Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, llkuba napisał:

mogłaby się szafka pod telewizor zapalić

Zależne od tego z czego jest wykonana. Zjawisko pirolizy później szło by dalej aż do rozgorzenia.

 

Dlatego taki zestaw obowiązkowy w domu moim zdaniem:

Gaśnica domowa

Czujka CO

Czujka na CH4- metan

 

 

 

Jeszcze jedną rzecz, którą robie zarówno przed spaniem jak i jak wychodzę z domu - tzw. ZZZ czyli Zamknij Zanim Zaśniesz- jakby kogoś to zainteresowało to mogę rozwinąć temat.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, niebieskiultras napisał:

Zależne od tego z czego jest wykonana. Zjawisko pirolizy później szło by dalej aż do rozgorzenia.

 

Dlatego taki zestaw obowiązkowy w domu moim zdaniem:

Gaśnica domowa

Czujka CO

Czujka na CH4- metan

 

 

 

Jeszcze jedną rzecz, którą robie zarówno przed spaniem jak i jak wychodzę z domu - tzw. ZZZ czyli Zamknij Zanim Zaśniesz- jakby kogoś to zainteresowało to mogę rozwinąć temat.

 

 

 

 

Ciekawe ilu ludzi wie że przy pracy z domu przepisy BHP wymagają posiadania gaśnicy i ilu ludzi ją rzeczywiście posiada... 

 

A ZZZ rozwiń, wiedzy nigdy za wiele. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, skwaro napisał:

A ZZZ rozwiń, wiedzy nigdy za wiele. 

W stanach bardzo promowane jest zamykanie drzwi od sypialni na noc. W przypadku pożaru w innych pomieszczeniach szanse na przeżycie zaskakująco rosną. W wielu przypadkach ogień sam nawet gaśnie a samo zamknięcie drzwi powoduje ograniczenie rozprzestrzenia się ognia. W Polsce grupa CFBT bada wszelkiego rodzaju rozwiązania z zakresu pożarów. 

Na temat zzz nagrali nawet piosenkę.

 

A poniżej wrzucam fotki jak to działa

 

attachment-closebeforeyoudoze.jpg.c2bf98d7082d1cf9fb3d9b2e1aef02ed.jpgd95cbabe-02d9-42b8-bed1-d31f4dcdbf10-medium16x9_doorcountyfire.jpg.9e5fe7fd4fe56d6b39965aaeb6af197c.jpg1754176020_comment_3KbauUhq9yLqe1cr6oJPRPsVqv0HpKGjw400.jpg.1697be9563a507647672a026bebe7bdf.jpg

Ostatnie zdjęcie jest z Polski - Łomianki. Pożar łóżka od ładowarki do telefonu. Dzięki zamkniętym drzwiom ogień pobrał tlen z pomieszczenia do etapu przerwania trójkątu spalania i sam się zdusił.

  • Super! 3
  • Dzięki! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, niebieskiultras napisał:

W stanach bardzo promowane jest zamykanie drzwi od sypialni na noc. W przypadku pożaru w innych pomieszczeniach szanse na przeżycie zaskakująco rosną. W wielu przypadkach ogień sam nawet gaśnie a samo zamknięcie drzwi powoduje ograniczenie rozprzestrzenia się ognia. W Polsce grupa CFBT bada wszelkiego rodzaju rozwiązania z zakresu pożarów. 

Na temat zzz nagrali nawet piosenkę.

 

A poniżej wrzucam fotki jak to działa

 

attachment-closebeforeyoudoze.jpg.c2bf98d7082d1cf9fb3d9b2e1aef02ed.jpgd95cbabe-02d9-42b8-bed1-d31f4dcdbf10-medium16x9_doorcountyfire.jpg.9e5fe7fd4fe56d6b39965aaeb6af197c.jpg1754176020_comment_3KbauUhq9yLqe1cr6oJPRPsVqv0HpKGjw400.jpg.1697be9563a507647672a026bebe7bdf.jpg

Ostatnie zdjęcie jest z Polski - Łomianki. Pożar łóżka od ładowarki do telefonu. Dzięki zamkniętym drzwiom ogień pobrał tlen z pomieszczenia do etapu przerwania trójkątu spalania i sam się zdusił.

Dzięki wielkie, słyszałem coś tam, ale nie wiedziałem że aż tak to działa. Tylko ciekawe czy to zadziała przy domu z rekuperacją, gdzie trzeba mieć w drzwiach szczelinę przepuszczającą powietrze...

 

Ale i tak planuję zestaw czujników podpięty pod system, w tym detektor CO. Czujnika metanu nie potrzebuję bo gazu nie będzie. A gaśnica obowiązkowo, szczególnie że czasami lubię coś pospawać, a przy tym bez dobrej gaśnicy pod ręką się nawet nie zaczyna roboty. A że garaż w bryle toi gaśnica będzie pod ręką. Szukam tylko jeszcze patentu na ukrycie dodatkowej małej proszkowej w kuchni w razie draki, jakby ktoś miał pomysły to chętnie posłucham :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, niebieskiultras napisał:

Zależne od tego z czego jest wykonana. Zjawisko pirolizy później szło by dalej aż do rozgorzenia.

 

Dlatego taki zestaw obowiązkowy w domu moim zdaniem:

Gaśnica domowa

Czujka CO

Czujka na CH4- metan

 

 

 

Jeszcze jedną rzecz, którą robie zarówno przed spaniem jak i jak wychodzę z domu - tzw. ZZZ czyli Zamknij Zanim Zaśniesz- jakby kogoś to zainteresowało to mogę rozwinąć temat.

 

 

 

 

 

Wtyczka była na tyle rozgrzana, że nie mogłem jej wyciągnąć z odtwarzacza. Szafka jest wykonana z płyty wiórowej (przez stolarza na zamówienie) ma nawet tylną ścianę. Na wysokości odtwarzacza są gniazda lan, antenowe i elektryczne. U mnie zawsze są drzwi otwarte i przeważnie uchylone okna które nawet zimą nie są szczelne (ustawione na lato).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, skwaro napisał:

Dzięki wielkie, słyszałem coś tam, ale nie wiedziałem że aż tak to działa. Tylko ciekawe czy to zadziała przy domu z rekuperacją, gdzie trzeba mieć w drzwiach szczelinę przepuszczającą powietrze...

 

Ale i tak planuję zestaw czujników podpięty pod system, w tym detektor CO. Czujnika metanu nie potrzebuję bo gazu nie będzie. A gaśnica obowiązkowo, szczególnie że czasami lubię coś pospawać, a przy tym bez dobrej gaśnicy pod ręką się nawet nie zaczyna roboty. A że garaż w bryle toi gaśnica będzie pod ręką. Szukam tylko jeszcze patentu na ukrycie dodatkowej małej proszkowej w kuchni w razie draki, jakby ktoś miał pomysły to chętnie posłucham :)

 

Satel w swoich centralach oprócz opcji alarmu można podłączyć czujki p.poż ;) przez moduł SIM (lub ropam) dostaniesz powiadomienie SMS. W niektórych willach, apartamentach montowane są czujki które zapobiegają "usypianiu" domowników, chronią przed złodziejami.

 

 

Edytowane przez llkuba
Ó
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, llkuba napisał:

Satel w swoich centralach oprócz opcji alarmu można podłączyć czujki p.poż ;) przez modół SIM (lub ropam) dostaniesz powiadomienie SMS

 

Dwa razy mnie już zaalarmował. 

Raz czujka zalania w kotłowni i raz czujka gazu.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, skwaro napisał:

Szukam tylko jeszcze patentu na ukrycie dodatkowej małej proszkowej w kuchni w razie draki, jakby ktoś miał pomysły to chętnie posłucham

Proszkowa zrobi duży bałagan w kuchni. Jest inne mniej inwazyjne rozwiązanie.

https://www.gasnicedomowe.pl/gasnice_do_kuchni/gasnica_domowa_2_czerwona.html

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, niebieskiultras napisał:

Proszkowa zrobi duży bałagan w kuchni. Jest inne mniej inwazyjne rozwiązanie.

https://www.gasnicedomowe.pl/gasnice_do_kuchni/gasnica_domowa_2_czerwona.html

Dzięki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, skwaro napisał:

gdzie trzeba mieć w drzwiach szczelinę przepuszczającą powietrze.

Dym idzie górą. kurtyny-dymowe-rss.jpg.f0ca59e7fda6bc9c81d354c2c0edc34f.jpg

Przy pożarach wewnętrznych często stosuje się takie kurtyny zabezpieczające przed rozprzestrzenianiem się dymu na resztę obiektu oraz minimalizuje możliwość wystąpienia  zjawiska backdraftu.

Pożar gdy będzie rozwinięty to taka szczelina za dużo tlenu mu nie dostarczy i nastąpi zachwianie trójkątem spalania

  • Lajk 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, przemekka napisał:

Dwa razy mnie już zaalarmował. 

Raz czujka zalania w kotłowni i raz czujka gazu.

 

To są bardzo rozbudowane systemy o których warto pomyśleć przy budowie a nawet remoncie, oczywiście wszystko zależy od powierzchni domu lub mieszkania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, llkuba napisał:

 

Satel w swoich centralach oprócz opcji alarmu można podłączyć czujki p.poż ;) przez moduł SIM (lub ropam) dostaniesz powiadomienie SMS. W niektórych willach, apartamentach montowane są czujki które zapobiegają "usypianiu" domowników, chronią przed złodziejami.

 

 

Muszę poczytać jak to się integruje z innymi systemami np. Somfy do sterowania bramą garażową czy żaluzjami zewnętrznymi. Bo jestem na etapie wyboru systemu. 

 

P. S. 

Może przenieść te posty do tematu z budową domu żeby nie uciekło? 

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Satel w swoich centralach oprócz opcji alarmu można podłączyć czujki p.poż  przez moduł SIM (lub ropam) dostaniesz powiadomienie SMS. W niektórych willach, apartamentach montowane są czujki które zapobiegają "usypianiu" domowników, chronią przed złodziejami.
 
 

A to nic wielkiego, wydaje mi się. To kwestia czujki po prostu.
I w ramach ogólnego systemu monitoringu z czujkami ruchu, dymu i co kto tam jeszcze lubi, można mieć też taką. Ja się akurat zdecydowałem i w sypialni jest.
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, niebieskiultras napisał:

Proszkowa zrobi duży bałagan w kuchni. Jest inne mniej inwazyjne rozwiązanie.

https://www.gasnicedomowe.pl/gasnice_do_kuchni/gasnica_domowa_2_czerwona.html

Kiedyś w firmie przy okazji dnia BHP, czy jak go zwał, rozdawano "spray gaśniczy" który postawiłem w kuchni. Ale to było kilka lat temu i nie wiem czy jeszcze by się wydostał z puchy po uruchomieniu zatem chyba kupię gaśnicę z linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, llkuba napisał:

 

Wtyczka była na tyle rozgrzana, że nie mogłem jej wyciągnąć z odtwarzacza. Szafka jest wykonana z płyty wiórowej (przez stolarza na zamówienie) ma nawet tylną ścianę. Na wysokości odtwarzacza są gniazda lan, antenowe i elektryczne. U mnie zawsze są drzwi otwarte i przeważnie uchylone okna które nawet zimą nie są szczelne (ustawione na lato).

Gdzie takie luksusy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, skwaro napisał:

Muszę poczytać jak to się integruje z innymi systemami np. Somfy do sterowania bramą garażową czy żaluzjami zewnętrznymi. Bo jestem na etapie wyboru systemu. 

 

P. S. 

Może przenieść te posty do tematu z budową domu żeby nie uciekło? 

 

Są piloty programowalne które obsługują bramę wjazdową, bramę garażową. Sonoffy można obsługiwać z aplikacji.

 

2 godziny temu, B-52 napisał:


A to nic wielkiego, wydaje mi się. To kwestia czujki po prostu.
I w ramach ogólnego systemu monitoringu z czujkami ruchu, dymu i co kto tam jeszcze lubi, można mieć też taką. Ja się akurat zdecydowałem i w sypialni jest.

 

Czujki mogą być po transmisji radiowej na baterie. Dobrze, że masz coś takiego w sypialni :thumbup:.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, llkuba napisał:

Są piloty programowalne które obsługują bramę wjazdową, bramę garażową. Sonoffy można obsługiwać z aplikacji.

 

Satela z kartą GSM też można w pewnym zakresie obsługiwać z telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ipsx82 napisał:

Po montażu  LPG podsumowałem  wszystkie wydatki na forestera :unsure:

 

Jakbym tak zrobił podsumowanie wszystkich kosztów moich wszystkich dotychczasowych Forków, w ciągu ostatnich 7 lat, to pewnie uzbierałoby się na nowego z Salonu. :ph34r:

Nie liczę kosztów udziału w Subariadach. ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Panbenonium napisał:

Gdzie takie luksusy ?

 

U stolarza, głównie chodzi o to, że jest małe mieszkanie. Wysokość długość i szerokość (rozmieszczenie szuflad półek) są takie jak chciałem. Luksus jest taki, że nie musiałem tego składać i wnosić na 3 piętro :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, llkuba napisał:

 

Są piloty programowalne które obsługują bramę wjazdową, bramę garażową. Sonoffy można obsługiwać z aplikacji.

 

Mi nie chodzi o pilota tylko scentralizowany system do wszystkiego, który da się sensownie oprogramować, np po ZigBee

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, skwaro napisał:

Mi nie chodzi o pilota tylko scentralizowany system do wszystkiego, który da się sensownie oprogramować.

 

Co dokładnie chcesz sterować brama, rolety, ogrzewanie, światło ? Przejrzyj sobie sonoffa który posiada aplikację na androida. 

 

Sprawdź sobie to

https://www.fibaro.com/pl/

Edytowane przez llkuba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...