Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, skwaro napisał:

Że można to wiem, pytanie czy jest sens, bo jeśli chodzi o zakłócenia i tak przy czujnikach nie utrzymasz nawet norm wymaganych dla Cat5. Więc zakłóceniami bym się tak nie przejmował. Pytanie czy czujniki nie są typu PoE i skrętka jest wymagana. Kabel telefoniczy jest dużo tańszy i łatwiej się go prowadzi... 

23 minuty temu, skwaro napisał:

Że można to wiem, pytanie czy jest sens, bo jeśli chodzi o zakłócenia i tak przy czujnikach nie utrzymasz nawet norm wymaganych dla Cat5. Więc zakłóceniami bym się tak nie przejmował. Pytanie czy czujniki nie są typu PoE i skrętka jest wymagana. Kabel telefoniczy jest dużo tańszy i łatwiej się go prowadzi... 

Kabel "telefoniczny" albo alarmowy YTDY 8x0,5 pewnie wystarczy. Kwestia ilości żył, żeby nie prowadzić za wielu osobnych przewodów z poszczególnych pomieszczeń. Na jednym przewodzie obsłużysz kilka wyłączników - scen. Utp wydaje się uniwersalny. Właśnie do zasilania PoE. Wszystko zależy jakie to będą czujniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jurando napisał:

Kabel "telefoniczny" albo alarmowy YTDY 8x0,5 pewnie wystarczy. Kwestia ilości żył, żeby nie prowadzić za wielu osobnych przewodów z poszczególnych pomieszczeń. Na jednym przewodzie obsłużysz kilka wyłączników - scen. Utp wydaje się uniwersalny. Właśnie do zasilania PoE. Wszystko zależy jakie to będą czujniki. 

 

Szczerze lepiej jest ułożyć więcej kabla (do każdego czujnika jeden) a nie od puszki do puszki (z czujnik do czujnika). Wtedy jest możliwość większej kombinacji a w razie uszkodzenia kabla nie działa tylko jeden czujnik ;). Zasilanie POE wykorzystuje dwie pary. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, llkuba napisał:

 

Szczerze lepiej jest ułożyć więcej kabla (do każdego czujnika jeden) a nie od puszki do puszki (z czujnik do czujnika). Wtedy jest możliwość większej kombinacji a w razie uszkodzenia kabla nie działa tylko jeden czujnik ;). Zasilanie POE wykorzystuje dwie pary. 

Też prawda. Kwesta oszczędności 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, RedSasza napisał:

Czy to nadal jest temat „uważam, że…”, czy zabłądziłem i trafiłem do tematu o kablach, skrętkach i koncentrykach? :o

Koledzy się zamotali nieco. Im cieńszy przewód tym większa szansa na zamotanie się :biglol: .

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, RedSasza napisał:

Czy to nadal jest temat „uważam, że…”, czy zabłądziłem i trafiłem do tematu o kablach, skrętkach i koncentrykach? :o

 

Meldujemy, że odpowiadamy :biglol:.

 

26 minut temu, Szürkebarát napisał:

Koledzy się zamotali nieco. Im cieńszy przewód tym większa szansa na zamotanie się :biglol: .

 

To co proponujesz linkę 5X10m2 zakończoną tulejką ? :biglol:

Edytowane przez llkuba
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Szürkebarát napisał:

Proponuję wymotać się i wmotać do innego wątku choć jako byłemu elektromechanikowi i byłemu elektronikowi jest interesującym o tym czytać.

Ja jako były... (czytać szybko :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, skwaro napisał:

Bo to starsze niż węgiel :)

 

18 minut temu, Szürkebarát napisał:

Proponuję wymotać się i wmotać do innego wątku choć jako byłemu elektromechanikowi i byłemu elektronikowi jest interesującym o tym czytać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, llkuba napisał:

Że grabię liście:

 

IMG_20211017_120505.thumb.jpg.49e3b4478eefc5ef96bfe893b2d5044b.jpg

 

Powinno być w temacie ogrodowym ale wrzuciłem tutaj :OO: w Off Topic :P.

 

 

 

@llkuba kompostujesz je? Bo właśnie mi się przypomniało, że powinienem przekopać kompostownik. Zaniedbałem latem zlewanie go wodą i przestał działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szürkebarát napisał:

@llkuba kompostujesz je? Bo właśnie mi się przypomniało, że powinienem przekopać kompostownik. Zaniedbałem latem zlewanie go wodą i przestał działać.

 

Wyrzucam do kontenera z bio albo na kupkę przy śmietniku :biglol:. Mam tyle liści żebym musiał z drugiej działki zrobić kompostownik :biglol:.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, llkuba napisał:

 

Wyrzucam do kontenera z bio albo na kupkę przy śmietniku :biglol:. Mam tyle liści żebym musiał z drugiej działki zrobić kompostownik :biglol:.

 

 

Ja z mojej mikro działki mam tyle, że muszę pakować do opłaconych worków i z pomocą paliwa z ropy wywozić. Jednak (za) mały kompostownik mam i corocznie kilka wiader kompostu z niego pozyskuję.

Edytowane przez Szürkebarát
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, eurojanek napisał:

Ja mam m3 i trochę małowaty, za to miałem gdzie wodę z basenika dmuchanego utylizować :)

m3 to zupełnie niepoważny rozmiar nawet na małą działkę. A jak komuś winobluszcz trójklapowy zarósł dom to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, przemekka napisał:

Że odkurzone.

20211017_143517.thumb.jpg.bac2e4588979b83c8bcc675205f7d1a4.jpg

 

Jutro będzie to samo. :biglol:

 

 

Odkurzacz czy dmuchawa? U nas jest zakaz dmuchaw, z badań wyszło że generują chore ilości pyłu zawieszonego PM10... 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, skwaro napisał:

Odkurzacz czy dmuchawa? U nas jest zakaz dmuchaw, z badań wyszło że generują chore ilości pyłu zawieszonego PM10... 

 

Ma obie funkcje. Ale używam jako odkurzacza. 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...