Skocz do zawartości

Impreza czy Legacy - co jest okrętem flagowym Subaru ?


Bazylia

Rekomendowane odpowiedzi

Ja uważam, że tak zwanym "flagowym modelem" marki Subaru był, jest i będzie Legacy/Liberty (nie mylić z OBK).

 

Gdyby o "flagowości" modeli miały decydować osoby nieznające się na motoryzacji, to "flagowym modelem" samochodu terenowego każdej marki byłby JEEP [dżip].

 

No może trochę przesadziłem, ale wiadomo, o co chodzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 181
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja nie wiem jakie przyjąć stanowisko szczerze mówiąc, czasem mam wątpliwości czy język naturalny rządzi się prawami logiki klasycznej i czy zachowuje np. prawo wyłączonego środka.

Gdyby język, a zwłaszcza świat nim opisywany, podlegał bez reszty prawom logiki dwuwartościowej, to nie moglibyśmy sobie z Witoldem podyskutować na Forum. A tak, pływamy sobie w morzu stanów pośrednich, ślizgamy się na niejednoznaczności słów i zdań całych, wskazujemy obszary szarości między czarnym i białym i dojdziemy (wierzę w to!) do momentu, w którym Witold zawaha się przed wnioskowaniem o dekapitację produkcji pojazdu którym jeżdżę i którego następny model zapewne kupię...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radix99, obawiam się że popadasz trchę w schemat myślenia o markach itp. Subaru się kojarzy z Imprezą czy się to poodba komuś czy nie. Większość ludzi którzy się nie znają na autach mówi Subaru i kończy od razu Impreza.

 

ja tylko pomyślałem jaki model np. mercedesa jest uważany za flagowy? jaki model beemki, czy innych marek? zwykle jest to jednak najbardziej luksusowe auto danego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radix99, zwykle może być bardzo mylące. Patrz na przykład Porsche, Ferrari...

 

 

Było takie powiedzonko "Piszem Lenin, czitajem Stalin" podobnie z Subaru - "Piszemy Subaru, czytamy Impreza" i to nie żadne moje skrzywienie ani dyskriminacja posiadaczy innych Subarek, taki image sobie Subaru stwrzylo przynajmeij w Polsce i EU. W USA i Australii może być ciut inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to chodzi o ten "naj" samochód w ofercie firmy. W przypadku marek luksusowych (merc, audi, bmw) to są największe limuzyny, w przypadku marek aut sportowych - te najszybsze itp.

W przypadku Subaru imo dość ciężko zdefiniować model flagowy - z jednej strony marka kojarzy się z imprezą, z drugiej strony nie jest jednoznacznie producentem aut sportowych a najbardziej luksusowy i najdroższy model to legac. Tak więc to chyba zależy od tego kto akurat patrzy - ja bym się skłaniał ku Imprezie STi, ale rozumiem ludzi którzy myślą o legacu jako o okręcie flagowym Plejad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z cyklu pytań dla trzynastolatka; Jaka jest wspólna cecha "flagowych modeli" różnych firm...

 

Oczywiste: flagowym modelem jest ten, który flagowym postanowiliśmy nazywać, a jesteśmy akurat albo dziennikarzem, albo dyrektorem marketingu w firmie... albo po prostu internautą.

To jest takie proste, że nawet nie trzeba być trzynastolatkiem, żeby na to wpaść.

 

Cechą wspólną modeli flagowych jest więc to, że są nazywane flagowymi.

Jesteś znany, bo piszą o Tobie w kolorowych pisemkach. A dlaczego piszą? No, bo jesteś znany. Taki lajf... :wink:

 

Temat chyba wyczerpany, więc proponuję następny, równie rozwijający intelektualnie: ile diabłów mieści się na główce... eeee, na gałce wajchy zmiany biegów w Imprezie STI MY06?

 

EDit: eee, z tą najdroższością, Gal-u, to obawiam się, że nie jest takie proste. Jakby się człowiek zaparł (ja się nie podejmuję) to znalazłoby się w necie przykłady, że te trochę tańsze też bywają "flagowe" :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z cyklu pytań dla trzynastolatka; Jaka jest wspólna cecha "flagowych modeli" różnych firm...

 

Oczywiste: flagowym modelem jest ten, który flagowym postanowiliśmy nazywać, a jesteśmy akurat albo dziennikarzem, albo dyrektorem marketingu w firmie... albo po prostu internautą.

To jest takie proste, że nawet nie trzeba być trzynastolatkiem, żeby na to wpaść.

 

 

Rozmowa jest przede wszystkim o definicji wyrażenia "model flagowy". Jeżeli używane jest ono powszechnie w odniesieniu do modeli najdroższych w ofercie firmy, to dlatego, że ma takie znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie że to klasyczny przypadek kontrowersji, na którą się napotyka przy próbie definiowania terminów nieostrcych, np. terminów normatywnych, ale też różnych innych. Dowolna przyjęta definicjajest albo za wąska albo za szeroka. W tym wypadku mamy tą szczęśliwą sytuację że liczba obiektów, któe miałyby się znaleźć w ekstensji jest skończona więc mozńa je po prostu wypisac i dostaniemy definicję enumeratywną, ale to nie rozwiąże nam problemu przyszłych, możliwych, modeli flagowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie z marketingowego punktu widzenia (bo jest to okreslenie ściśle powiazane z marketingiem) to za model flagowy można by uznać ten, który w danym momencie najlepiej oddaje wizerunek marki i jej tożsamość (niekoniecznie najdroższy).

Czyli np.:

MB (luksus i komfort) - S-ka,

Audi (nowoczesne rozwiązania techniczne) - A8 4,2TDI,

Porsche (sportowo, nowocześnie ale i tradycyjnie) - Carrera (zwykła, nie gt albo 4)

no i Subaru (4 łapy, bokser i rajdy) - STi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miano flagowego modelu Mercedesa ma klasa S, lecz najdroższym jest SLR...

 

Dlaczego się kłucicie o to czy modelem flagowym Subaru jest Impreza czy Legacy/Tribeca, zamiast Impreza czy OBK/Tribeca ?

 

Drogi Galu, sam mówiłeś, że to Legacy jest gorsze od Imprezy, więc ja się zdziwiłem, że Subaru je jeszcze produkuje skoro we wszystkim jest gorsze. Jeśli okaże się, że masz rację (ja uważam, że nie masz) i rzeczywiście wycofają ten model z produkcji, to Ty i tak będziesz mógł kupić nadstępce swojego auta. OBK, który jak wiadomo jest najlepsiejszy wśród Subaru.

 

 

P.S. Autami flagowymi Volvo są ciężarówki :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miano flagowego modelu Mercedesa ma klasa S, lecz najdroższym jest SLR...

 

 

Flagowym modelem Mercedesa jest Maybach. Witoldzie.

 

Dlaczego się kłucicie o to czy modelem flagowym Subaru jest Impreza czy Legacy/Tribeca, zamiast Impreza czy OBK/Tribeca ?

1. nikt się nie kłóci - wymieniamy poglądy po prostu,

2. OBK to Legacy z zawieszeniem podniesionym o 5cm,

3. Tribeca jest (póki co) wirtualna w Europie.

Drogi Galu, sam mówiłeś, że to Legacy jest gorsze od Imprezy, więc ja się zdziwiłem, że Subaru je jeszcze produkuje skoro we wszystkim jest gorsze. Jeśli okaże się, że masz rację (ja uważam, że nie masz) i rzeczywiście wycofają ten model z produkcji, to Ty i tak będziesz mógł kupić nadstępce swojego auta. OBK, który jak wiadomo jest najlepsiejszy wśród Subaru.

 

 

Witoldzie!

 

Masz oczywiście rację, ale ja chciałbym jedynie zachować szansę na zakup nowego modelu OBK, a jeżeli Twoja propozycja wycofania Legacy z produkcji zostanie uwzględniona przez FHI, to obawiam się, że takiej szansy mieć nie będę.

 

BTW; Przyjemnie zaskoczyła mnie Twoja opinia o OBK.

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gal, jednak na stronach Subaru, OBK są grupą osobnych modeli. Ważne co jak się nazywa, a nie czym jest (przynajmniej w marketingu).

 

 

Ponieważ Tribeca jest wirtualna w Europie napisałem OBK/Tribeca, bo jeśli ktoś uważa, że flagowym autem Subaru jest OBK to zmieni zdanie wraz z pojawieniem się Tribeci (przynajmniej powinien), jeśli ktoś za takie auto uważa Imprezę to nie zmieni zdania po ujrzeniu Tribeci.

Przyjmijmy, że gorliwą i żarliwą wymianę poglądów nazwiemy kłótnią. Tak w skrócie i uproszczeniu, dla większej ochrony przed przegrzaniem naszych mózgów (jeśli ktoś ma), ok ?

 

 

W takim razie flagowym VW jest Veyron. Nie wnikajmy tak bardzo w to co do kogo należy, tylko trzymajmy się poszczególnych marek, nie koncernów.

 

To jak z tym Volvo ? Saab ma jeszcze lepiej. Flagowym modelem jest Gripen :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gal, jednak na stronach Subaru, OBK są grupą osobnych modeli. Ważne co jak się nazywa, a nie czym jest (przynajmniej w marketingu).

OBK nazywa się Legacy Outback, Witoldzie.

 

Ponieważ Tribeca jest wirtualna w Europie napisałem OBK/Tribeca, bo jeśli ktoś uważa, że flagowym autem Subaru jest OBK to zmieni zdanie wraz z pojawieniem się Tribeci (przynajmniej powinien), jeśli ktoś za takie auto uważa Imprezę to nie zmieni zdania po ujrzeniu Tribeci.

Prawda. Ale co to ma do rzeczy?

Przyjmijmy, że gorliwą i żarliwą wymianę poglądów nazwiemy kłótnią. Tak w skrócie i uproszczeniu, dla większej ochrony przed przegrzaniem naszych mózgów (jeśli ktoś ma), ok ?

Ależ ta dyskusja jest letnia jak herbata w barze dworcowym w Koluszkach! I nie grozi żadnym przegrzaniem zwojów (jeżeli ktoś je ma, oczywiście), Gorliwi i żarliwi bywają wyznawcy prawd objawionych, a my tu o definicji wyrażenia "model flagowy' dyskutujemy tylko, nieprawdaż?

 

 

W takim razie flagowym VW jest Veyron. Nie wnikajmy tak bardzo w to co do kogo należy, tylko trzymajmy się poszczególnych marek, nie koncernów.

Bugatti, Witoldzie - nie Volkswagena.

To jak z tym Volvo ? Saab ma jeszcze lepiej. Flagowym modelem jest Gripen :mrgreen:

O wybaczenie proszę. Uznałem (błędnie), że było to pytanie retoryczne, rodzaj finezyjnego żartu z dyskusji o "modelu flagowym". Spieszę więc z wyjaśnieniem:

Witoldzie drogi!

Stare powiedzenie mówi, że nie należy porównywać jabłek z gruszkami. W koncernie Saab produkowane są samochody osobowe, ciężarowe, samoloty i pewnie jeszcze parę innych rzeczy. Więc apeluję jednak do Twego poczucia rzeczywistości i zwrócenia szanownej uwagi na fakt, że wszystkie właściwie firmy produkujące samochody osobowe i ciężarowe, rozdzielają te dwa działy od siebie, lecz ten podział nie idzie już głębiej.

 

W związku z powyższym, mieszanie ich jest raczej nieuzasadnione.

 

Proponuję lekturę linków wywołanych w Google hasłem "model flagowy". Może to Ci trochę rozjaśni sprawę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD.1

Tutaj i tutaj ładnie widać, że OBK stanowi dla Subaru w miarę autonomiczną klasę jak Impreza, Legacy, czy Fotester.

 

 

AD.2

Prawda. Ale co to ma do rzeczy?

Tamto ma do rzeczy to, że nie potrzebnie pisałeś o tym iż Tribeca jest wirtualna w Europie. Takie uściślenie, żebyśmy sie dobrze zrozumieli.

 

 

AD.3

Ostatnio inni tak bardzo narzekają na to że na forum nic się nie dzieje, że się zasugerowałem. Przy - 300 stopni C, +1 będzie upałem. Mam nadzieję, że rozumiesz co mam na myśli.

 

AD.4

Maybach jest takm Mercedesem jak Veyron Volkswagenem.

 

 

AD.5

Nie chcę próbować samemu wyciągać wniosków dotyczących "flagowości", ponieważ najprawdopodobniej doprowadzi to do szeregu niepotrzebnych nieporozumień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelem flagowym Subaru jest Legacy 3.0R. STI za male i za dzikie, Spec B zbyt rasowe. 3.0R jest wygodna, luksusowa limuzyna i tyle. Ewentualnie wchodzilby w gre OBK H6, bo najdrozszy, ale to zwykle kombi jest.

Modelem flagowym VW jest Passat (Phaetona juz nie produkuja, bo sie nie sprzedawal), Mercedesa - S-klasa, Nissana - Maxima, Toyoty - Camry itd. itp.

 

 

O.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelem flagowym Subaru jest Legacy 3.0R. STI za male i za dzikie, Spec B zbyt rasowe. 3.0R jest wygodna, luksusowa limuzyna i tyle. Ewentualnie wchodzilby w gre OBK H6, bo najdrozszy, ale to zwykle kombi jest.

Modelem flagowym VW jest Passat (Phaetona juz nie produkuja, bo sie nie sprzedawal), Mercedesa - S-klasa, Nissana - Maxima, Toyoty - Camry itd. itp.

 

 

 

Tak musi być :!: W końcu tak pan Junior prawi :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...