Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, D90 to byłby najlepszy i naturalny wybór :mrgreen:  ... tylko to po pierwsze miał być prezent za  ... a nieważne ;) ... po drugie gdzie można kupić sprawdzony sprzęt w dobrym stanie? ;)

 

Na forum Nikona nie znalazłam żadnego ogłoszenia, na allegro jest tego całkiem sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, D90 to byłby najlepszy i naturalny wybór :mrgreen:  ... tylko to po pierwsze miał być prezent za  ... a nieważne ;) ... po drugie gdzie można kupić sprawdzony sprzęt w dobrym stanie? ;)

 

Na forum Nikona nie znalazłam żadnego ogłoszenia, na allegro jest tego całkiem sporo.

moge sprowadzić Ci z Netherlands

 

http://www.marktplaats.nl/z.html?query=nikon+d90&postcode=

 

 

tutaj kupiłem swojego d200 i jestem zadowolony, 7 tys kliknieć w bardzo dobrej kondycji

Jeśli szukasz dobrego obiektywu to stałoogniskowy na pewno będzie lepszym wyborem. Chyba, że masz dużo pieniędzy i stać cię na wypasionego szerokokątnego zooma. ;)

 

Nie znam się na nikonach, ale podejrzewam, że dobre obiektywy kosztują podobnie jak u canona.

 

Samyang zwłaszcza szerokokątny to IMO niezły wybór za rozsądne pieniądze, zwłaszcza dla "amatora" ;)

 

Poczytaj testy na optyczne.pl

dzieki Przemek, jestem cały czas na bieżąco na optyczne.pl

Edytowane przez pawelszuszu
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchajcie, co polecacie na szeroki kąt, ale taki szeroki szeroki ?

 

pod nikona...

Pod Nikona z APS-C miałem kiedyś Tokinę 12-28/4. Całkiem solidny i przyzwoity optycznie obiektyw.

 

Tak, D90 to byłby najlepszy i naturalny wybór :mrgreen: ... tylko to po pierwsze miał być prezent za ... a nieważne ;) ... po drugie gdzie można kupić sprawdzony sprzęt w dobrym stanie? ;)

 

Na forum Nikona nie znalazłam żadnego ogłoszenia, na allegro jest tego całkiem sporo.

Rzucając propozycję D90 nie wiedziałem (i nadal nie wiem), jaki jest budżet. W każdym razie wolałbym kupić używane D90 (ew. D80, jeśli nie przeszkadza Ci starego typu matryca) niż nową tzw. amatorską lustrzankę, która od kompaktu różni się jedynie możliwością wymiany obiektywów, a brak jej ergonomii z prawdziwej lustrzanki.

W każdym razie, można rozważyć jeszcze zakup bezlusterkowca - znajomi chwalą sobie np. NEXy czy inne Olki. Mają one taką zaletę, że można do nich przyczepić praktycznie dowolne szkło, a samo body, z uwagi na brak komory lustra, ma dość kompaktowe wymiary.

 

Sprzęt kupowałbym z odbiorem osobistym, żeby go zwyczajnie sprawdzić przed zakupem.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzucając propozycję D90 nie wiedziałem (i nadal nie wiem), jaki jest budżet.

 

Tego to i ja jeszcze nie wiem :biglol: ... póki co jest zbierane do skarbonki ;)

 

Co ciekawe, mojej córce pomysł z D90 się spodobał, chociaż mnie się wydaje, że to dla niej lekko ciężki sprzęt jest ... no zobaczymy :)

Z nowych, nieużywanych, w rachubę by ewentualnie wchodził Nikon D 3200 lub 3300, ale nie mam pojęcia czy to jest dobry wybór, ja się zatrzymałam na tym co mam i nie jestem na bieżąco ...

 

 

W każdym razie, można rozważyć jeszcze zakup bezlusterkowca - znajomi chwalą sobie np. NEXy czy inne Olki. Mają one taką zaletę, że można do nich przyczepić praktycznie dowolne szkło, a samo body, z uwagi na brak komory lustra, ma dość kompaktowe wymiary.

 

O tym też pomyślę ;)

 

 

 

moge sprowadzić Ci z Netherlands

Dzięki Paweł, ale ja po holendersku znam tylko podstawowe zwroty, np. "dzień dobry" ;):mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, mojej córce pomysł z D90 się spodobał, chociaż mnie się wydaje, że to dla niej lekko ciężki sprzęt jest ... no zobaczymy :)

Z nowych, nieużywanych, w rachubę by ewentualnie wchodził Nikon D 3200 lub 3300, ale nie mam pojęcia czy to jest dobry wybór, ja się zatrzymałam na tym co mam i nie jestem na bieżąco ...

D90 jest o niecałe 200 gram cięższy od D3200 - porównanie.

Jeżeli ma być znacząca różnica, to raczej bezlusterkowiec. Myślę, że można spokojnie coś kupić w cenie D3200, z tym że też nie jestem na bieżąco, bo mam sprzęt, który mi wystarcza i nie chcę się denerwować śledząc nowinki ;-)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe, mojej córce pomysł z D90 się spodobał, chociaż mnie się wydaje, że to dla niej lekko ciężki sprzęt jest ... no zobaczymy :)

Z nowych, nieużywanych, w rachubę by ewentualnie wchodził Nikon D 3200 lub 3300, ale nie mam pojęcia czy to jest dobry wybór, ja się zatrzymałam na tym co mam i nie jestem na bieżąco 

 

D3200 czy D3300 nie ma śrubokręta więc obiektywy tylko z własnym napędem (AF-S), ma tylko jedno kółko do obsługi (w D90 są dwa), no i nie ma górnego wyświetlacza.

 

według mnie lepiej zapolować na używane D90 lub D80 i do tego kupić dobry obiektyw. Body później zawsze można zmienić.

 

można jeszcze kupić używane D7000

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rzucając propozycję D90 nie wiedziałem (i nadal nie wiem), jaki jest budżet.

 

Tego to i ja jeszcze nie wiem :biglol: ... póki co jest zbierane do skarbonki ;)

 

Co ciekawe, mojej córce pomysł z D90 się spodobał, chociaż mnie się wydaje, że to dla niej lekko ciężki sprzęt jest ... no zobaczymy :)

Z nowych, nieużywanych, w rachubę by ewentualnie wchodził Nikon D 3200 lub 3300, ale nie mam pojęcia czy to jest dobry wybór, ja się zatrzymałam na tym co mam i nie jestem na bieżąco ...

 

 

W każdym razie, można rozważyć jeszcze zakup bezlusterkowca - znajomi chwalą sobie np. NEXy czy inne Olki. Mają one taką zaletę, że można do nich przyczepić praktycznie dowolne szkło, a samo body, z uwagi na brak komory lustra, ma dość kompaktowe wymiary.

 

O tym też pomyślę ;)

 

 

 

moge sprowadzić Ci z Netherlands

Dzięki Paweł, ale ja po holendersku znam tylko podstawowe zwroty, np. "dzień dobry" ;):mrgreen:

 

 google translator.

 

jesli wyda Ci sie sprzet wiarygodny i w dobrym stanie to bym se sprawił.

 

Na alledrogo dawno juz nic nie kupiłem ....

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ciężki sprzęt

Ma zalety.

 

a propos ciężkości.

 

Byłem kilka tygodni temu w sklepie fotograficznym, facet pokazywał jakiegoś nikkora lens, wszystko fajnie, ale waga była jego naprawde cieżka...

 

i teraz bierz takiego kloca ze sobą :biglol::yahoo:

Edytowane przez pawelszuszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek jej chyba swoje D90 będę pożyczać, niech się pouczy i zastanowi czy to jej odpowiada ;) ... za ciężki dla niej podobno nie jest, chociaż mnie się czasem nie chce tego targać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to akurat były zabawy wielkim formatem. Poniżej zresztą też. Zdjęcie jest zrobione na Połoninie Wetlińskiej. Wiało tak, że obciążony statyw ledwo utrzymywał aparat...

 

rab7lz.jpg

Edytowane przez sorevell
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni, przeglądam sobie recenzje różnych lustrzanek Canona i mam dylematy - 5D Mark 2, 6D czy może 60D?  Pełna klatka. Crop 1,6x ma swoje zalety (7D zbiera dobre recenzje), ale wolałbym też mieć docelowo jakieś szkło 18-20mm i to wykorzystać. Zastosowanie - głównie krajobrazowe, więc praca raczej na szerokim. Portetówka - okazyjnie. Rajdowo - od czasu do czasu :)

Jakieś sugestie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od budżetu :D

 

Przy pełnej klatce jesteś skazany na obiektywy pełnoklatkowe. Osobiście wolałbym kupić tańsze body (miałem kiedyś 60D i byłem zadowolony) a różnicę wydać na dobre szkło.

 

Z drugiej strony dwa lata temu zmieniłem owego canona na Olympusa OM-D 10 i do moich amatorskich zastosowań wystarcza. A przede wszystkim jest dużo lżejszy i mniejszy. :D

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Canona i mam dylematy - 5D Mark 2, 6D czy może 60D?

 

ostatnio nabyłem 60D. Do amatorskiego zastosowania w zupełności wystarczy. Tu masz dość dobre opracowanie możliwości 6D oraz porównanie na tle D600 oraz 5D Mark III.

 

http://www.optyczne.pl/207.9-Test_aparatu-Canon_EOS_6D_Podsumowanie.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...