Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, skwaro napisał(a):

Jak widzisz kadr, to najlepszy aparat, to ten co masz pod ręką. Dlatego ten złapałem telefonem. Obróbki żadnej nie robiłem. Co myślicie? 

 

 

20230215_211046.jpg

Staram się złapać co jest takiego na tym zdjęciu, że chciało się uwiecznić ten moment.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami tak mam, gra świateł powoduje że taki tam zwykły widok, który widzę codziennie, nagle staje się warty uwiecznienia :)

 

Poniżej ten sam kadr sprzed chwili, żeby pokazać o czy mówię :)

20230216_094156.jpg

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem pobawić się tym radzieckim obiektywem, adapter M42 - Sony E dobrej jakości około 100 zł to nie majątek a ponoć ta 135 z 20 listkami przysłony robi cuda portretowe i w latach PRL kosztowała majątek co potwierdza karteczka ze sklepu z ceną 11000 zł  w 1987 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ipsx82 napisał(a):

Postanowiłem pobawić się tym radzieckim obiektywem, adapter M42 - Sony E dobrej jakości około 100 zł to nie majątek a ponoć ta 135 z 20 listkami przysłony robi cuda portretowe i w latach PRL kosztowała majątek co potwierdza karteczka ze sklepu z ceną 11000 zł  w 1987 roku.

Gdzieś kiedyś czytałem o nim że rysuje piękny bokeh, przy tej długości do focenia aut też by się nadał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment udało mi się znaleźć w sieci sesje wykonaną tym obiektywem:

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1021165391394278&type=3&comment_tracking={"tn"%3A"O"}

Bardzo mało informacji jest o tym obiektywie.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że tairy to raczej popularne szkła, na youtubach można znaleźć na pewno jakieś testy. Wersja srebrna dla kolekcjonera wygląda ciekawie..

https://www.pentaxforums.com/userreviews/tair-11a-135mm-f2-8.html

Edytowane przez leto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ipsx82 napisał(a):

Postanowiłem pobawić się tym radzieckim obiektywem, adapter M42 - Sony E dobrej jakości około 100 zł to nie majątek a ponoć ta 135 z 20 listkami przysłony robi cuda portretowe i w latach PRL kosztowała majątek co potwierdza karteczka ze sklepu z ceną 11000 zł  w 1987 roku.

Szkoda prądu na tą ogniskową (135)w manualu, Wiem bo miałem ich kilka była taka chwila że chyba ze 4x stało na półce w tym: 16 listkowy, 32listkowy, ale ogniskowa jest tak niepraktyczna, a jakie plany miałem portretowe co do nich. Szkoda prądu. Sprzedałem wszystkie, są przereklamowane.

Zostały kultowe 4x 50 M42, wołna 50 z przesłoną gwiazdkową, Rubinar 300/4 obwarzanka, i kilka stałych bez pierścienia ostrości i przesłony (stałe światło) pod mieszka + adapter pod cyfrę. A ogniskowe typu 140/1,8  125/1,8 90/1,6 i jakieś tam jeszcze.

Edytowane przez Sykatore
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Sykatore napisał(a):

na tą ogniskową

Na full frame by chyba dała radę. Mimo wszystko 20 listków przesłony w dzisiejszym sprzęcie nie uświadczymy.. Zdjęcia z tego co widzę robi bardzo dobre, mało aberracji, ostrość na bokach kadru gorsza, ale to mi nie przeszkadza. Dla entuzjasty, który nie ma alergii na to co radzieckie, to ciekawa rzecz.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zapodam, wydaje Mnieee się ciekawe Rozpraszacze Błyskotek

 

Zaczerpnięte z Niee Tuuu  jakiś czas temu.

Konstrukcja ultra prosta Pianka 2mm z popularnej sieci handlowej, dostępna  w formacie A4

Rzeeeep i tyle

 

 System Przypadkowy : DDD

495-9959-21.jpg

6883.jpg

6897.jpg

6930.jpg

6932.jpg

6933.jpg

6938.jpg

6942.jpg

99621.jpg

99661.jpg

IMG_0503.jpg

IMG_0506.jpg

IMG_0510.jpg

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Godzinę temu, leto napisał(a):

Kiedy ja znowu zacznę robić zdjęcia..

xenar_01.jpg

Kup sobie takie coś PRAKTICA VLC 1 lub 2 z kominkiem, daje doznania średniego formatu 6x6, Robienie zdjęć daje większą frajdę niż ich wywołania. Twoje lewo, to Twoje prawo dla aparatu : )))

Kiedyś na starym mieście w Lublinie postawiłem statyw z Sinarem zamiast obiektywu miał założony otworek, jeden strzał. A czułem się największa atrakcja Lublina, jak dinazauuuur : D

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Panie i Panowie, potrzebuje porady, nie do końca oczywista, mam system canon bardzo stary i poczciwy 450d wykorzystany do granic, trochę szkieł ef-s i ef oraz trochę m42... Chciałbym w końcu przejść na FF pytanie w jaką stronę iść? Dużo myślę nad Sony a7iv lub zostać przy canonie i spróbować R6 lub jak budżet pozwoli r6mkII, czy uderzyć w klasykę czyli lustro - tu pytanie czy nie jest to już odchodzącą technologia? Filmy nigdy mnie nie kręciły, tylko fotografia i raczej sprzęt na dłuższy czas, może kiedyś zarobkowo trochę. Poradzi ktoś coś mądrego? Bo ja już głupieje:krecka_dostal:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, aplam13 napisał(a):

Panie i Panowie, potrzebuje porady, nie do końca oczywista, mam system canon bardzo stary i poczciwy 450d wykorzystany do granic, trochę szkieł ef-s i ef oraz trochę m42... Chciałbym w końcu przejść na FF pytanie w jaką stronę iść? Dużo myślę nad Sony a7iv lub zostać przy canonie i spróbować R6 lub jak budżet pozwoli r6mkII, czy uderzyć w klasykę czyli lustro - tu pytanie czy nie jest to już odchodzącą technologia? Filmy nigdy mnie nie kręciły, tylko fotografia i raczej sprzęt na dłuższy czas, może kiedyś zarobkowo trochę. Poradzi ktoś coś mądrego? Bo ja już głupieje:krecka_dostal:

Na to pytanie nigdy nie ma jednoznacznej odpowiedzi i każdy stoi przed tym dylematem. Podpowiedzią może być to że Nikon przestał już produkować lustrzanki. Pudła jak pudła jedne mają lepsze rozwiązania ale i cenowo droższe , bardziej bym się skupił na szkłach jakie oferują w jakich cenach. Ja sobie chwale system sony ale nie maiłem wcześniej ani nikona ani canona dzięki czemu było mi łatwiej podjąć decyzje bo startowałem od zera nie kombinując czy dany obiektyw da się zaadaptować do konkretnej puszki. Czasem taniej wyjdzie sprzedaż całego setupu posiadanego i zakup nowego  innej firmy niż na siłę brnięcie w rozwijaniu posiadanego. 

Fajne recenzje puszek i szkieł robi Kanadyjczyk i w recenzjach opisuje czy wart tej ceny testowany produkt czy może jest jakaś alternatywa lepsza:

https://www.youtube.com/@StefanMalloch/about

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, aplam13 napisał(a):

Panie i Panowie, potrzebuje porady, nie do końca oczywista, mam system canon bardzo stary i poczciwy 450d wykorzystany do granic, trochę szkieł ef-s i ef oraz trochę m42... Chciałbym w końcu przejść na FF pytanie w jaką stronę iść? Dużo myślę nad Sony a7iv lub zostać przy canonie i spróbować R6 lub jak budżet pozwoli r6mkII, czy uderzyć w klasykę czyli lustro - tu pytanie czy nie jest to już odchodzącą technologia? Filmy nigdy mnie nie kręciły, tylko fotografia i raczej sprzęt na dłuższy czas, może kiedyś zarobkowo trochę. Poradzi ktoś coś mądrego? Bo ja już głupieje:krecka_dostal:

Ja polecam, przesiadłem się z Nikona aps-c na system FF od Sony i nie wyobrażam sobie dzisiaj niczego innego. Do bezlustrowców Nikona czy Canona brakuje tanich szkieł, Sony z racji że przecierał szlaki ma dużo zarówno taniej jak i drogiej optyki, do tego ma puszki rozwinięte w różne strony także da się idealnie dobrać sprzęt do oczekiwań (miałem A7 IIS, IIR i III). Jedyne co, moja opinia jest raczej subiektywna na ten temat :thumbup: Na minus z tego co kojarzę paleta barw, kolory na puszkach nikona Z nie są takie płaskie jak na sony, chociaż nie wiem jak na czwórkach jest. Jak jesteś na telegramie to możemy rozwinąć temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam co prawdą starą pełną ramkę Nikona. I żadnego zooma, mam takie moje prywatna spostrzeżenia że na zoomach nikon dawał mi lekki zafarb w zimne barwy. 

Canon tez na pełnej ramce też stary. też ma tylko stałki, ma niesamowita matrycę mało pikseli  zapisująca w pastelowych kolorytach, no możę w lekkiej cieplej tonacji co mi niesamowicie pasuje ponieważ canon jest tylko do portretów i daje bardzo miękki obrazek. już kolejne Edycie były bardziej cyfrowe II, III itd

 

Ale nich każdy sam szuka swojej drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...