Skocz do zawartości

Pomocy!- Forester vs. Outback


pcstud

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, bardzo Was prosze o pomoc! Zapladla juz rodzinna decyzja, ze na 100% kupimy Subaru, nie mozemy sie zdecydowac jednak na model; do wyboru mamy:

Forester 2.5XT Turbo (BAS Manual) albo Outback 2.5i GL. Ceny obu samochodow sa porownywalne.

 

Po obejrzeniu samochodow w salonie bylem zdecydowany na Outbacka, po jezdzie probnej nie moge zapomniec o frajdzie z jazdy jaka daje Forester z wiekszym silnikiem. :?

 

Auto bedzie w 70% wykorzystywane do jazdy po miescie, 20% dlugie trasy, 10% lekki teren (terenowka nie jest mi potrzebna). Rodzina 2+1, 2-3 razy w roku jakis wyjazd i wtedy przydalby sie wiekszy kufer Outback'a, na codzien wielkosc Forestera jest chyba wystarczajaca.

 

Do Forestera mnie przekonuje radocha z jazdy, boje sie troche ze zbankrutuje na benzyne i niezbyt podoba mi sie wykonczenie (do czasu jak nie odpale silnika). Ouback jest wiekszy, bardziej lusksusowy, mniej pali...

 

Jakbym mial tyle pieniedzy kupilbym oba, ale musze niestety wybrac. Bardzo prosze o pomoc, bo mam metlil w glowie... Rozum podpowiada zeby kupic Outbacka, ale.. :wink: Prosze o dobra porade. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Za przyjemności się płaci. Jeśli stać cię na utrzymanie Forestera... a on daje ci przyjemność... Jeśli nie teraz cieszyć się radością z jazdy, to kiedy, za 10 lat ?

 

Ale ja nic nie podpowiadam i w razie czego wyprę się wszystkiego :mrgreen:

 

P.S. Foresterem chyba łatwiej się parkuje w mieście, bo jest mniejszy ?

 

P.S.2 Na forum zaglądają też panie, ale niech one objadą cię za wstęp :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli stać cię na utrzymanie Forestera... a on daje ci przyjemność... Jeśli nie teraz cieszyć się radością z jazdy, to kiedy, za 10 lat ?

Oj kolego Outback też daje przyjemnośc z jazdy . Jeździłeś czy tylko czytałeś :wink:

 

pcstud,

 

Siądz spokojnie i przemyśl co jest dla ciebie ważne w aucie ;) i na co cie stac mnie np. nie stac na utrzymanie STI dlatego wybrałem WRXa gdyby Evo miało jakis odpowiednik do WRXa to też bym miał dylemat :mrgreen: ale ostateczną decyzje podjoł bym sam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bug eye, każde Subaru może dać przyjemność z jazdy nawet Libero. Pytanie tylko o oczekiwania właściciela. Faktycznie, nie jeździłem OBK, ale WRXem i 2,5 XT owszem i wiem, że są to tak fajne dla mnie auta, że nie zamieniłbym się na auto wolniejsze, a bardziej luksusowe.

 

Dla pcstud wadami Forstera są spalanie i wykończenie, a dużą zaletą przyśpieszenie. Cóż jak na razie wielu użytkowników Subaru jest skłonna, z uśmiechem na ustach płacić za doświadczanie tej przyjemności z jazdy, kosztem zawirowań w baku.

 

Kluczowym pytaniem jest ile dla psctuda znaczy przyjemność z jazdy Foresterem i ile jest dla niej poświęcić, a na to pytanie musi odpowiedzieć sobie sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przespalem sie z tym, poczytalem Wasze komentarze i... chyba jednak bedzie Outback, chociaz pewny to wcale jeszcze nie jestem :lol:

 

co ciekawe zona mnie delikatnie namawia na Forester'a (to byj jej typ) :wink:, chociaz wolalbaby tego z mniejszym silnikiem na co ja sie w zadnym wypadku nie zgodze :mrgreen: podstawowy argument za tym autem jest taki, ze to zapewne ostatnia okazja zeby troche poszalec szybszym autkiem i jeszcze nie narazac sie na smiesznosc, ze stary facet sobie sportowa bryczke kupil :D o dziwo Forester jest lepiej wyposazony, bo w standardzie ma ksenony :shock:

 

Outback wolem wcale nie jest i do czasu jak nie wsiadlem do Forestera wydawalo mi sie, ze to tez rakieta (ponizej 10 do 100) i ma ok. 40 koni wiecej od autka jakie posiadam; w srodku jest ciszej, wygodniej i bardziej mi sie podobala praca skrzyni biegow; lubie szybka jazda ale rajdowcem w koncu nie jestem- do wyprzedzania powinno to wystarczyc :roll: nie musze sie tez martwic, ze zona nie bedzie dbala o turbine i ze w baku robia sie wiry w czasie spalania paliwa jak nieopacznie wcisne pedal gazu do podlogi :lol:

 

pojade chyba jeszcze raz do dealera i przejade sie tym Outback'iem :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bug eye napisał/a:

mnie stac na utrzymanie STI dlatego wybrałem WRXa

 

 

kompletnie tego nie kumam...

mam napisać drukowanymi literami ?

 

Dziwi mnie to bo w innym wątku napisałeś :

 

Ja mam WRXa ale gdybym mnie było stać to wybrałbym STI do poruszania sie po mieście i traskach .

 

A w tym wątku napisałeś że Cie stać na STi ale wybrałeś WRX...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bug eye napisał/a:

mnie stac na utrzymanie STI dlatego wybrałem WRXa

 

 

kompletnie tego nie kumam...

mam napisać drukowanymi literami ?

 

Dziwi mnie to bo w innym wątku napisałeś :

 

Ja mam WRXa ale gdybym mnie było stać to wybrałbym STI do poruszania sie po mieście i traskach .

 

A w tym wątku napisałeś że Cie stać na STi ale wybrałeś WRX...

 

Ło Jezu, WRC!

 

Odejmij jedno "m" z powtórzonych "mnie" w jego pierwszym poście i będziesz miał zagadkę rozwiązaną...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy dylemat- pewnie będę miał ten sam przy zmianie auta. Do miasta lepszy bezwzględnie Forest a w trasę na warunki polskie też Forest, na warunki autostradowe i szybką jazdę ze stałą prędkością na dużych odległościach bezsprzecznie OBK- auto zdecydowanie wygodniejsze. Braki w bagażniku można załatwić boxem ale to jeszcze zwiększa i tak duży apetyt na PB. To trochę dylemat co lepsze: odrobina rozsądku czy odrobina szaleństwa. Tak czy inaczej satysfakcja gwarantowana - niestety dla lobby naftowego również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Twoim miejscu chyba jednak wybrał Foresia. Będzie więcej frajdy z jazdy. Jeżeli masz kasę to lepiej kupić Subaru z turbiną :mrgreen:

 

ku mojemu zaskoczeniu Forester wysunal sie na prowadzenie w ankiecie, chociaz argumenty przemawiaja za tym drugim :P zdecyduje sie jednak na Outback'a poniewaz bedzie to nasz jedyny samochod i bedzie nim jezdzila tez zona- jako drugie auto kupilbym tylko Forestera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warunkach dużego ruchu przewagę może dawać większa elastyczność czyli lepsze przyspieszenia przy wyprzedzaniu więc nieco bezpieczniej. To w zasadzie jedyna przewaga ale moim zdaniem ważna.

 

A poza tym można od czasu do czasu skopać 4litery spod świateł jakiemuś dresowozowi. :twisted:

 

echh.. jak to miło być wiecznym dzieckiem :mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...