Skocz do zawartości

VECTRA - Internet + Telewizja


Heller

Rekomendowane odpowiedzi

Już mnie wkurza UPC i jego zbetoniałość.

 

Znalazłem ulotkę VECTRY i jako, że w grudniu kończy mi się umowa z obecnym operatorem zastanawiam się nad zmianą.

 

Interesuje mnie internet 40MB/s + podstawowy pakiet kablówkowy + canal plusy.

 

 

Ktoś ma z nimi jakieś doświadczenia?

 

Jak z jakością usług?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heller, kilka miesięcy temu przeszedłem z ASTER (czyli de facto UPC) do Vectry. Też pytałem (ale na tym drugim forum) i trochę mi odradzano właśnie ze względu na jakość.

Ale z perspektywy tych kilku miesięcy nie żałuję. Jak dotąd żadnych problemów. Mam łącze 20Mb i pakiet złoty. W ASTER płaciłem 168 zł, teraz 74. I jeszcze miałem 2 czy 3 pierwsze miesiące za darmo ("koleś z ulotki" miał jakiś dodatkowy bonus).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam. Mialem w Vectra najwiekszy pakiet, jaki byl dostepny, dodatkowe adresy IP itd (tylko Internet). W kazdym razie juz po konfiguracji mozna bylo chyba poznac, ze uzywam tego do pracy, nie zabawy.

W ciagu 3 miesiecy 2 zwiechy 2-3 dniowe. Po 3 miesiacach kolejna zwiecha. Po kontakcie z obsluga klienta informacja, ze moje urzadzenie zakloca ich siec. Zadnej informacji, zadnych szczegolow, ktore ewentualnie moglyby pozwolic rozwiazac problem, tylko odcieli bez zadnej informacji.

Nastepnego dnia byl juz instalator z Aster. Dziala juz rok bez przerwy. UPC na szczescie nic nie popsulo (no, zmienili adresy dns bez wczesnijeszej informacji, wiec mialem krotka przerwe, zanim nie przekonfigurowalem urzadzen).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kilka razy do czynienia z Vectrą:

- pierwszy raz, przysyłali rachunki przez pół roku mimo tego, że umowa była już dawno wypowiedziana i wszystko co powinno być opłacone było opłacone

- drugi kontakt z vectrą, instalacja u kolegi i 2 tygodniowa przerwa w działaniu z niewyjaśnionych przyczyn

- kolega z pracy, podobnie, miał ostatnio kilka dni przerwy w działaniu internetu

- moja kobieta miała na stancji ciekawą sytuację, za vectrę nie płaciła, jak się wprowadziła było pół roku po wypowiedzeniu umowy, a sygnał(tv) nadal jest :shock:

ogólnie nie polecam, bo uważam, że słabo zarządzają jakością i mają spory bałagan w papierach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ma od roku Vectrę.

 

Pakiet platynowy, internet 16 MB, po 24.00 do 12.00 24 MB, upload jest przycięty na 1 MB.

 

Nie narzekam, płacę 79 PLN, kontakt z obsługą jest bardzo dobry.

Przerwy kilkugodzinne miałem ze dwa razy i raczej w nocy.

 

Ogólnie jestem zadowolony i polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jak kolega Hogi 16/24 od 13m-cy;

 

płacąc 46,9zł miesięcznie nie wiem co mógłbym chcieć więcej, jak ma być przerwa w dostawie, to dostaje sms z tygodniowym wyprzedzeniem, że "dnia takiego i takiego w godz takich i takich ble ble ble" a zdarzyło się to 2 razy,

zaś 1 raz padła im cała sieć na sporym obszarze co zostało powiedziane z automatu na dzień dobry gdy dzwoniłem na infolinię..fakt nie było internetu ~2dni(??)

 

Jedyny minus taki z krwi i kości jaki mogę im zarzucić- to totalne olanie oraz obiecanki co do terminów/tak terminów-bo padły aż4/...montażu... a niby tak zabiegają o klienta- normalnie to bym kazał im spadać, ale na moim osiedlu mają niemalże monopol..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 4 lat korzystam z usług Vectry. Jedyna awaria do tej pory to awaria dekodera (wymieniony na nową sztukę, w ramach rekompensaty przez 3 miesiące dostęp do wszystkich kanałów jakie oferuje V.). Minus odnośnie tv to pojawiające się czasami komunikaty z jakimś błędem - wtedy brak przez dłuższą albo krótszą chwilę wizji i fonii na wybranych kanałach.

Internet działa bezproblemowo, jedyny minus to możliwość połączenia przez router wifi od V. tylko dwóch urządzeń, chociaż da się to podobno obejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie spoglądam na podłogę i leży na niej koperta z VECTRY z datą 26.04.2012 - pewnie wezwanie do uregulowania zapłaty, pomimo, że już dawno nie jestem ich Klientem.

 

JEDEN WIELKI BURDEL :)

 

Miałem kiedyś umowę na TV+Internet. Nie potrafili przez pół roku pojąć, że dane do umowy i miejsce świadczenia usługi nie mogą być jak to oni pięknie nazywali "tożsame". Miałem 2 umowy na jedną firmę i 2 różne lokalizacje.

Śmiech na sali. Zamówione zmienne IP było oczywiście stałe, itd. itd. Odłączyli mnie pewnego dnia i już więcej nie dostali ani złotówki i nie dostaną. Podziękował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem super zadowolony od 2 lat (może jedna czy dwie małe zawiechy)... ja jestem w zasięgu dawnej sieci SPREY i wszystko śmiga lepiej niż powinno!

 

mam TV platynowy (ponad 110 kanału, dużo HD), canal+ bez HD, internet z routerem WiFi (dwa nr IP) 8 dzień/16 noc (de facto waha się pomiędzy 18 a 56 :shock: ) Płacę 136 brutto

 

mogę się przyczepić jedynie to dekodera TV, którego interfejs mógłby działać szybciej i nie wieszać się

 

jeden myk niestety teraz wprowadzili - biorąc umowę na firmę nie możesz kupić Canal+. jak ja podpisywałem to jeszcze można było dlatego mi musieli zostawić. niestety nie mogę teraz przedłużyć umowy na nowych warunkach promocyjnych bo stracę Canal+. tak czy inaczej jest to najtańsza oferta na rynku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....jedyny minus to możliwość połączenia przez router wifi od V. tylko dwóch urządzeń, chociaż da się to podobno obejść.

 

w tej chwili dają u mnie 3 lapki i 2 fony bez problemu, mam tak od początku.

 

-- N paź 14, 2012 12:30 am --

 

....jedyny minus to możliwość połączenia przez router wifi od V. tylko dwóch urządzeń, chociaż da się to podobno obejść.

 

w tej chwili dają u mnie 3 lapki i 2 fony bez problemu, mam tak od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Da się to obejść podłączając swój router. Teoretycznie nie masz wtedy pomocy technicznej. Co do UPC i tego ich RRU to szkoda, że sukinsyny nie dały tej oferty jak mi się umowa kończyła (a płaciłem jakieś absurdalne kwoty, ponad 200 zł). Zaoferowali więcej kanałów i wyższą cenę...

 

A i jeszcze jedno - te ceny pakietów to jedno, ale na fakturze są jeszcze opłaty z d... wzięte typu "dostęp do usług cyfrowych" czy "opłata za utrzymanie sieci" co powoduje, że faktyczny rachunek jest wyższy.

Edytowane przez paul_78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Satka + Lte :P

mam LTE z Play'a - śmiga aż miło / ale do tego rozwiązania byłem zmuszony ponieważ TPSA jak i Netia nie był w stanie zapewnić "normalnego dostępu do internetu" - w miejscu 10min od centrum Krakowa samochodem :/
30zł Netto i nie ma problemów z niczym :) - może drażnić mały zasięg WiFi na tych ichniejszych routerach u mnie w domu czasami jest słabo na różnicy pięter.

+ Satka z NC+ ale musisz liczyć się z montażem talerza kabla itp co przy posiadaniu kablówki robi się chyba bez sensu :)

 

Edytowane przez Fortis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale chyba nawet dzisiaj widziałem na FB, że Hogi strasznie na nich bluzga...

Widziałam ;)

 

No właśnie nie wiem czy antenę chcę mieć na balkonie, teoretycznie nie mogę ;)

Potrzebuję mieć telewizję w dwóch pokojach, no i internet.

 

Niedawno ktoś mi polecał cyfrowy polsat, ale ja jestem totalnie zielona w temacie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wziąłem mniejszą firmę w Wawie - JMDI. Zdecydowały 2 główne powody. Raz - nie każą montować dodatkowych dekoderów - tylko dają kartę, którą ładuje się do TV i odpada wtedy drugi pilot. Druga sprawa - w standardzie dają przy 80Mb downloadu 8Mb Uploadu. A to rzadkość na rynku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem fanem UPC. Za pakiet wszystkiego z HBO (bz C+) + cały on demand i MyPrime, do tego łącze 200mb (8upload), płacimy 180zł. Niestety jedyny minus dekodery sa do dupy... tzn pierwszy wytrzymał dluuuugo ( 4 lata? - dwie umowy), te drugi po miesiącu już umiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vectra obniżyła loty ... Szczególnie jeśli chodzi o TV. Bardzo często, szczególnie w nocy brak sygnału. Sprawa dotyczy Warszawy - nie wiem jak gdzie indziej.

 

Internet działa u mnie bez zarzutu.

 

Hogi pisał jeszcze o problemach z rozwiązaniem umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśmy po przeprowadzce do domku przeszli na naziemną TV + internet LTE z Plusa.

W TV nie ma nic sensownego do oglądania zupełnie tak samo jak wcześniej na kablówce i NC+. Internet za to śmiga aż miło.

Syn jak coś ogląda to zazwyczaj jakieś bajki na YouTube, żona coś na Ipla albo TVN Player.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...