Skocz do zawartości

1/4 mili


Gość jasiufreestyle

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 256
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

moze 1/4 mili nie jest jakims tam wyznacznikiem sportowej szybkiej jazdy ale jak dla mnie jest to dosyc fajna sprawa, na pewno frajda dla startujacych. W tym roku 1 maja moze i nawet sie wybiore na bemowo. Uwazam, ze niejeden z nas mial przynajmniej kilka "ścin" ze swiatel z innym autem...... wszystko ladnie pieknie jezeli chodzi o zwykle auta. Ale co zrobic gdy masz auto ok. 300 konne albo i lepiej i obok ciebie staje podobny potwor. Ganiac sie osiagaja z krotkim czasie ponad 160lm/h po miescie? Powiedzmy sobie takze szczerze, ze nie kazdemu odpowiadaja rajdy i uczestnictwo w nich (takze finansowe) Takze chlopaki zorganizowali SSS i jak widac z wielkimi sukcesami. Mamy w Polsce kilka aut, ktore moga powalczyc ze swiatowa czolowka a zeby nawierzchnia byla lepsza to i czasy bylyby jeszcze lepsze. Wypowiedzi Mikkiego mnie takze jakos juz od jakiegos czasu zaczely draznic. Jedyna wadą SSS (moim skromnym zdaniem) jest kompletna nuda dla "kibicow". Trybuny z bramkami sa dosyc daleko od startujacych i nie ma tam zadnego odniesienia jak kto jedzie. Rok temu widzialem starty najmocniejszych aut wlasnie na bemowie i wygladalo to jakby sie ganialy co najwyzej 2 stu konne auta. Poprostu nie ma odniesienia do czegokolwiek. Mysle, ze starty na 1/4 nie sa zle i mam nadzieje, ze za sprawa takich osob jak Marcin beda dalej kontynuowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem fanem wyscigow na 1/4 mili, powiem wiecej - uwazam, ze sa wyjatkowo nudne :?

Ale szanuje kolegow (przynajmniej tych, ktorych znam) za pasje motoryzacyjna i jakby nie bylo sportowa rywalizacje.

 

Nie nalezy generalizowac, ze 1/4 mili to dresiarze a rajdowcy to super goscie - W KAZDYM sporcie, rowniez w sportach motorowych, znajda sie i kompletne prymitywy oraz ludzie inteligentni, na poziomie. Ja na szczescie w przypadku 1/4 mialem okazje poznac tych drugich, a w przypadku rajdowcow niestety tych pierwszych :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem fanem wyscigow na 1/4 mili, powiem wiecej - uwazam, ze sa wyjatkowo nudne

Ale szanuje kolegow (przynajmniej tych, ktorych znam) za pasje motoryzacyjna i jakby nie bylo sportowa rywalizacje.

 

Nie nalezy generalizowac, ze 1/4 mili to dresiarze a rajdowcy to super goscie - W KAZDYM sporcie, rowniez w sportach motorowych, znajda sie i kompletne prymitywy oraz ludzie inteligentni, na poziomie.

 

Pod tymi zdaniami podpisuję się oburącz - zgadzam się z takim stanowiskiem w 100%.

Nic nie mam do ćwiartkowców - ich kasa, ich frajda, ich wybór... natomiast sporty rajdowe i wyścigi po krętym mają - IMHO - jednak większy sens, bo:

- uczą kierowców i kibiców paru rzeczy, mających wpływ na ich bezpieczeństwo w normalnym ruchu (skręcać, hamować, myśleć o taktyce);

- patrzy się na nie dużo przyjemniej.

Ćwiartka to jednak przede wszystkim zawody konstruktorów-mechaników, a nie kierowców... Ale: co kto lubi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem fanem wyscigow na 1/4 mili, powiem wiecej - uwazam, ze sa wyjatkowo nudne :?

 

No ja też, chociaż parę razy byłem na tych zawodach i miło spędziłem czas 8).

 

Ale szanuje kolegow (przynajmniej tych, ktorych znam) za pasje motoryzacyjna i jakby nie bylo sportowa rywalizacje.

 

A no właśnie - niezależnie od tego, czy dany sport nam "pasuje", czy "nie", zawodnikom przynajmniej należy się szacunek za wkładaną pracę, czas i pieniądze (dopóki się nie zaistnieje i nie znajdzie się sponsorów, wkłada się własny szmal)...

 

a w przypadku rajdowcow niestety tych pierwszych :twisted:

 

To ja mam mieszane doświadczenia: Solberg był miły, a Gronholm bardzo ordynarny. Natomiast Kuzi raz tak, raz tak :twisted:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy mówią, że ściganie się na ćwiartkę to pedalstwo...

... to są naprawdę fajni ludzie

Jestem zdecydowanie bliżej światka rajdowego niż SSS, ale moja wypowiedź nie jest moją opinią, a jedynie suchą relacją. Czy to tak trudno zrozumieć :? :?:

Osobiście odnoszę się z szacunkiem do osób zajmujących się startami 1/4 mili i śledzę kolejne rundy i nowinki techniczne z dużym zainteresowaniem, ale trudno mi się nie roześmiać jak słyszę podobną wypowiedź jak powyżej (stąd te uśmieszki). Rozumiem, że większość z was rozchlapałaby takiego kolesia na ziemi, ale każdy ma prawo do swojej opinii i nie mówcie, że z taka się nie spotkaliście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ćwiartka to jednak przede wszystkim zawody konstruktorów-mechaników, a nie kierowców... Ale: co kto lubi.

 

Z tym sie nie do konca zgodze.

Przeciez to od kierowcy zalezy jak wystartuje, czy popelni falstart, oraz to jak zmienia biegi, i czy opanuje samochod przy tak duzej predkosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało tego - jestem na 95% przekonany, że w poście jasiufreestyle nie była to literówka, a ewidentny przykład nierozróżniania wrc od wrx i wrx sti. Jest to BARDZO częste zjawisko u osób, które o subaru słyszały piąte przez dziesiąte

Oby tylko... Przeglądam czasem ogłoszenia, rózni ludzie sprzedają Imprezy, swoje lub nie, ale pomyłki typu WRX -> WRC to norma. :twisted:

 

- "PATRZ, to impreza sti"

- "Nie, głupi jesteś, to impreza wrx bo ma duże skrzydło i złote felgi"

A jak ktoś ma duże skrzydło i srebrne felgi, to z pewnością nie będzie WRX, tylko WRC. :twisted::mrgreen:

 

IMO ćwiartka jest całkiem fajna. Momentami nudna, ale jak startuje Turbo+, Maxi i Outlaw to co innego...

Inna sprawa, żę kochany SSS, z 'przemiłym' Arkiem Oziębło na czele, nie umie zorganizować tej imprezy do końca dobrze. Pamiętam, jak w sezonie 2004 w Białej Podlaskiej były trybuny - było OK, rok potem już ich nie było - bo po co, taniej wyjdzie bez, a ludzie i tak przyjdą. Nie mówię o Bemowie, gdzie za wejście zdzierają chyba 30zeta i nawet nic nie zobaczysz... :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, żę kochany SSS, z 'przemiłym' Arkiem Oziębło na czele,

 

Tu też bym był ostrożny - user Oz to właśnie TEN Oz. Wchodzi na Forum rzadko, ale jak się zbliża eliminacja na ćwiartkę, to się pojawia :twisted:.

To nic, osobiście nie mam do niego nic a nic, ale byłem świadkiem jednej niemiłej rozmowy, która niestety ukazała Pana Arka jako nienazbyt miłego... Dlatego ^tak^ napisałem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie myslalalem ze przyjdzie mi pisac z posiadaczem najszybszego subaru w polsce -Mistrzem Polski w Turbo Plus

 

hahaha, stary ja to chociaz napisalem cos dobrego na temat Marcina, moze dostane autograf :lol: a tak w ogole to z tego szczescia wale do kibla, musze sie spałowac

 

Ps. Marcin, chyba wiesz, ze sobie zartujemy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha, stary ja to chociaz napisalem cos dobrego na temat Marcina, moze dostane autograf :lol: a tak w ogole to z tego szczescia wale do kibla, musze sie spałowac

 

Ps. Marcin, chyba wiesz, ze sobie zartujemy :mrgreen:

 

hmmm... granica między dobrym żartem, a ciężkim klockiem jest, jak widać, bardzo cienka... :roll: :twisted:

 

Milek - tym razem się nie popisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widac po liczbie moich postow to nie jestem zbyt dlugo na forum, i neta mam od niedawna , a ze jestem na forum subaru to chyba wiadomo jakiej marki jestem milosnikiem.

A moliwosc popisania z wami i z Marcinem to dla dosyc wiele jak na kogos co nigdy nie jechal subaru :)

Dlatego napisalem co napisalem.

Pozdrowiam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, zdecydowanie nie masz racji - mój budżet jest dużo niższy niż Mariusza Steca :) - kilkukrotnie niższy.

 

Jestem bardzo ciekaw ile można by ujechać za Twój budżet w górach. H-2000+ może nie, H-1600 na pewno tak (powiedziałbym ze z palcem w nosie). Nie wiem jak wyglądają inne budżety.

 

Zapraszam za to kolegów od połowy maja do ścignięcia się nie koniecznie na prostej :twisted:

 

Nie mogę się doczekać aż zobaczę skręcająca Imprezkę-potworzycę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...