Skocz do zawartości

Warszawa - Gdynia - którędy?


romek_l

Rekomendowane odpowiedzi

Jechałem ostatnio z Wawy do Gdańska "po staremu" czylu "DK nr 7" - ciut ponad 4 godzin (bez zbytniego przekraczania prędkości, często jazda w kolumnie aut), spalanie niższe niż na A1 (bo wolniej :) ), bliżej i bez opłat autostradowych - czyli taniej. Było przyjemnie i nie tak nudno jak na autostradzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jednak już po raz ostatni dałem się skusić na starą 7-kę. Dopóki przynajmniej w 3/4 nie stanie się ekspresówką, będą ją omijać, choćbym miał nadrobić 100 km. Wczoraj wracałem tą trasą z Gdańska do Wawy. Fakt, że był to koniec weekendu, ale i tak koszmaru to nie usprawiedliwia. Co chwilę zatory, objazdy, zwężenia, światła, korki. I niestety te krótkie odcinki dwupasmowe nie pozwalają odczuć żadnej ulgi.  W efekcie moja podróż trwała 5 godzin.!!!Tydzień wcześniej jechałem z Wawy do Trójmiasta A2-A1 i od zjazdu z Jerozolimskich do stacji Lotos na Obwodnicy Trójmiasta minęło równo 3 godziny, a prędkość 140-160 km/h. I zero zmęczenia. Zdecydowanie wolę dopłacić te 50-60 PLN (paliwo plus bramki) i jechać jednak autostradą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z praktycznego względu zgadzam się z Sebachon-em, ja jechałem "7" celowo, nie zależało mi na czasie, i chciałem zobaczyć, jak się obecnie 7 jedzie, w porównaniu do "dawnych lat". To prawda, dopóki nie będzie ekspresówką, wciąż będzie ciężko.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracałem a1 w weekend ale od wysokości Tucholi w strone warszawy. To była niedziela kilka tygodni temu. Korki na stacjach, korki na lewym pasie. Jeśli w weekend w ogdzianch powrotów to odradzam. Natomiast w tygodniu jak jechałem z warszawy nad morze było bardzo ok (a1 a2). Co do spalania to u mnie wychodzi tak samo, bo zwykła trasa więcej redukcji i predkosc i tak prawie ta sama, autostrada - szybciej mniej redukcji i tyle samo pali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Macie mocne nerwy, u mnie wygląda to tak:

120 kmh- o jak Milo wolno spokojnie, ale po 10 minutach przyspiesza do 140

140 - wrażenia podobne...i po 15 minutach znów gaz

160 - no! Wreszcie czuje że jadę..choć cały czas chwilami jadę 160+

170-180 mógłbym tak jechać cały czas :)

Ale jest kilka ale..ale chyba największe to zawory przy moim LPG

Ostatnio pękł kolektor ssący...też się boje że to od szybkiej trasy, choć !mechanik pociesza że nie:)

Więc jak już jadę autostrada to tempomat i 140 i sobie tłumacze że i tak jest szybko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Czy ktoś ostatnio jechał siódemką z Wawy do Gdańska? Jak się jedzie tamtędy, szczególnie na remontowanych odcinkach? Jakiś postęp robót? Wybieram się w niedzielę nad morze, kiedy będzie w miarę pusto i rozważam tę opcję zamiast autostrady. Będę wdzięczny za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój brat jechał ostatnio z Gdańska do Olsztynka (w środku tygodnia), ja z kolei ostatnio jeździłem kilka razy z Warszawy do Olsztynka (wieczorem). Z Warszawy do Olsztynka jest spoko, za Mławą w kierunku Nidzicy zaczyna się budowa nowego odcinka, ale jakoś się jedzie. Myślę, że da się dojechać tam w 2h, ale jak ruch jest większy to i 2.5h to zajmie. Później jest niestety gorzej. Z Gdańska do Elbląga brat jechał cały czas 70-80 km/h a w drugim kierunku sznur samochodów poruszających się z prędkością 20-30km/h. Z Elbląga do Miłomłyna jest oczywiście spoko, później już brat ominął odcinek Miłomłyn - Olsztynek i pojechał bocznymi drogami. Myślę, że trzeba liczyć te 5h.

Trudno powiedzieć gdzie lepiej bo ostatnio pod Toruniem widziałem korek na autostradzie od węzła Lipno do bramek na moście. Czyli jakieś 10 km, stania tak na 1h. Można oczywiście zjechać w Turznie, ale dojechanie do Ciechocinka zajmie minimum 45 minut. Czyli końcowo autostradą wyjdą 4h a nie 3h jak w ciągu roku. Oczywiście korki na bramkach (a dokładniej bramce pod Toruniem) nie są zawsze, ale np dokładnie w tej chwili są w obie strony  :D

ps. w niedzielę na autostradzie i na 7mce jest pusto, ale z rana  ;)

Edytowane przez JJacek
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że mamy długi weekend więc ruch będzie z nad morza i nad morze. Więc 7-mka, A1-ka  a później obwodnica będą w różnych porach zakorkowane. Gdybyś jechał A1 możesz zjechać 1-2 zjazdy wcześniej na Pelplin lub Tczew i jadąc krajowa 91 omijasz ostatnie bramki, a potem ładnie wpadasz przez Pruszcz Gdański do samego Gdańska. Chyba, że do 9 rano dojedziesz do celu, to wyprzedzisz korki:)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę, że mamy długi weekend

Właśnie liczę na to, że w sumie w niedzielę będzie jeszcze środek długiego weekendu, bo poniedziałek jest wolny... A jadę na Hel... ;)

Edytowane przez sebachon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio obwodnica jest częściej zakorkowana niż przejezdna ;)

 

W miarę aktualne informacje są na stronie trojmiasto.pl w zakładce raport drogowy.

Dzięki, sprawdzę. :) Aczkolwiek chyba nie ma alternatywy. Bo ten objazd drogą wojewódzką na zachód od obwodnicy raczej też bywa zakorkowany...

Edytowane przez sebachon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zwróć uwagę, że mamy długi weekend

Właśnie liczę na to, że w sumie w niedzielę będzie jeszcze środek długiego weekendu, bo poniedziałek jest wolny... A jadę na Hel... ;)

 

Współczuję;)

ale jak już musisz jechać na Hel:) to w Gdyni z obwodnicy skręć na Port, a następnie jedź na Kosakowo i Puck, ominiesz Redę i Rumię. Potem korek może być przed Władysławowem. Jeśli zacznie się w Swarzewie to możesz wybrać alternatywną drogę polną, tutaj jest oznaczona jako piesza: https://www.google.pl/maps/dir/Bohater%C3%B3w+Kaszubskich+17,+84-120+W%C5%82adys%C5%82awowo/Swarzewo/@54.7728916,18.3707765,13z/data=!4m14!4m13!1m5!1m1!1s0x46fdb32f0d346ecf:0x402f5628005c652a!2m2!1d18.414548!2d54.788025!1m5!1m1!1s0x46fdb30416de9dbb:0x77c919ffe1b715f1!2m2!1d18.39902!2d54.7576692!5i1?hl=pl

 

jakkolwiek się potoczy na drogach życzę udanego pobytu:)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mi się przypomniało, że we Wrzeszczu jest całkowicie do poniedziałku zamknięta Grunwaldzka (jezdnia w stronę Gdyni, dość spory odcinek), bo wymieniają tam nawierzchnię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jakiś już czas temu wpadaliśmy z żoną i młodym do Zajazdu pod Kłobukiem w Małdytach. Jedzonko było uczciwe, a na zewnątrz plac zabaw, co przydawało się żeby trochę się rozruszał. Kilka lata temu gościli w słynnym programie na TVN jeśli jest to dla Ciebie argument

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Austeria? Zamów rosół i dostaniesz lurę z odrobiną makaronu. Większość knajp przy krajowej 7 i tak czeka powolny upadek - chyba, że otworzą się przy powstającej ekspresówce ale tam raczej sieciówki będą.

 

Kowal ale dzieciakom to się żarcia z torebki nie daje - chyba, że Ci na ich zdrowiu nie zależy. Od święta owszem, można spróbować ale co do zasady omijałbym wszelkie fast foody. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gdańsk -Warszawa żeby coś fajnego zjeść z dzieciakami?

po drodze masz kilka McDonaldów ;)

a na serio to zawsze jak jadę tą trasą jem tu http://austeria.org/

Też zaglądaliśmy z żoną do Austerii, zawsze jedzenie było super. Ostatni raz w 2013 (akurat odebraliśmy naszego Forestera ) . Czyżby taka zmiana na minus..

Niestety budowa S7 sprawia, że knajpy musiałyby się przenieść.

 

Wysłano z Xperia Z3

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...