Skocz do zawartości

SWAP skrzyni z STI do WRX 2004 usdm???


evodziobak

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie techniczne - czy wykonalny jest swap skrzyni z ktoregos z Sti do wrxa 2004. Bardzo niepodoba mi sie ta skrzynia którą mam teraz. Co chwila synchronizatory padają i już mnie to powoli zaczyna irytować. Wymyśliłem sobie włożenie skrzyni z sti. Czy jest to waszym zdaniem wykonalne? Jezeli tak to co będzie potrzebne oprócz samej skrzyni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ADK90 Dzieki. Nie chodzi mi nawet o dużo większe moce tylko o to że ta skrzynia z wrxa jest jakaś bardzo delikatna. Przez to że jedynka jest w niej dość długa to wymagana jest częsta redukcja do jedynki, a to powoduje uszkadzanie się synchronizatora. Staram się być dla niej delikatny ale już bardziej delikatny być nie mogę. Nie da się zrobić tego bez wymiany dyfra? Bo rozumiem że chodzi o długość wału, że nie będzie pasować, tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę sti bo mam wagona i wózeczek dla dziecka mi się elegancko mieści :-) Wrx to moje auto cywilne. Denerwują mnie jeszcze hamulce które też są za delikatne. Wrzuciłem czterotłoczki z wersji EU z tarczami brembo nacinanymi i też się pogięły. A tak to generalnie fajne auto :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ty z nim robisz że skoro auto rodzinne a takie szkody,chyba zawsze bardzo się śpieszysz do przedszkola :wink: ,pozdro.
Do przedszkola to nie ale generalnie mam tak że muszę się dość szybko przemieszczać. Kilka hamowań z wyższych prędkości i już tarcze pogięte. Nie mówcie mi że wszyscy wrxami jeżdżą 50 na godzinę :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie można zbudować hybrydy,tyle że moim zdaniem,lepiej jest wymienić wahacze tylne na te z STi,wsazić zwrotnice,piasty i zestaw hamulcowy z STi.Dojdzie jeszcze wymiana stabilizatora.Wtedy mozna zastosować oryginalne półosie i przeguby z STi.Wygodniejsze rozwiązanie w razie jakiejś awarii.Koszty może ciut większe,ale czas dorobienia hybryd to cos ok.2 tygodni,czekanie na przesyłkę,awaria=demontaż+wysyłka+oczekiwanie na naprawę.W wypadku zastosowania seryjnych gratów z STi pozostaje tylko wybór gdzie kupujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie można zbudować hybrydy,tyle że moim zdaniem,lepiej jest wymienić wahacze tylne na te z STi,wsazić zwrotnice,piasty i zestaw hamulcowy z STi.Dojdzie jeszcze wymiana stabilizatora.Wtedy mozna zastosować oryginalne półosie i przeguby z STi.Wygodniejsze rozwiązanie w razie jakiejś awarii.Koszty może ciut większe,ale czas dorobienia hybryd to cos ok.2 tygodni,czekanie na przesyłkę,awaria=demontaż+wysyłka+oczekiwanie na naprawę.W wypadku zastosowania seryjnych gratów z STi pozostaje tylko wybór gdzie kupujemy.

 

Tylko problemem są nadkola w kombi... Jak wsadzisz wszystko z STI, to jak bardzo trzeba będzie rozklepać nadkola, aby się koła zmieściły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie trzeba klepać - wszystko się mieści - polecam kompletny swap na 1/2osie sti - bo te hybrydowe lubią się skubane ukręcić

Zacytuję Kameleona:

Wachacze mam STI... Po wymianie wachaczy tylne koła wystają poza obrys :twisted:
Wymiana wachaczy z STI do kombi wiąże się z tym, że rozstaw kół zwiększa się o ok. 4-5 cm w zależności od tego jakie wachacze zostaną użyte.

Kombi jest całe węższe wieć z przodu wystarczy zmienić błotniki na poszerzane jak w sedanie lub STI a tył niestety nie za bardzo jest jak zmienić... Dlatego wystaje...

I jak jest naprawdę?

Budy kombi bloba i hawka nie różnią się przecież w okolicach tylnych nadkoli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

socko, ale ja mam wahacze wrxowe...

carlos, ja sie odniosłem tylko do wypowiedzi cybel'a, który pisał o wymianie wszystkiego, łącznie z tylnymi wahaczami. I tutaj mi coś nie pasowało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się do tematu, bo też czeka mnie taka zamiana (wrx po tuningu trochę za mocny dla swojej skrzyni). Ile kosztuje (choćby bardzo orientacyjnie) wymiana skrzyni z dyframi i półosiami? wiadomo - uzywane, ale do jakiego przebiegu "dawcy" warto jeszcze z niego wziąć te elementy? Pozdr. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...