Skocz do zawartości

Na narty do Bułgarii/Rumunii - czy warto?


gourmet

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Można samolotem, można samochodem. Jeśli w góry to samolot do Sofii, a potem 150km do Bansko. Jeśli samochodem, to główne drogi są b. dobre, chyba najlepiej jechać (w góry) przez Węgry i Serbię (są autostrady). Zimy w górach są dosyć srogie, nad morzem nie... :)

W Bansko ta góra z której się zjeżdza na nartach (z resztą prawie z samego szczytu) ma 3000m :) Także góry są fajne. Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Euro, USD czy lewa

 

Walutą w BG jest Lewa. Czy warto zabierać ze sobą walutę? Nie wiem, ale jeśli już to Euro.

 

Wymienia się gdzieś w kantorze na miejscu?

 

Kantor, bank.

 

Gdzie szukać apartamentów?

 

Np: http://www.booking.com 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gourmet, w Bansku byłem 6 razy na rower i 2 na narty.

Do Sofii LOTem w tę i z powrotem :D - o ile kupisz min 4 tyg przed - było coś w okolicach 390PLN, plus cab service z lotniska do Banska http://www.go-ski-bulgaria.co.uk/id7.html (cena za samochód - więc lepiej sie dogadać wcześniej z kimś do kompletu).

Mieszkanie ok 40-50PLN/pokój 2 os,

Ceny karnetów itp itd nie sa jeszcze znane na 2012r ale tu http://banskoblog.com/2011/11/lift-pass-prices-2012/ warto poczytać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najbardziej interesuje mnie bar - wysoko w górach, skąpany w słońcu, gdzie leją rakiję i śliwowicę, pełen lansujących się pięknych Pań. Widok z tarasu może być jak na Twojej pocztówce 8)

Wyjazd na ferie mazowieckie - koniec stycznia - I dekada lutego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gourmet, to nic z tego ;). Słońce będzie, ale baru brak, w związku z tym rakiję trzeba dźwigać w plecaku. Piękne, lansujące się Panie, po 200 metrach podejścia, zorganizują powrót. Zostaną tylko najwytrwalsze, piękne nie tylko ciałem ale także duchem :!: Taras może się usypie, jeżeli jakaś lawina zejdzie ;).

 

Tobie bardziej będzie odpowiadał Brasov Ski Resort, coś à la nasza Jaworzyna Krynicka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, a ktoś zastanawiał się nad Gruzją, Gudauri? Spartańskie, dzikie warunki, cywilizacja zbytnio tam nie dotarła, ale kolega, który tam był twierdzi, że natura oferuje zdecydowanie więcej niż jakikolwiek ośrodek w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a ktoś zastanawiał się nad Gruzją, Gudauri? Spartańskie, dzikie warunki, cywilizacja zbytnio tam nie dotarła, ale kolega, który tam był twierdzi, że natura oferuje zdecydowanie więcej niż jakikolwiek ośrodek w Europie.

 

Interesował. Jak dla mnie wypas. Ale chyba jeszcze nie w tym sezonie.... :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda, Bułgareczki są.... ładniutkie :mrgreen:

 

To ja tam nie jadę... :wub:

 

Byłem w zeszłym roku w Czarnogórze i na plaży Pani sprzedawała lody - kolejka facetów z dzieciakami była jak u nas za PRLu do mięsnego... Moje jadły po 3 dziennie i to po kolei... :)

 

Trzeba dawkować pozytywne emocje :)

 

A na narty to muszę tam się jakoś wybrać skoro tak fajnie...

Edytowane przez Kameleon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...