Skocz do zawartości

Oswietlenie wybieraka automatycznej skrzyni.


Skierko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Z racji przepalania się żarówek w zegarach postanowiłem kupić komplet według wskazań kolegi Sredniaq-a. Problem miałem z żarówką W2 4.6 D, kręcąc się po okolicy zaleciałem do ASO Stefanowicz w Olsztynie i Pan oznajmił mi, że według vinu itd taka żarówka kosztuje około 31 zł za sztukę :blink: . Okazałem swoje ździwienie i ubaw po czym Pan niegrzecznie stwierdził, że kupując taki samochód niepowinno się oszczędzać na żarówkach, po czym stwierdziłem że właśnie nie chcę oszczędzać ale nie chcę być golony na jakiś małych, bzdetnych żarówkach. Po czym pojechałem do Auto ....... i kupiłem takowe za 0,60 zł/szt. Uświadomcie mnie czym one się różnią, bo może jakiś faktycznie frajer/głupi głupi :( .

sebxyz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Pytanie pewnie już nieaktualne, ale żarówka

1,2W 12V W2X4,6D to OSRAM 2721 (1,64 zł w detalu)

1,2W 12V B8,5D to OSRAM 2721MF (2,56 zł)

 

Jakie dawaliście żarówki pod przełączniki?

Kupiłem żaróweczki na 14V, niestety o nieznanym amperażu i przyciski zaczęły się grzać, na tyle, że w tym do regulacji pochylenia reflektorów roztopiły się mocowania blaszki stykowej i musiałem ja przykleić poxipolem. Nie chciałbym powtarzać operacji ...

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy zdejmowaniu tej plastikowej osłony od zegarów trzeba najpierw zdjąć osłony stacyjki? Po wykręceniu tych dwóch wkrętów góra wyszła bez problemu a dół trzyma i boje się ze coś pourywam. Dajcie znać Czy u was też był klopot z tym i czy macie jakiś patent żeby zdjąć tą osłonę.

Ok.głupie pytanie. Po prostu nie opuściłem kiery w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 18.12.2012 o 17:43, sredniaq napisał:

4. Wyciągamy zegary i możemy wymieniać nieświecące żarówki:

ZEGARY4.jpg

Nie jestem pewien, czy są to prawidłowe oznaczenia żarówek, ale gdyby ktoś szukał to:

IMG_6497.JPG

 

Czy ktos sie orientuje ktore z tych zarowek odpowiadaja za podswietlenie wskazowek (konkretnie chodzi mi i wskazowke stanu paliwa)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kurcze, dzisiaj poległem w temacie żarówek :( Przestała mi świecić na zegarach (w Forku '03) kontrolka ciśnienia oleju. Ponieważ do tej pory wszystkie żarówki w przyciskach itd. wymieniłem bez problemu, tak samo też miałem zamiar zrobić i z tą. Wyjąłem zegary i zonk :blink: Nie ma żarówki od tej kontrolki. Oświeci mnie ktoś o co chodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat, jak jest oryginalnie z podświetleniem w Forku XT MY2016 - chodzi mi o podświetlenie przycisków sterowania szybami z przodu i tyłu

Mam podświetlone tylko wszystkie przyciski panelu sterującego u kierowcy.., ale u pasażera z boku i z tyłu jest ciemno

Czy tam się też coś nie powinno świecić..? Jak jest prawidłowo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Czołem. Odkopię temat. Mam pytanie do mądrzejszych. Padły mi w3w postanowiłem wiec wymienić i tu podziękowania za instrukcję, ale. Zauważyłem tez że dwóch u mnie brakuje. Mianowicie przeciwmgłowych oraz abs. Na płytce widać jakby tam kiedyś były. I tak jak do przeciwmgłowych jest kontrolka na włączniku to czy powinna być od abs ?

pacjent forester sg

 

D5489905-6892-4FBF-98C7-F3365B82A526.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zrobiłem sam, bo na forum nie znalazłem

uwaga co do pozycji nr 3 to wg mnie wskaźnik biegu w AT

image.thumb.png.911329d8984eb8280dacd1a565913246.png

85066GA100 *3 podświetlenie zegarów
85066GA110 *5 podświetlenie zegarów
85068AE100 *7 podświetlenie (AT)
85068SA000 *4 Funkcje (czerwone)
85068SA010 *5 funkcje (zielone)

  • Super! 2
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...