Skocz do zawartości

Szczęśliwy nabywca Subaru Impreza 2.5 STI, proszę o wsakzówki.


lukaszmrozek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! jak napisałem w tytule jestem szczęśliwym posiadaczem Subaru Impreza 2.5 Sti w kolorze blue mica :)))) (od tygodnia). Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z tego rodzaju samochodami. (poprzedni civic type-r ufo). Prośba do forumowiczów z mojej strony o wskazówki na co mam zwracać szczególną uwagę jeśli chodzi o obsługę samochodu. Studzenie, grzanie silnika, oleje, dyfry, skrzynie itd itd.... Samochód kupiłem od znajomego który posiadał go od 4 lat. Autko nigdy nie było katowane, obecnie ma przejechane 65.000 km. Żadnych modyfikacji poza sportowym układem wydechowym od katalizotora oraz zaworem upustowym. Samochód posiada aktywne dyfry których szczerze powiedziawszy nie umiem ustawiać... Jednymi słowy totalne brak doświadczenia jeśli chodzi o tego typu "wynalazki" :)))

 

 

post-12172-0-24534700-1353592768_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje gratulacje - nabyłeś zacny samochód, które będzie Ci służył godnie jeśli będziesz stosował się do kilku fundamentalnych zasad.

 

- interwały wymiany olejowej powinny byc rygorystycznie przestrzegane, w zależności od sposobu użytkowania, od 5kkm do 10kkm

- przed intesywnym wykorzystywaniem potencjału auta doprowadzamy płyny eksploatacyjne do optymalnych wartości temperaturowych, warto zaopatrzyć sie w podstawowy zest. wskaxników zewnętrznych (temp. oleju , EGT , wsk.ciśń doł.)

- pamiętamy że olej znajduje sie nie tylko w silniku, ale również w skrzyni i dyfrach , to że auto zagrzeje się na postoju nie oznacza iż jest juz gotowe do ostrej jazdy

- NIE JEŹDZIMY autostradą tudziez innymi drogami na których akurat są takie mozliwości , z prędkościami zbliżonymi do maksymalnych

- lejemy dobre paliwo min.98

- nie strzelamy ze sprzęgła podczas potyczek sygnalizatorowych

- kontrolujemy często poziom oleju w silniku

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielki dzięki za wstępne wskazówki :) dobrze doradzić się kogoś kto ogarnia temat. Nawiązując to wysokooktanowego paliwa, porzedni właściciel twierdził że lepiej tankować 95 gdyż 98 jest zbyt "suche" - być może to poprostu jakieś mity indywidualnej persony....

 

I nie straszcie że przebieg 65000 km grozi remontem :/

 

tak z innej beczki, co oznaczają te "buźki" na lusterkach Waszych bolidów? to jakieś logo klubowe? i gdzie można je zdobyć? Nie wypada się wyróżniać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co oznaczają te "buźki" na lusterkach Waszych bolidów?

 

To proste - subarakami same swinie jezdza :)

 

Bzdur wlasciciela o suchym paliwie (WTF???) nie sluchaj - lej 98.

 

I nie straszcie że przebieg 65000 km grozi remontem :/

 

No co tu straszyc - w sumie niektorzy nawet tyle szczescia nie maja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przejmuj się.Ja mam 82 tys.km bez remontu oprócz uszczelki (tzn UPG)+szpilki ARP.Tak poza tym seryjne graty jeszcze w silniku. :) Dobrze go rozgrzewaj-chłopcy mają rację. Olej sprawdzaj prawie codziennie.... :mrgreen:

Edytowane przez Piotrecki80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świnki to logo forumowe. Możesz je nabyć tutaj http://www.forum.sub...__świnki__st__0 lub www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/6717-komu-swinke-komu/

Gdy już takowe nakleisz na klapie lusterkach bądź gdzie indziej zawsze machaj użytkownikom Subaru na drodze a tym bardziej jeśli mają świnki :D

 

Paliwo lej tylko PB98 minimum i z dodatkami np Orlen Verva.

Edytowane przez ADK90
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Paliwo lej tylko PB98 minimum i z dodatkami np Orlen Verva.

 

Ooo, a co to za dodatki i jakie mają właściwości ??? Może więcej mocy i mniej zanieczyszczeń oraz długie i szczęścliwe pożycie małżeńskie a także bujny zarost do 80-ki ??? :mrgreen:

 

Uspokajają sumienie i nie powodują wyświetlania się u mnie Checka jak zatankuje "zwykłą" PB98 na stacji No Name....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Paliwo lej tylko PB98 minimum i z dodatkami np Orlen Verva.

 

Ooo, a co to za dodatki i jakie mają właściwości ??? Może więcej mocy i mniej zanieczyszczeń oraz długie i szczęścliwe pożycie małżeńskie a także bujny zarost do 80-ki ??? :mrgreen:

 

Uspokajają sumienie i nie powodują wyświetlania się u mnie Checka jak zatankuje "zwykłą" PB98 na stacji No Name....

 

To po co lejesz na "no name"??? Taniej wyjdzie lać V power 100 niż dokupywać te pseudo uszlachetniacze, przecież one liczby oktanowej nie zwiększą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coooooo???? Chyba na dotarciu???

dłuższa jazda po autostradzie,z prędkością w ok.200,nie jest zdrowa dla tych silników.

Tego radzę Ci się trzymać, ponieważ z zasady boxery nie lubią wysokich obrotów, więc jak tak przez cały, cały czas 200km/h lub lepiej, to może klęknąć silnik.

 

A tak btw to bardzo, bardzo ładna ta Twoja Impreza :wub: :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- NIE JEŹDZIMY autostradą tudziez innymi drogami na których akurat są takie mozliwości , z prędkościami zbliżonymi do maksymalnych

 

Coooooo???? Chyba na dotarciu???

Nie tylko na dotarciu. Było o tym szeroko w wątku w którym szukamy auta autostradowego. Uturbione Subaru po prostu nie wytrzymają długich jazd no stop po 200km/h niezależnie czy zakuty czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....

Paliwo lej tylko PB98 minimum i z dodatkami np Orlen Verva.

 

Ooo, a co to za dodatki i jakie mają właściwości ??? Może więcej mocy i mniej zanieczyszczeń oraz długie i szczęścliwe pożycie małżeńskie a także bujny zarost do 80-ki ??? :mrgreen:

 

Uspokajają sumienie i nie powodują wyświetlania się u mnie Checka jak zatankuje "zwykłą" PB98 na stacji No Name....

 

To po co lejesz na "no name"??? Taniej wyjdzie lać V power 100 niż dokupywać te pseudo uszlachetniacze, przecież one liczby oktanowej nie zwiększą.

 

Gdy kupiłem auto to zatankowałem kilka razy na takich No Name stacjach. Teraz tankuje tylko na Orlenie PB 98 Verve i nic nie widzę nie dobrego. W mojej okolicy nie ma V Powera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...