Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Kiwi 4ester napisał(a):

Dzień dobry:)

Nie ma to jak stać w kolejce do przedszkola od 6:00, żeby zapisać dzieci na dyżur wakacyjny :upside-down-face_1f643-small:

Współczuję. My właśnie przenosimy młodego z Warszawy do lokalnego przedszkola. Udało się znaleźć tylko jedno, w którym przerwa wakacyjna trwa tylko 2 tygodnie, w Warszawie działały non stop przez wakacje. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, _ONE_ napisał(a):

Pewnie nie zajechałeś do Nowej Rudy.

Tylko przejechałem obok bo byłem w podziemnym mieście Osówka :) Natomiast byliśmy we wszystkich miejscowościach co miały "Zdrój" w nazwie i każde było lepsze od Lądku, w którym mieliśmy nocleg :P Tam nawet delikatesy centrum wyglądały jak sklep z PRL-u, coś takiego widziałem jeszcze tylko w Bieszczadach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tuff napisał(a):

W Lądku-Zdroju nie ma nic, byłem raz z żoną i to największa dziura w Kotlinie Kłodzkiej :biglol:

 

4 godziny temu, _ONE_ napisał(a):

Pewnie nie zajechałeś do Nowej Rudy.

W 1986 gdy szedłem przez Sudety i trafiłem do Nowej Rudy, na początku nie mogłem zrozumieć dlaczego wielu mężczyzn ma pomalowane dookoła powieki. Na czarno. Zaskoczyłem po jakimś czasie, wtedy jeszcze w Zagłębiu Wałbrzyskim wydobywano węgiel kamienny...

Edytowane przez Szürkebarát
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Szürkebarát napisał(a):

 

W 1986 gdy szedłem przez Sudety i trafiłem do Nowej Rudy, na początku nie mogłem zrozumieć dlaczego wielu mężczyzn ma pomalowane dookoła powieki. Na czarno. Zaskoczyłem po jakimś czasie, wtedy jeszcze w Zagłębiu Wałbrzyskim wydobywano węgiel kamienny...

Nadal jak wpiszesz w google "biedaszyb" to podpowiedzi dodają "Wałbrzych" :biglol: 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Szürkebarát napisał(a):

 

W 1986 gdy szedłem przez Sudety i trafiłem do Nowej Rudy, na początku nie mogłem zrozumieć dlaczego wielu mężczyzn ma pomalowane dookoła powieki. Na czarno. Zaskoczyłem po jakimś czasie, wtedy jeszcze w Zagłębiu Wałbrzyskim wydobywano węgiel kamienny...

Temat węgla co jakiś czas odżywał w NR, choć ostatnio jest już cicho. Australijczycy z Coal Holding mieli ponownie rozpocząć wydobycie, choć nieoficjalnie podobno, zupełnie przy okazji, szukali U.

Taka ciekawostka. Stillfriedowie władali Nową Rudą, oficjalnie posiadali również kopalnie w jej okolicach (prwdp okolice Słupca) już w XV/XVI wieku. W ich majątku podczas badań znajdowałem węgiel z tamtego okresu (warstwy). Czyli śmiało można zakładać, że okoliczna ludność potykała się o węgiel wieki wcześniej.

Edytowane przez _ONE_
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Blixten napisał(a):

 

7 litrów / 100 km ? 

Całkiem niezły wynik :ok:

Wystarczy jeździć po esce 90-95 km/godz, nie przekraczając 2000 obr/min. ;)

PS. No i trzeba żeby Subaru był malolitrażowy, jak mój. ;)

Edytowane przez Szürkebarát
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100kkm na liczniku to była doniosła chwila i dla mnie i dla Szarego Mnicha, wczoraj była jeszcze jedna. W jednej z podwarszawskich miejscowości, na stacji BP, zobaczyłem ceny ON i Pb95 powyżej 7 złotych za litr.

 

No ale jest już po wyborach to paliwo może być już powyżej 7 złotych za litr? :upside-down-face_1f643-small:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...