Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, FOR CVT napisał(a):

 

 

Pogoda niezla, bez mrozu bez sniegu a jednak stau  :(

 

nuda.thumb.JPG.48eec31a011b3c7d73d240a3ed5bf432.JPG

 

tapatalked

Dzisiaj na spacerze oglądając zmiany jakie nieuchronnie następują koło mojego domu stwierdziłem, z krajobraz zmienił się tak jakby właśnie... wycieczkowiec zacumował mi za płotem.

Edytowane przez Szürkebarát
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Szürkebarát napisał(a):

Nieźle! "Wygrał pan talon na gruchę i balon!".

 

Ale z żabnicą nie miałem do czynienia ani nawet na talerzu a skojarzenie miałem z jedynym w swojej rodzinie przedstawicielem wśród zwierząt, zwanym słodkowodnym dorszem.

Bardzo pyszna ryba, nawet sam kiedyś robiłem. Trzeba bardzo uważać, bo jest bardzo delikatna i trzeba krótko smażyć bo szybko robi się gumowa i niejadalna :)

 

A tymczasem u nas nadal zima, ale w środę zapowiadają +8 więc będzie po zimie. Na razie jeszcze jest ładnie :)

20240118_232006.jpg

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gorlice :)

IMG_20240120_163633.thumb.jpg.9604cf93c2991e16e781217e7d346a4a.jpg

 

Z innej beczki zacząłem "kurs pythona dla zielonych" i Ci co się tym zajmują to uważam, że mają taaaakie głowy :thumbup: nie bez powodu nazywa się to "językiem", bo przy uczeniu języka obcego też na początku nic się nie rozumie :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Kiwi 4ester napisał(a):

Gorlice :)

IMG_20240120_163633.thumb.jpg.9604cf93c2991e16e781217e7d346a4a.jpg

 

Z innej beczki zacząłem "kurs pythona dla zielonych" i Ci co się tym zajmują to uważam, że mają taaaakie głowy :thumbup: nie bez powodu nazywa się to "językiem", bo przy uczeniu języka obcego też na początku nic się nie rozumie :biglol:

Przez Gorlice wielokrotnie albo wchodziłem w Beskid Niski albo z niego wyjeżdżałem. Lubię to miasto choć "Magury" już nie ma a była bardzo dobrym miejscem do oczekiwania na pociąg czy autobus.

 

Patrzę na tą panoramę i zastanawiam się czy na tym wzniesieniu jest cmentarz wojenny? Nie, nie ten największy. Myślę o takim na który natknęliśmy się wychodząc z gór, mijając coś wielkiego budowanego (lata temu) z widokiem na południe, i do którego to cmentarza trzeba było z ulicy wejść po schodach. Czy to ten https://www.google.com/search?q=gorlice+cmentarze+wojenne&sca_esv=600189765&rlz=1C1AWFC_enPL1068PL1077&ei=n9SsZZP-KKHjxc8Pi46YwAc&udm=&oq=gorlice+cmentarz&gs_lp=Egxnd3Mtd2l6LXNlcnAiEGdvcmxpY2UgY21lbnRhcnoqAggEMgUQABiABDIFEAAYgAQyBRAAGIAEMgUQABiABDIFEAAYgAQyBRAAGIAEMgoQABgWGB4YDxgKMgYQABgWGB5IhkdQtg1YhSxwCHgAkAEAmAHhAqAB_giqAQc2LjEuMS4xuAEByAEA-AEBwgIIEC4YgAQYsQPCAgsQABiABBixAxiDAcICCxAuGIAEGMcBGK8BwgIXEC4YgAQYsQMYlwUY3AQY3gQY4ATYAQHCAgkQABgHGB4YsAPCAgcQABiABBgKwgIIEAAYFhgeGA_iAwQYACBBiAYBkAYBugYGCAEQARgU&sclient=gws-wiz-serp#vhid=/g/120s72mf&vssid=lclsmap&lpg=ik:CAoSK0FGMVFpcFBEaHBGaERjUHJZODBaZzYxQXVMeHViWGFJR0g5Q0EwejNOUDg%3D

 

Oj dawno w Gorlicach nie byłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Szürkebarát napisał(a):

Przez Gorlice wielokrotnie albo wchodziłem w Beskid Niski albo z niego wyjeżdżałem. Lubię to miasto choć "Magury" już nie ma a była bardzo dobrym miejscem do oczekiwania na pociąg czy autobus.

 

Patrzę na tą panoramę i zastanawiam się czy na tym wzniesieniu jest cmentarz wojenny? Nie, nie ten największy. Myślę o takim na który natknęliśmy się wychodząc z gór, mijając coś wielkiego budowanego (lata temu) z widokiem na południe, i do którego to cmentarza trzeba było z ulicy wejść po schodach. Czy to ten https://www.google.com/search?q=gorlice+cmentarze+wojenne&sca_esv=600189765&rlz=1C1AWFC_enPL1068PL1077&ei=n9SsZZP-KKHjxc8Pi46YwAc&udm=&oq=gorlice+cmentarz&gs_lp=Egxnd3Mtd2l6LXNlcnAiEGdvcmxpY2UgY21lbnRhcnoqAggEMgUQABiABDIFEAAYgAQyBRAAGIAEMgUQABiABDIFEAAYgAQyBRAAGIAEMgoQABgWGB4YDxgKMgYQABgWGB5IhkdQtg1YhSxwCHgAkAEAmAHhAqAB_giqAQc2LjEuMS4xuAEByAEA-AEBwgIIEC4YgAQYsQPCAgsQABiABBixAxiDAcICCxAuGIAEGMcBGK8BwgIXEC4YgAQYsQMYlwUY3AQY3gQY4ATYAQHCAgkQABgHGB4YsAPCAgcQABiABBgKwgIIEAAYFhgeGA_iAwQYACBBiAYBkAYBugYGCAEQARgU&sclient=gws-wiz-serp#vhid=/g/120s72mf&vssid=lclsmap&lpg=ik:CAoSK0FGMVFpcFBEaHBGaERjUHJZODBaZzYxQXVMeHViWGFJR0g5Q0EwejNOUDg%3D

 

Oj dawno w Gorlicach nie byłem...

Cmentarz wojenny nr 91. Jak dobrze pamiętam nazywaliśmy "góra cmentarna" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Aga napisał(a):

Nie ma jak migrena w urodziny, ja :censored: :facepalm:

Dużo zdrowia i szczęścia w takim razie  :thumbup::drinks:

 

9 godzin temu, Szürkebarát napisał(a):

A to ten jest na ul. Łokietka :) za szkuta biegaliśmy po murku dookoła cmentarza:ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kiwi 4ester napisał(a):

Dużo zdrowia i szczęścia w takim razie  :thumbup::drinks:

Nie napisałam, że chodziło o moje :mrgreen:

 

Dziękuję :)

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...