Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

35 minut temu, skwaro napisał:

Że w końcu dotarła do PL, jeszcze z tydzień papierologii i trochę kutego  aluzłomu dotrze :)

 

20210601_140854.jpg

Ja właśnie wysłałem email do urzędu celnego w W-wie w sprawie mojej przesyłki z Japonii...ale moja to drobnostka przy tym transporcie więc przyleciała samolotem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Neutrino33 napisał:

Ja właśnie wysłałem email do urzędu celnego w W-wie w sprawie mojej przesyłki z Japonii...ale moja to drobnostka przy tym transporcie więc przyleciała samolotem :P

Statkiem to obecnie 3-4 miesiące, jeszcze rok temu nie czekałem nigdy dłużej niż 1,5 miesiąca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, skwaro napisał:

Statkiem to obecnie 3-4 miesiące, jeszcze rok temu nie czekałem nigdy dłużej niż 1,5 miesiąca...

Ciesz się, że był kontener gdzie mogli to włożyć bo teraz nawet z tym jest problem. Sterty kontenerów stoją w portach USA po dostawach z całego świata a z powrotem nie ma co zapakować...nikt jak na razie nie woził pustych kontenerów, ale chyba zaczną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, skwaro napisał:

Statkiem to obecnie 3-4 miesiące, jeszcze rok temu nie czekałem nigdy dłużej niż 1,5 miesiąca...

To z powodu ocieplenia klimatu. Rozumiesz, lodowce stopniały i poziom oceanów się podniósł więc droga statków się wydłużyła. "Praw fizyki pan nie zmienisz...".

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Neutrino33 napisał:

Ciesz się, że był kontener gdzie mogli to włożyć bo teraz nawet z tym jest problem. Sterty kontenerów stoją w portach USA po dostawach z całego świata a z powrotem nie ma co zapakować...nikt jak na razie nie woził pustych kontenerów, ale chyba zaczną.

Popatrz popatrz a w Polsce pędzikiem rozwiązano problem pustych wagonów, rozładowanych z towaru z Chin. Ładuje się na nie miedź elektrolityczną i odsyła do Chin. Nie mogę tylko zrozumieć dlaczego ta miedź nie jest sprzedawana w formie kabli albo chociaż drutu? Szpul, bębnów brakuje, żeby to nawinąć czy cuś?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Szürkebarát napisał:

Popatrz popatrz a w Polsce pędzikiem rozwiązano problem pustych wagonów, rozładowanych z towaru z Chin. Ładuje się na nie miedź elektrolityczną i odsyła do Chin. Nie mogę tylko zrozumieć dlaczego ta miedź nie jest sprzedawana w formie kabli albo chociaż drutu? Szpul, bębnów brakuje, żeby to nawinąć czy cuś?!

Serio? No cóż, szkoda...a może to zwykła ignorancja, a może taki deal po prostu. Chińczyki nie chcą kupowac kabli bo u siebie z tej miedzi zrobią je taniej. Można byłoby im odmówić, ale pewnie znalazłby się ktoś inny kto sprzedałby im sam surowiec. Ja akurat jestem dosyć drażliwy na temat współpracy gospodarczej z krajem środka...ale to już raczej temat na inny wątek.

O tych kontenerach dowiedziałem się przy okazji kiedy doszły mnie informacje, że w firmie gdzie do tej pory pracowałem czekają na dostawę chemikaliów z Japonii...chemikalia były, ale nie było w co je zapakować :biglol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Neutrino33 napisał:

nikt jak na razie nie woził pustych kontenerów, ale chyba zaczną.

Wszyscy od wielu lat wożą puste kontenery. :faja:

 

12 minut temu, Szürkebarát napisał:

To z powodu ocieplenia klimatu. Rozumiesz, lodowce stopniały i poziom oceanów się podniósł więc droga statków się wydłużyła. "Praw fizyki pan nie zmienisz...".

Nie to miało być tak że północna droga morska do Chin będzie żeglowna i droga się skróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Neutrino33 napisał:

Ciesz się, że był kontener gdzie mogli to włożyć bo teraz nawet z tym jest problem. Sterty kontenerów stoją w portach USA po dostawach z całego świata a z powrotem nie ma co zapakować...nikt jak na razie nie woził pustych kontenerów, ale chyba zaczną.

Kolega, który się eksportem różnych dóbr drogą morską zajmuje, mówi że problemem jest zbyt mała ilość kontenerów. Np. koszt kontenera ze Stanów do Bremerhaven podrożał ponad dwukrotnie. Gdyby był to problem przewozu ze Stanów gdziekolwiek to w tym kierunku by ceny nie wzrosły... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, skwaro napisał:

Że w końcu dotarła do PL, jeszcze z tydzień papierologii i trochę kutego  aluzłomu dotrze :)

 

20210601_140854.jpg

Jak wyglądają zakupy w Jp ? Bo parę rzeczy mnie tam zainteresowało jednak nie wiem co gdzie i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, niebieskiultras napisał:

Jak wyglądają zakupy w Jp ? Bo parę rzeczy mnie tam zainteresowało jednak nie wiem co gdzie i jak

Musisz mieć firmę pośredniczącą albo kogoś na miejscu bo mało kto chce wysyłać poza JP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, skwaro napisał:

Nie, bo zależy co i gdzie kupujesz, musisz sprawdzać po firmach gdzie najlepiej wychodzi. 

Ja próbowałem robić takie wstępne rozpoznanie, czy nie dałoby się własnie kogoś na miejscu mieć do obsługi zakupów ludzi z forum. Myślę, że jest to logistycznie do zrobienia. Jak dla mnie największe schody to moga być w Polsce, kiedy przyjedzie pełen kontener części a ich właścicieli będzie kilkunastu...jak to będą clić? Dla mnie strona japońska jest łatwiejsza do ogarnięcia. Jak ktoś jest bardziej oblatany w polskich przepisach celnych to może ma pomysł jak taki kontener tutaj oclić jeśli będzie więcej niż jeden tego co w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...