Skocz do zawartości

Na narty do Bułgarii/Rumunii - czy warto?


gourmet

Rekomendowane odpowiedzi

Bansko super, polecam tanie kwatery i dobre/niedrogie jedzenie, karnet jak w Austrii.

Dolot+dojazd Okęcie--> Bansko zajmuje tyle co podróż samochodem W-wa - Zako z jednym postojem na tankowanie...

Poza tym stara część Banska jest super fajna (jeden z ważniejszych ośrodków ikonografii bałkańskiej, bodajże od XII wieku).

No i wieczorem wystarczy jedno piwko :D (są w butelkach 2,25ltr)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

jak jest z przewozem nart w samolocie? Dużo trzeba dopłacić?

 

Nie dopłacałem, o ile dobrze pamiętam, bo waga poniżej 20kg - a plecak jako bagaż podręczny. To nie Ryanair ;)

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak to robisz - w samolocie buty narciarskie masz na nogach i kask na głowie? Nigdy nie leciałem samolotem z ekwipażem narciarskim, ale nie widzę możliwości zapakowania tego w bagaż podręczny.

 

Nie nie - narty/kijki/buty/kask jako główny bagaż w jednym pokrowcu, reszta w plecaku (ja miałem 35-litrowy jako podręczny)

 

I tu http://www.air.bg/ było taniej niz w locie - teraz ok 850PLN + 20 EUR za sofia-Bansko (wszystko w obie strony)

 

post-486-0-70468600-1355578503_thumb.jpg[

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, lot już mam, a transfer Sofia Bansko skąd? Kwatery zalatwiać na miejscu czy wcześniej? Gwoli wyjaśnienia - wyprawa rodzinna 2+1

 

Wujek google:

1/. http://www.bulgaria-..._pamporovo.html

2/. http://www.shuttledi...ransfers/Bansko

3/. http://banskoblog.com/sofia-transfers/

 

Kwatery - zależy od okresu - być może w modelu 2+1 bezpieczniej przed wylotem ale kilka razy na biegu załatwiałem pytając w lokalnej restauracji

Poprzeglądaj tutaj http://bansko.org/ - guest houses

Polecam restaurację na rogu ul. Pirin nr chyba 32 - mają też duże pokoje, za osobę płaciliśmy 22PLN (10BGN).

...i ekstra jedzenie! :D

Edytowane przez Fala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem - trochę przypadkiem - i w Poiana Brasov, i w Bansku, i w Vatra Dornei. A więc i w BG i w RO. I z własnej woli raczej tam już nie pojadę :twisted:.

 

Infrastruktura wciąż marna, choć Karpaty w Rumunii są przepiękne. Ale do oglądania, nie do jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. - czego brakuje Twoim zdaniem?

Ja co prawda narciarsko znam tylko miejscowości Bansko (BG) i Sinaia (RO) - rowerowo dużo większe połacie i szereg Innych miejsc - ale lubię obie bardzo a pojeździć tez jest gdzie. Ale też domyślam się, że wszystko zależy od tego kto czego szuka i co kogo kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq zgoda, tylko czy pojedziesz do Austrii, Francji, Szwajcarii, Słowacji, Włoch - gdziekolwiek, wszędzie jest tak samo. Bombardini i germknudle serwują nawet na Skrzycznem, piwo wszędzie rzadkie jak krowie wymiona. Nawet pieniądz taki sam :(. Może Bułgaria nie jest jeszcze doszczętnie zeuropeizowana - na to liczę. Niemniej nie chciałbym jeździć na orczyku <_<

Edytowane przez gourmet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemeq zgoda, tylko czy pojedziesz do Austrii, Francji, Szwajcarii, Słowacji, Włoch - gdziekolwiek, wszędzie jest tak samo.

 

To niestety prawda i rzecz sprowadza się do kwestii risk vs. reward: w Alpach/Dolomitach nie zaznasz niczego niezwykłego, ale też i mało ryzykujesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To niestety prawda i rzecz sprowadza się do kwestii risk vs. reward: w Alpach/Dolomitach nie zaznasz niczego niezwykłego, ale też i mało ryzykujesz...

 

...a co to znaczy? Tzn - rozumiem każde słowo z osobna ale przekaz mi umyka :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie kumam o co chodzi...

Mnie się bardzo tam podoba i można spędzić super czas w wersji zarówno budżetowej jak i mega-luksusowej :)

Wybrzeże też polecam, trzeba tylko oczywiście wiedzieć gdzie pojechać. Tylko że nad morze, to na narty wodne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierzam do tego, że jadąc w Alpy mało ryzykujesz (=masz praktycznie gwarantowane warunki), ale też jest bardzo mała szansa na jakieś pozytywne zaskoczenia (=wszystkie stacje są mniej-więcej na podobnym wysokim poziomie i de facto niewiele się od siebie różnią). W Bułgarii i Rumunii z kolei ryzykujesz jakąś wpadę organizacyjną, ale z drugiej strony masz szansę zaznać czegoś, co nie jest dostępne w Alpach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rumunia:

 

Top 3 miejsca wg mojego kumpla lokalesa:

 

Straja

Sinaia

Predeal

 

witam

wybieram się w lutym do Sinaia na narty ale nigdzie nie mogę się doszukać cen karnetów nie wiem czy jest 1 skipass czy więcej strany tłumaczone sa mgliste

będę wdzięczna za inf

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile Ty masz chłopie lat że takie bzdury wypisujesz

jak nie masz nic do powiedzenia to rada na przyszłość -lepiej się nie odzywaj

 

interesują mnie tylko inf o kogoś kto tam faktycznie był, a nie wolnomyślicieli gdybający o czyś o czym nie mają pojęcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile Ty masz chłopie lat że takie bzdury wypisujesz jak nie masz nic do powiedzenia to rada na przyszłość -lepiej się nie odzywaj interesują mnie tylko inf o kogoś kto tam faktycznie był, a nie wolnomyślicieli gdybający o czyś o czym nie mają pojęcia

 

Myślałem, że jest dobrze, ale - jak widzę - robi się coraz lepiej :D.

 

Jak byś sobie zadała trud, doczytałabyś, że byłem na nartach zarówno w Bułgarii, jak i Rumunii... :wacko: Ponadto dodam, że to nie Ty zakładałaś ten wątek, a więc tym bardziej nie rozumiem składanych w tak subtelny sposób "reklamacji" co do treści odpowiedzi - toczy się tu, jak widać, wiele wątków, i to że jednym z wpisów jest Twój z pytaniem o ceny karnetów nie powoduje nagle, że wszyscy mają się przestawić na odpowiadanie wyłącznie Tobie. Szczególnie, że Autor wątku pytał o to, czy warto tam jechać i o tym tu głównie dyskutujemy... :wacko:

 

Radzę więc się trochę opanować :idea:.

Edytowane przez Przemeq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...