Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, llkuba napisał:

 

Co dokładnie chcesz sterować brama, rolety, ogrzewanie, światło ? Przejrzyj sobie sonoffa który posiada aplikację na androida. 

Ogrzewanie, rekuperacja, światło, żaluzje zewnętrzne, brama garażowa, oświetlenie ogrodu, brama wjazdowa, rolety od okien dachowych w salonie, gniazdka elektryczne, czujniki, kamery. A jakby jeszcze się dało wpiąć nawadnianie ogrodu to już by całkiem był komplet. No i musi to latać po szyfrowanym protokole typu ZigBee.

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skwaro napisał:

Ogrzewanie, rekuperacja, światło, żaluzje zewnętrzne, brama garażowa, oświetlenie ogrodu, brama wjazdowa, rolety od okien dachowych w salonie, gniazdka elektryczne, czujniki, kamery. A jakby jeszcze się dało wpiąć nawadnianie ogrodu to już by całkiem był komplet.

 

Sprawdź sobie Fibaro:

 

https://www.fibaro.com/pl/

 

Grenton:

 

https://www.grenton.pl/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, skwaro napisał:

Te już znam :)

 

Wszystko można wpiąć do tych systemów kwestia centralki i ewentualnie przekaźników. Kamery osobny rejestrator (dysk HDD), switch (POE) no i aplikacja do podglądu na smartfonie. Dahua jest przystępna cenowo jest też Hikvision, wszystko zależy od budżetu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Szürkebarát napisał:

Najpierw pomyślałem - Wiedeń. Potem pomyślałem - Budapeszt. Ale głębia mózgu mówiła - nie. No to "google szukaj obrazem" i już wszystko jasne.

Ha! Niezły komplement dla Łodzi ;)

 

  • Haha 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, llkuba napisał:

 

Jakie są ciekawej seriale i filmy ?

 

Sporo tego, choć podejrzewam, że netflix ma bogatszą ofertę. 

Jest the office,  dr house ;)

Dużo klasyków kina, są też polskie produkcje, np. Boże Ciało. 

Jest też dużo filmów animowanych. :D

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, przemekka napisał:

 

Sporo tego, choć podejrzewam, że netflix ma bogatszą ofertę. 

Jest the office,  dr house ;)

Dużo klasyków kina, są też polskie produkcje, np. Boże Ciało. 

Jest też dużo filmów animowanych. :D

Doctor Who?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skwaro napisał:

Te już znam :)

Ja zaproponuje prosty system.

https://sterbox.eu/

Działa u mnie kilka lat. Konfiguracja bardzo prosta. Fajne wsparcie twórcy systemu. I stosunkowo tanie względem konkurencji. 

Co prawda głównie działa na połączeniach "kabelkowych "ale nie trudno zaadaptować nadajniki i odbiorniki bezprzewodowe w różnych systemach i pasmach. Widziałem że jesteś na etapie budowy domu, dlatego w miarę tanio jest porozciągać chodzby skrętkę na poszczególne strategiczne miejsca. Do przełączników, wszelakich czujników, odbiorników. Kabel zawsze będzie pewniejszy. 

  • Super! 2
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jurando napisał:

Ja zaproponuje prosty system.

https://sterbox.eu/

Działa u mnie kilka lat. Konfiguracja bardzo prosta. Fajne wsparcie twórcy systemu. I stosunkowo tanie względem konkurencji. 

Co prawda głównie działa na połączeniach "kabelkowych "ale nie trudno zaadaptować nadajniki i odbiorniki bezprzewodowe w różnych systemach i pasmach. Widziałem że jesteś na etapie budowy domu, dlatego w miarę tanio jest porozciągać chodzby skrętkę na poszczególne strategiczne miejsca. Do przełączników, wszelakich czujników, odbiorników. Kabel zawsze będzie pewniejszy. 

Wygląda sensownie, będę musiał poczytać więcej bo skłaniam się jednak w stronę systemu przewodowego. Z elektryką i tak chyba zrobię zejście wszystkich punktów świetlnych i przełączników w skrzynce rozdzielczej, bo w razie czego wystarczy sobie poprzepinać kabelki, przekaźniki też wtedy będzie łatwiej wpiąć. Skrętka też będzie pociągnięta do newralgicznych punktów, część peszli z pilotami już poszła w płycie fundamentowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jurando napisał:

porozciągać chodzby skrętkę na poszczególne strategiczne miejsca

30 lat temu kolega złapał fuchę, instalację w nowym domu jednorodzinnym. I opowiadał, że jedną z instalacji była instalacja teletechniczna dla telefonu i skrętka dla transmisji komputerowej, jak to się wtedy nazywało. Do każdego pomieszczenia. Wtedy była to ekstrawagancja.

 

No, wiadomo jaką skrętkę wtedy położył. Innej wtedy nie było.;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Szürkebarát napisał:

30 lat temu kolega złapał fuchę, instalację w nowym domu jednorodzinnym. I opowiadał, że jedną z instalacji była instalacja teletechniczna dla telefonu i skrętka dla transmisji komputerowej, jak to się wtedy nazywało. Do każdego pomieszczenia. Wtedy była to ekstrawagancja.

 

No, wiadomo jaką skrętkę wtedy położył. Innej wtedy nie było.;)

30 lat temu to do komputerów nie robiło się skrętki, tylko koncentryk BNC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...