Skocz do zawartości

Chlapacze do XV


luki266

Rekomendowane odpowiedzi

  • 6 miesięcy temu...

Kupiłem sobie na początek takie (na znanym polskim portalu aukcyjnym na literę A). Prawie jak oryginalne (poza ceną). Udało się je zamontować z wykorzystaniem fabrycznych otworów i załączonych śrubek, wkrętów i kołków bez ingerowania w całość samochodu i chlapaczy. I najważniejsze… Podczas tej operacji nie ucierpiało żadne zwierze. ;)  

 

Przód lewy:

96285C6A-EAD1-4CF0-B00D-F5D76F07D15A.jpeg.f46ead8f9e8518075e878e92adab69dd.jpeg

 

Tył lewy:

5257E403-9942-473E-B2ED-937653EFF0FC.jpeg.2df400fa6211e72d146f46d4ef832da0.jpeg

Edytowane przez RedSasza
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko fajnie pięknie woda nie chlapie ale tego typu chlapacze upośledzają właściwości terenowe auta - i już przy dużym krawężniku trzeba będzie uważać żeby nie wyrwac razem z mocowaniami itp... Jak chlapacze to tylko coś pokroju rallyarmor mud flaps - takie moje zdanie

http://www.rallyarmor.com/product_info.php/2013-subaru-crosstrek-2013-subaru-crosstrek-black-mud-flap-grey-logo-p-383

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, mam tego świadomość, że zwłaszcza tylne chlapacze tego typu upośledzają „terenówkę”. Ale póki co taka próba. Jak trochę pojeżdżę XV, to pomyślę o zrobieniu samemu chlapaczy na wzór RA. Cena oryginałów, jak dla mnie, jest zaporowa.

PS. Przy okazji dzięki @Karas za wszystkie Twoje nie bezkrytyczne komentarze nt. XV. Były dla mnie bardzo ważne, przy podejmowaniu decyzji o jego nabyciu. :hi:

Edytowane przez RedSasza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RedSasza napisał:

PS. Przy okazji dzięki @Karas za wszystkie Twoje nie bezkrytyczne komentarze nt. XV. Były dla mnie bardzo ważne, przy podejmowaniu decyzji o jego nabyciu. :hi:

nie ma za co :) Jestem ciekaw ile osób po ich przeczytaniu nie zdecydowało się na zakup XV :mrgreen: Pewnie poznałeś już XV i zdajesz sobie sprawę że wszystko co o nim napisałem to czysta prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Karas napisał:

Pewnie poznałeś już XV

Dwa tygodnie to trochę za mało... ;)  Poznaję. Na razie miasto i do 80 km wokół miasta. Od soboty podlasko-mazurskie rodzinne wakacje rowerowo-żeglarskie, więc na pewno będą nowe doświadczenia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Ktoś z Was ma może szablon do wycięcia chlapaczy w stylu rallyarmour? Bądź podobnych, które równie ładnie się układają?  Patrzę w internetach i nic a cena oryginałów zwala z nóg.

Zapomniałem dodać, do XV 1generacji.

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, owad napisał(a):

Wpisz w goglach "rally armour subaru  templates"

Dzięki, miałem nadzieję że ktoś ma sprawdzony kształt już co super pasuje. Pogrzebię jeszcze, potem znaleźć odpowiedni materiał i będę miał chwilę zabawy jak wrócę do domu. Myślę, że takie rozwiązanie lepiej się spisze niż ori plastikowe chlapaki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, owad napisał(a):

Tak to u mnie wygląda

Napiszesz coś więcej?

Skąd pobrałeś szablon? Czy zmieniałeś ich kształt? Jak mocowałeś (czy w oryginalne otwory i na oryginalne kołki)? No i w końcu, jak się sprawują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szablon tych od forka xt 2007. Wyciąłem na wymiar i chyba nieznacznie zmodyfikowałem. Nie pamiętam już. Pasują na oryginalne dziury plus dodałem takie mocowania od wewnętrznej strony. Z obi takie blaszki z dziurkami.

Sprawują się bardzo dobrze, lepiej niz te ori male. Sa szerokie i boki się tak nie chłapią.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, owad napisał(a):

Szablon tych od forka xt 2007. Wyciąłem na wymiar i chyba nieznacznie zmodyfikowałem. Nie pamiętam już. Pasują na oryginalne dziury plus dodałem takie mocowania od wewnętrznej strony. Z obi takie blaszki z dziurkami.

Sprawują się bardzo dobrze, lepiej niz te ori male. Sa szerokie i boki się tak nie chłapią.

Gdzie kupiłeś materiał na te chlapacze? 

 

Super wyszło!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest za dwa chlapacze, myślałem ze za 4. Może ja z UK zamawiałem, już nie pamiętam.

 

Blaszko to coś w tym stylu:

https://www.obi.pl/laczniki-do-mebli/hettich-katownik-do-krzesel-40-mm-x-40-mm-x-15-mm/p/5964846

 

Sam doginałem odpowiednio. Moge porobić zdj, ale to za jakiś tydzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.12.2022 o 19:11, owad napisał(a):

Tak to u mnie wygląda. Na wzór RA

20221114_081308.jpg

Taki troszkę OT. W wersjach e- nie ma podnośnika , ani klucza , a właśnie kupiłem drugi zestaw kół, z AT. Potrzebuję kupić „żabę”. Proszę o podpowiedź, do jakiej wysokości ma podnosić, na co zwrócić uwagę (jeden tłoczek, dwa?). Z góry dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.12.2022 o 16:30, CUV napisał(a):

Taki troszkę OT. W wersjach e- nie ma podnośnika , ani klucza , a właśnie kupiłem drugi zestaw kół, z AT. Potrzebuję kupić „żabę”. Proszę o podpowiedź, do jakiej wysokości ma podnosić, na co zwrócić uwagę (jeden tłoczek, dwa?). Z góry dziękuję. 

Ja swoją zmodyfikowałem (trochę widać na zdj) tak że dospawałem 10cm wys profil bo za nisko podnosiła mojego xv czy wczesniej forka.

Do innych aut wchodzi na styk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka fotek. Z tyłu góra chlapacza się trochę zagina po czasie, ale nie chciałem dodatkowych dziur robić. Może teraz będę musiał.

 

Widać też te profile/mocowania z obi (powinienem troche dociąć, ale tak to bywa że potem juz sie nie chce). Zaczynają rdzewieć powoli. Dobrze by było znaleźć z nierdzewki. 

Śruby bierzcie tylko z nierdzewki.

 

I z tego co pamietam to ori z RA są dużo węższe niż te co ja zrobiłem.

20221223_120956.jpg

20221223_120949.jpg

20221223_120927.jpg

20221223_120934.jpg

20221223_120937.jpg

20221223_120928.jpg

20221223_120919.jpg

20221223_120915.jpgidget span

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, owad napisał(a):

Ja swoją zmodyfikowałem (trochę widać na zdj) tak że dospawałem 10cm wys profil bo za nisko podnosiła mojego xv czy wczesniej forka.

Do innych aut wchodzi na styk.

Czyli teraz podnosi na jaką wysokość?
znalazłem taką do 510 mm, chyba powinno być ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Kupiłem sobie na początek takie (na znanym polskim portalu aukcyjnym na literę A). Prawie jak oryginalne (poza ceną). Udało się je zamontować z wykorzystaniem fabrycznych otworów i załączonych śrubek, wkrętów i kołków bez ingerowania w całość samochodu i chlapaczy. I najważniejsze… Podczas tej operacji nie ucierpiało żadne zwierze.   
 
Przód lewy:
96285C6A-EAD1-4CF0-B00D-F5D76F07D15A.jpeg.f46ead8f9e8518075e878e92adab69dd.jpeg
 
Tył lewy:
5257E403-9942-473E-B2ED-937653EFF0FC.jpeg.2df400fa6211e72d146f46d4ef832da0.jpeg
Właśnie też nad takimi się zastanawiam...
Wyglądają całkiem dobrze a i cena znośna w porównaniu do OEM
Mam nadzieję że się sprawdzają na codzień

Wysłane z mojego CPH2247 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...