Skocz do zawartości

Chlapacze do XV


luki266

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Bycinex napisał(a):

Właśnie też nad takimi się zastanawiam...
Wyglądają całkiem dobrze a i cena znośna w porównaniu do OEM emoji6.png
Mam nadzieję że się sprawdzają na codzień emoji16.png

Wysłane z mojego CPH2247 przy użyciu Tapatalka
 

Hej,te niestety poza wyglądem nie zdają egzaminu, na pierwszej stronie tematu jest mój post i fotki ja również jak koledzy wycinałem chlapacze i przykręcałem je razem z tymi wynalazkami do fabrycznych mocowań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to lipa...
Wychodzi na to że nie ma co kupować tych z Alli bo akurat w tym przypadku nie chodzi o wygląd (no może po części też) ale głownie o działanie
Chociaż pytanie czy w mieście bo tam głównie jeżdżę też będzie taka lipa z ich funkcjonalnoscią

Wysłane z mojego CPH2247 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Bycinex napisał(a):

No to lipa...
Wychodzi na to że nie ma co kupować tych z Alli bo akurat w tym przypadku nie chodzi o wygląd (no może po części też) ale głownie o działanie emoji6.png
Chociaż pytanie czy w mieście bo tam głównie jeżdżę też będzie taka lipa z ich funkcjonalnoscią

Wysłane z mojego CPH2247 przy użyciu Tapatalka
 


Jesli jeździsz miejsko / podmiejsko czasem po bezdrożu lub autostradzie (a tak właśnie jeździ XVem moja żona) to OE chlapacze wystarczą. Stosunek korzyści do wyglądu jest OK. A jeśli jeździsz po lesie to… sprzedaj XVa ;) 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Knurek1111 napisał(a):


Jesli jeździsz miejsko / podmiejsko czasem po bezdrożu lub autostradzie (a tak właśnie jeździ XVem moja żona) to OE chlapacze wystarczą. Stosunek korzyści do wyglądu jest OK. A jeśli jeździsz po lesie to… sprzedaj XVa ;) 

Zgodzę się z przedmówcą . Na dystansie blisko 70 kkm po różnych drogach , nie mam poczucia niedostatku ze strony OM. 
Lewa / góra  BiH, prawa/ dół : Jura 

IMG_1860.jpeg

IMG_1297.jpeg

Edytowane przez CUV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Szürkebarát napisał(a):

A gdzie są tytułowe chlapacze?


TUTAJ ;)

FEF6A8B0-04FC-4B81-8D9A-A07E1E59A081.jpeg.e64ec925d9c4b43b7f85e962980d467c.jpeg

 

I TUTAJ ;)

803EE814-C27D-46FC-969B-69C84D385A95.jpeg.220baf54d6e4299da489e24200f99a7c.jpeg

 

Też takie mam. :)
 

Edytowane przez RedSasza
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.01.2024 o 13:55, Knurek1111 napisał(a):

A jeśli jeździsz po lesie to… sprzedaj XVa

E tam:

https://photos.app.goo.gl/MyUgXAX9npTyiCLNA

W dniu 27.01.2024 o 13:55, Knurek1111 napisał(a):

Jesli jeździsz miejsko / podmiejsko czasem po bezdrożu lub autostradzie (a tak właśnie jeździ XVem moja żona) to OE chlapacze wystarczą

Ciekawe czy by pomogły:

 

received_742298647555496.jpeg.e08aaac57f05067b5010a8c277d6e3b0.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o takich chlapaczach:

 

AX Set Molded Car Mud Flaps For Subaru 2018 Crosstrek XV Mudflaps Splash Guards Mud Flap Mudguards Fender Front Rear 2019 - AliExpress

 

Jazda po mieście, czasami szutry, jeżeli wjazd w cięższy teren to nie z premedytacją, wymuszony najwyżej zastanymi warunkami ("parking" górski przy szlaku itp.)

 

Chodzi mi o minimalizację rozbryzgów na drzwi no i ochronę przed usyfieniem rowerów przewożonych na haku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Bycinex napisał(a):

Ja myślałem o takich
https://a.aliexpress.com/_EwaAzgN
Cena dość dobra a i wyglądają ok emoji6.png
Wydaje mi się, że też są szersze i będą lepiej chronić

Wysłane z mojego CPH2247 przy użyciu Tapatalka




 

IMO każdy z nich raczej jako ochrona narożnika błotnika/ zderzaka bardziej działa niż błotochron. Krótki zwis tylny chyba sam w sobie mocno predysponuje do brudzenia się. Rozbryzgi w US próbowali obejść ochronami na drzwi, a chlapacze pominęli. 
Trzymam kciuki za doświadczanie i poproszę o info zwrotne jak zadziałały . 
BTW czyżby kolega @aflinta miał możliwość ubrudzić nowego crostreka?  Jakie wrażenia?

IMG_2521.webp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, CUV napisał(a):

IMO każdy z nich raczej jako ochrona narożnika błotnika/ zderzaka bardziej działa niż błotochron. 

 

 

 

Topić w błocie nie zamierzam więc może dadzą radę. Zastanawiam się jeszcze na ile ograniczy rozsypywanie drobnych kamieni spod kół - to akurat szybko sprawdzę bo mam kilka km szutrowego dojazdu do działki i nawet zimą pokonuję go co najmniej 1-2 razy w miesiącu. Tak czy inaczej chińczyk atrakcyjny cenowo względem ASO i jestem w stanie zaryzykować tą kwotę nawet jakbym miał po jakimś czasie demontować.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądam cały czas te chlapacze i zauważyłem jedna rzecz tzn. przednie są mega krótkie...
Co prawda znalazłem kilka aukcji gdzie przód jest dłuższy i wg mnie bardziej będzie to się sprawdzało ale wg opisu aukcji one są do crosstrek 24

https://a.aliexpress.com/_EIt3ROl


Wysłane z mojego Mi 9 Lite przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bycinex napisał(a):

przednie są mega krótkie

To są sztywne chlapacze, więc musisz zdecydować, co dla Ciebie jest istotniejsze. Dłuższe pewne poprawiają ochronę samochodu ale degradują jego właściwości terenowe. Krótsze na odwrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Chlapacze zakupione
Pytanko tylko mam jak poradziliście sobie z montażem tylnych (chodzi mi o to mocowanie od dołu)
Z tych mocowań które ja dostałem żadne nie pasuje...
Może poratujecie fotką spinki która to fajnie ogarnie

Wysłane z mojego CPH2247 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.03.2024 o 13:37, Bycinex napisał(a):

Chlapacze zakupione emoji106.png
Pytanko tylko mam jak poradziliście sobie z montażem tylnych (chodzi mi o to mocowanie od dołu)
Z tych mocowań które ja dostałem żadne nie pasuje...
Może poratujecie fotką spinki która to fajnie ogarnie emoji6.png

Wysłane z mojego CPH2247 przy użyciu Tapatalka
 

U mnie jest tak, dół spinka plastikowa, bok wkręty.

 

IMG_7712.jpg

IMG_7711.jpg

IMG_7710.jpg

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też bok wkręty ale niestety spinki które dostałem w zestawie nie pasują mi do dolnego mocowania :( będę musiał zakupić kilka sztuk żeby to spiąć...

P.S. pamiętasz może albo poratujesz zdjęciem jaką tam wsadziłeś że tak ładnie złapało (chyba że to taka sama jak z przodu to już wszystko wiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Bycinex napisał(a):

u mnie też bok wkręty ale niestety spinki które dostałem w zestawie nie pasują mi do dolnego mocowania :( będę musiał zakupić kilka sztuk żeby to spiąć...

P.S. pamiętasz może albo poratujesz zdjęciem jaką tam wsadziłeś że tak ładnie złapało (chyba że to taka sama jak z przodu to już wszystko wiem)

Nie pamiętam, lata temu. Chyba taka co z przodu. Te tyły to OEM przez ASO montowane po tym, jak mi passerati tyłek rozwalił i przy okazji chlapacze z ali... :D

Edytowane przez Snuff
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...