Skocz do zawartości

Rozmowy fotograficzne


Chloru

Rekomendowane odpowiedzi

tak ale ja na sobie przekonałem się. Kiedyś miałem złe załażenia początkowe i wysprzedałem cąła stajnię M42, te prosty typu 135/2.8 16 listkowe, sporo szkieł do średniego formatu, Kiev66 ze stajnią szkieł, drewniane aparty po własnoręcznej renowacji, sinar 4x5 cala zupełnie niepraktyczny, ciężki i wielki do transportu, Poszło w świat.

Zastały te które w jakiś sposób mnie urzekły,

-Powiększalink Magnifax4 przerobony na 4x5cała błony z wielkiego formatu.

-ogniskową którą uwielbiam 20mm M42 f2.8, Jena M42

-Wołna przesłona gwiazdkowa.

- Rubinar 300/4,5 był jeszcze 1000/10 ale ciemna jak w Du... tylko do księżyca się nadawał, sprzedany

50mm 1.8 pancolar, pentacon, pentacon, gelios

- stało ogniskowe bez przesłony i peierścini ostrości do prortetu 95/1.6 120/1.9 140/1.8 + szyna z makro Masz tilty i szifty, regulacja pochyłu osi obojętnej ostreści w kadrze 3D I co od tylca na pytkę stawiasz cyfrowe lustro same body tryb M i zabawa.

 

Sredni 180/2.8 30(ryba) 80 i 80 na tlitach pod cyfrę pełna ramkę (tezas mały z wielkeigo posadzany chyba 5x7 cala)

Ja jak mam czas to bawię się fotografią i mam dewiże nie zarabiać na foto.

Jak tylko wpłaczesz księgowego kończy się fan zaczyna się kalkulacja. 

Mam jeszcze za dwa na kadr 30x30 cm też stąły bez przesłony, ale jeszcze nia mam mocowania na to, ale pewnie do drewniaka pójdzie.

 

Ja to sam sobie dłubię jak mam czas.

 

Luknij sobie: Palec w nosie. Gość przerabia stare szkła typu Cyklop i inne pod cyfry.

 

DSC_2788.JPG

DSC_2789.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza puszka w tym roku zdjęta, niestety samochód się wykrzaczył a mechanik zamknięty, a więcej nie mam w odległości spacerowej. :)

6 miesięcy naświetlania od przesilenia letniego. Jakoś zawsze się zatrzymam kiedy przechodzę obok tego domu w mojej wsi, nie wiem dlaczego akurat ten mi się tak podoba, ale postanowiłem jeszcze raz go uwiecznić. Jak widać z dziur w śladach słońca na niebie, miałem tu sporo pochmurnych dni.

 

 

 

1772938203_Untitled(2)(5)-Edit-Edit.thumb.jpg.14530e93483ed1d494d9a39094ce439e.jpg

  • Super! 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opis obiektywu
Pierwszy na świecie zoom do aparatów małoobrazkowych. Zmiana ogniskowej odbywa się przez ruch wewnętrznej grupy soczewek i obiektyw nie zmienia światła i wymiarów. Ogniskową reguluje się przez ten pierścień na prowadnicach.
Byłem ciekaw czy ktoś o nim słyszał, nie jest to rzadka konstrukcja może ze względu na mocowanie obecnie mało kto się nim interesuje.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drukujecie może swoje zdjęcia albo ilustracje? Szukam drukarki do domu, format A3+, nie wiem czy od razu dołożyć na pigmentową, czy taki Epson XP-15000 wystarczy? Ma ktoś doświadczenie z trwałością druków zwykłym tuszem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ratusz w miasteczku Greenlaw w szkockim pograniczu. Pierwszy aparat skierowany na północny-wschód od przesilenia letniego do stycznia, przez co tylko przez kilka letnich tygodni słońce załapało się za drzewami po wschodniej stronie. Drugi "aparat" patrzył na południe od sierpnia.

 

 

 

 

1813027083_Untitled(4)(9)-Edit-Edit-2-Edit-Edit-3.thumb.jpg.28b14759c650b8d104d34aab8aef0465.jpg

1357241055_Untitled(4)(7)-Edit-Edit-Edit.thumb.jpg.801c634ac38e647b347e626f25ceb5ed.jpg

 

 

  • Super! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wiem że to nie giełda ale.. Gdyby ktoś potrzebował obiektyw pentax 500mm f4.5 to wiem gdzie taki nabyć w okolicach Trójmiasta.

Edytowane przez leto
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do fotografii makro , doświetlenie ringowe do obiektywu i obiektyw zakupiony ale pierwsze zdjęcia z statywu troszkę rozczarowały mnie bo ciężko ustrzelić fajne zdjęcie bo regulacja na statywie na niewiele pozwala. Chyba muszę jeszcze kupić jakąś szynę regulowaną i pytanie co polecicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, leto napisał:

Wiem że to nie giełda ale.. Gdyby ktoś potrzebował obiektyw pentax 500mm f4.5 to wiem gdzie taki nabyć w okolicach Trójmiasta.

A ja tu się właśnie zastanawiam, czy z systemu Pentaksa nie wyemigrować w kierunku Fujifilm (ze względu na problemy z posiadanym K-3). W tej chwili nawet nie myślę o kupowaniu nowych szkieł do Pentaksa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aflinta napisał:

@Kytutr a co dolega K-3?

Ja też myślę nad migracją, ale raczej w kierunku A7 III/IV. Czasem wkurza mnie AF w moim K-3 II. Ale raczej go zostawię, bo APS-C też ma zalety względem pełnej klatki.

Jak byś  chciał to mam jeden korpus A7 III na zbyciu bo się  plany pozmieniały  i już  nie potrzebne mi dwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...