Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...
W dniu 23.09.2023 o 23:17, RedSasza napisał(a):

Wczoraj moja przygoda z fotografią zatoczyła koło. Od mechanicznej lustrzanki FF (tylko światłomierz jest na baterię) Olympus OM-1n + Zuiko 35/2,0 do cyfrowego bezlusterkowca APS-C Fujifilm X-E3 + Fujinon 23/2,0 (po cropie 35). :)

 

DSCF3285.JPG

 

A pomiędzy nimi analogowe lustrzanki Canona (EOS 600, EOS 10) i Nikona (F90x, F3 HP, FE2, F100), cyfrowa lustrzanka Nikon D300 i cyfrowy kompakt Fujifilm X30. No i obiektywy, których nie zliczysz. ;)

Czyli jest to dla mnie kolejna zmiana systemu, o których tutaj pisaliście.

W tym roku, po raz pierwszy od lat, jadąc na wakacje, nie wziąłem ze sobą swojego nikonowskiego „żelastwa”. Pomyślałem więc, że skoro teraz nie wziąłem, to… czas na zmiany. I proszę...

 

No proszę, a do mnie zmierza właśnie paczka z X-E4 :) pierwsza wycieczka w temat aparatów 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Turbo napisał(a):

X-E4 :)

Będzie Pan zadowolony… :)

Rozumiem, że w tej paczce będzie też jakiś obiektyw? ;)

 

A tak swoją drogą, to kiedy postawiłem koło siebie OM-1n i X-E3, a są bardzo podobnej wielkości, to pomyślałem, jak ten świat fotografii się zmienił. W Olympusie ustawiałem tylko czułość filmu, czas i przysłonę. A w Fuji to… do końca jeszcze nie wiem, co mogę sobie ustawić, tyle tego jest… A przecież w tzw. międzyczasie kilka jeszcze aparatów miałem, w tym cyfrowe. Szok! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RedSasza napisał(a):

Będzie Pan zadowolony… :)

Rozumiem, że w tej paczce będzie też jakiś obiektyw? ;)

 

A tak swoją drogą, to kiedy postawiłem koło siebie OM-1n i X-E3, a są bardzo podobnej wielkości, to pomyślałem, jak ten świat fotografii się zmienił. W Olympusie ustawiałem tylko czułość filmu, czas i przysłonę. A w Fuji to… do końca jeszcze nie wiem, co mogę sobie ustawić, tyle tego jest… A przecież w tzw. międzyczasie kilka jeszcze aparatów miałem, w tym cyfrowe. Szok! 

Haha, ja właśnie stałem się eksperymentatorem 360. Okulary Pico 4 i kamera Insta360 Twin. Mam gęsią skórę. 
okulary z aplikacjami: geee… robią robotę. 
kamera: oficjalnie to jest od Mikołaja, więc praktycznie po 24 coś będę pisał 

Edytowane przez rafacon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Turbo napisał(a):

Fujinon XF 35mm F1.4 :) 

Czyli standardowo. ;) Ja jakoś nigdy nie przekonałem się do tej ogniskowej. Dla mnie zawsze była albo za wąska, albo za krótka. Polubiłem 35, dlatego mam 23/2,0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założenie było takie, żeby to było w miarę uniwersalne. A ogólne dla całego zestawu jest takie, żeby był mały i lekki - dlatego jeszcze myślę o naleśniku 27mm/f2.8, ale to się jeszcze zobaczy - nie mam zakusów na "jestę fotografę", nie chcę nakupić gratów a potem ich nie używać - to raczej wyjście poza fotografię smartfonową, które to smartfony robią zdjęcia coraz ładniejsze, tylko przy tym mające coraz mniej wspólnego z fotografowaną rzeczywistością, co mnie niezmiernie drażni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Turbo napisał(a):

które to smartfony robią zdjęcia coraz ładniejsze, tylko przy tym mające coraz mniej wspólnego z fotografowaną rzeczywistością, co mnie niezmiernie drażni. 

Zdjęcia ze smartfona zaczynają zahaczać o impresjonizm ;) W końcu mają odwzorowywać wspomnienia i wrażenia a nie bladą rzeczywistość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czekam na wiosnę jak na zbawienie, żeby w końcu wyjść i coś pofotografować :coffee: 

Od zakupu zrobiłem kilkanaście, może ciut więcej, zdjęć "kontrolnych" ale nie ma warunków na nic więcej :( A strasznie mi się podobają kolory i jak te zdjęcia są... nie wiem - plastyczne? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja specjalnie pojechałem  na miting lekkoatletyki Orlen cup w atlas arena 27 stycznia by trochę  pofocic i jak porównywałem  swoje  zdjęcia z tymi z portali internetowych to jestem z siebie zadowolony.

Edytowane przez Henryk82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
21 godzin temu, Henryk82 napisał(a):

A dziś  dołączył  braciszek z świętej  trójcy  24-70 f2.8 GM II :wub:

Duży. Ciężki. Profesjonalny! :thumbup:

Życzę samych trafionych w punkt i nienagannych kompozycyjnie zdjęć. :)

 

A ja tymczasem postanowiłem wrócić do... slajdów. Pierwsza okazja pojawi się w końcu maja, kiedy planuję tygodniowe śródlądowe żagle. Do tego czasu oddam do serwisu na przegląd swojego Olympusa i rzutnik Leiki. No i ogarnę zasilanie światłomierza w aparacie, oryginalnie zasilanego niedostępną już w sprzedaży baterią rtęciową.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, RedSasza napisał(a):

Duży. Ciężki. Profesjonalny!

Ale to chyba mowa o tym 70-200 :biglol:

Ten 24-70 leciutki jak piórko :P najlżejszy z dostępnych o tej ogniskowej bo i do canona i nikona ważą po 800 gram a ten niecałe 700 gram 

Wreszcie będzie można schować w bagaż podręczny w tanich liniach lotniczych i pierwsze testy w Alacante za tydzień.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Henryk82 napisał(a):

Ale to chyba mowa o tym 70-200 :biglol:

Ten 24-70 leciutki jak piórko :P najlżejszy z dostępnych o tej ogniskowej bo i do canona i nikona ważą po 800 gram a ten niecałe 700 gram 

Wreszcie będzie można schować w bagaż podręczny w tanich liniach lotniczych i pierwsze testy w Alacante za tydzień.

Oj tam, oj tam. Jak kiedyś wracałem z NYC z zakupów w Adoramie to bagaż podręczny mi ważył ze 30kg, w środku 2x body, 6 szkieł i całe mnóstwo innego szpeja. No ale wtedy dolar był po 2.2 :)

 

P. S. A szkiełko fajne, ja mam 35-70 F2.8 do swojej puszki, stara szkoła szkło i metal, wydaje się bardzo ciężki, a waży 750g :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, skwaro napisał(a):

Oj tam, oj tam. Jak kiedyś wracałem z NYC z zakupów w Adoramie to bagaż podręczny mi ważył ze 30kg, w środku 2x body, 6 szkieł i całe mnóstwo innego szpeja. No ale wtedy dolar był po 2.2 :)

Pamiętam te czasy , wtedy kupowałem w USA laptopa HP Pavilon DV9830us  i mój pierwszy cyfrowy aparat konica minolta dimage a200 :wub:  z obracanym ekranem na boki i do przodu  czego sony długo nie potrafiło zrobić po przejęciu minolty  :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Henryk82 napisał(a):

Pamiętam te czasy , wtedy kupowałem w USA laptopa HP Pavilon DV9830us  i mój pierwszy cyfrowy aparat konica minolta dimage a200 :wub:  z obracanym ekranem na boki i do przodu  czego sony długo nie potrafiło zrobić po przejęciu minolty  :biglol:

Ja w bagażu rejestrowanym miałem jeszcze PS3 dla siebie i Olympusa E-330 albo 400 dla kumpla ;)

Fajne czasy, przez tydzień łaziliśmy po NYC i robiliśmy foty, a tematu uczył mnie kumpel, który obecnie filmy kręci m.in. dla Netflixa :)

026.jpg

023.jpg

037.jpg

01.jpg

  • Super! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...