Skocz do zawartości

Melduję, że......


stach1111

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kiedyś słyszałem wywiad z Panem co był 86 roku naczelnym lekarzem kraju czy jakoś tak i to On podjął decyzję o piciu płynu Lugola. Mówił że jakby posiadał wiedzę o ilości promieniowania jakie do nas dotarło nie podjął by decyzji o podawaniu tego płynu. Mówił że szkody jakie wyrządza w organizmie są o wiele większe niż zagrożenie promieniowaniem jakie do nas dotarło. Niestety nie pamiętam co ten płyn powoduje ale według tego Pana zdrowy to on nie jest ;)  Do dzisiaj pamiętam smak tego dziadostwa :angry:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę, że działano wtedy jednak w dobrej wierze - radzieccy towarzysze pewnie nam nie przekazali rzeczywistych danych dot. katastrofy i skażenia, a my sami nie wiedzieliśmy, ile tego syfu do nas przyleci... ok, smak był koszmarny, nawet w ramach zachęty do wypicia tego płynu po dupie dostałem :lol: ale jakoś skutków ubocznych chyba nie widać...


@Elmo - masz jakiegoś radioaktywnego/zmutowanego kucyka w swoich zasobach? będzie jak znalazł na dzisiejszy dzień ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najgorsze jest to, że większość z nas piła go zdecydowanie za późno. Rosjanie nie przyznali się oficjalnie, ale odpowiednie "służby" wiedziały wcześniej i piły go też wcześniej. 

No ja najprawdopodobniej przez to mam Hashimoto ... ładnie to brzmi, ale poza tym nic dobrego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ja kiedyś słyszałem wywiad z Panem co był 86 roku naczelnym lekarzem kraju czy jakoś tak i to On podjął decyzję o piciu płynu Lugola. Mówił że jakby posiadał wiedzę o ilości promieniowania jakie do nas dotarło nie podjął by decyzji o podawaniu tego płynu. Mówił że szkody jakie wyrządza w organizmie są o wiele większe niż zagrożenie promieniowaniem jakie do nas dotarło. Niestety nie pamiętam co ten płyn powoduje ale według tego Pana zdrowy to on nie jest   Do dzisiaj pamiętam smak tego dziadostwa
 

 

"profesor Zbigniew Jaworowski: Wtedy, kiedy kolejne chmury radioaktywne przepływały nad Polską musieliśmy przyjąć jakieś rozsądne scenariusz ochrony ludności. Jednym z nich było to, że skażenie powietrza nie będzie się zmniejszało przez najbliższe 2 tygodnie, lecz zwiększało. Obliczenia dawek na tarczyce od jodu 131 zawartego w powietrzu wskazywały, że możemy oczekiwać przekroczenia dawek promieniowania przewidzianych dla wprowadzenia profilaktyki jodowej. Z perspektywy czasu wiemy, że średnia dawka na tarczycę w Polsce wyniosłą ok. 8 mSv, a około 5 % dzieci dostało dawkę 200 mSv. Ówcześnie przyjmowany limit dla profilaktyki jodowej wynosił 50 mSv. Narażenie populacji nie trwało jak często się sądzi krótko, tylko było rozciągnięte na okres 10 dniowy, i maksymalne stężenie jodu 131 w Warszawie było w dniu 30 kwietnia. Profilaktyka jodowa rozpoczęła się 29 kwietnia po południu, tzn. 40 godzin po tym, jak wykryliśmy, jako pierwsi poza ZSRR, podwyższenie promieniowania w Polsce. Gdybym w dniu 29 kwietnia 1986r. miał w ręku te informacje o dawkach na tarczyce, które mam obecnie, nie proponowałbym rządowi przeprowadzenia, na tak ogromną skalę, profilaktyki jodowej w Polsce. Podaliśmy wtedy 18,5 mln ludzi profilaktyczne dawki jodu, co było największą akcją profilaktyczną w historii medycyny, w tak krótkim czasie. Nasi krytycy powinni sobie uświadomić, że nikomu poza Polską nie udało się przeprowadzić takiej akcji. Żaden kraj europejski tego nie uczynił. W ZSRR rozpoczęto akcje profilaktyki jodowej w dniu 27 maja. Na Ukrainie jod otrzymało około 1,6 mln osób, na Białorusi 46 tys., a w Rosji 55 tys. "

http://web.archive.org/web/20040820151104/http://rozmowy.onet.pl/2,artykul.html?ITEM=1082171&OS=46483

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej płyn Lugola zawiera jod, który wychwytuje tarczyca do produkcji hormonów. Podanie dużej dawki miało spowodować wychwyt jodu przez tarczycę, i w ten sposób zablokować wychwyt jodu radioaktywnego "ze wschodu".  

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej płyn Lugola zawiera jod, który wychwytuje tarczyca do produkcji hormonów. Podanie dużej dawki miało spowodować wychwyt jodu przez tarczycę, i w ten sposób zablokować wychwyt jodu radioaktywnego "ze wschodu".  

no proszę, lekarz, a mówi w sposób zrozumiały ;)

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale co słuchałes je?

 

Słuchałem Amati Futura, znajomy ma. Cały zestaw (tj. z elektroniką i okablowaniem)  to pewnie kilka setek wyszło, może 3? Lekki szok w każdym razie.

B&W miałem jeszcze jakiś rok temu, świetnie mi służyły, chyba 603 coś tam, ale zmieniłem.

 

 

Ciekawe ile osób ale z zawiązanymi oczami usłyszałoby różnicę i trafnie wytypowało te droższe, ja posłuchaliby Futura i B&W lub coś z  podobnej półki = 10 tys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejszy meldunek: pobudka o 4.45, aby być w Płocku na 8.00 (musiałem zawiązać krawat  :P ). Nierówna walka z instytucją zamawiającą. Powrót do biura. Dalsza nierówna walka z instytucją zamawiającą. Ciekawe, kiedy mi się baterie wyczerpią - przydałby się jakiś mały reaktor atomowy  ;)

Rarity-GIF-my-little-pony-friendship-is-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ps. moja żona stosuje również przytulanie się do swojego męża, bo podobno działa on jak grzejnik
 

 

Melduję, że zgadzam się z ta opinią, że przytulanie do męża najskuteczniej rozgrzewa (z perspektywy żony oczywiście) :D

Melduję, że u nas słonecznie i to bardzo.... 

Melduję, że też piłam to świństwo w szkole. Pamiętam też, że nas dziewczynki straszyli, że nie będziemy mogły mieć dzieci (zarówno jak wypijemy, jak i nie wypijemy). Na szczęście urodziłam dwoje fajnych zdrowych dzieci. Uf.  :yahoo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A najgorsze jest to, że większość z nas piła go zdecydowanie za późno. Rosjanie nie przyznali się oficjalnie, ale odpowiednie "służby" wiedziały wcześniej i piły go też wcześniej.

 

No ja najprawdopodobniej przez to mam Hashimoto ... ładnie to brzmi, ale poza tym nic dobrego ;)
moja żona go ma.Najprawdopodobniej przez czarnobyl,bo nikt w rodzinie na tarczyce nie chorował. Edytowane przez stach1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elmo, rozejrzałbyś się po tej Warszawencji, czy nie widać tam wycieczki z Krakowa. Tacy szóstoklasiści, co biegają po Sejmie, muzeach i Starówce. Bo nasz synuś coś się nie melduje....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...