Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.08.2022 o 06:14, Adam12 napisał:

To zależy co potrzebujesz :)

Mieszkanko małe 36m2

Wracam do tematu, bo jakiś tam budżet mam odłożony, a jest to ostania część, aby skończyć mieszkanie.

image.thumb.jpeg.f5df86c57efbd41f2953f29301c82e7d.jpeg

Brakuje mi smart TV i głośnika/głośników.

 

O TV zapytam w innym wątku natomiast co do głośników moim kandydatem jest 

https://pl.jbl.com/JBL+Bar+5.1.html?dwvar_JBL Bar 5.1_color=Black-EMEA-Current&cgid=Soundbar#start=1

JBL Bar 5.1 - Black - 5.1-Channel 4K Ultra HD Soundbar with True Wireless Surround Speakers - Hero

 

Zależy mi właśnie na tym, żeby móc słuchać w jednym momencie w dwóch pomieszczeniach np. muzyki.

W saloniku jedna osoba, w kuchni inna słucha tego samego np. radia 357;)

Bardzo mi zależy na soczystym pięknym brzmieniu zwłaszcza przy niskiej i średniej głośności ( nie chce sąsiadów denerwować ) 

 

Proszę Was o opinię, czy ten zestaw będzie ok. 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 3.10.2022 o 11:37, ipsx82 napisał(a):

Od forumowicza Pawelec można w ciemno kupować cytując klasyka będzie Pan zadowolony.

 

No i niestety nie wyszło. Na razie odłożyłem zakup na bok, a vintage to już wcale nie chcę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Temat AV -  z serii  gdzie serwisować, a gdzie nie . Zaczął mi padać amplituner - Yamaha. Krótko mówiąc - skończył się dźwięk. Zawiozłem do serwisu, gdzie kiedyś naprawili mi subwoofer HK - nawet całkiem szybko i w cenie nie aż tak odjechanej. Oddałem im sprzęt 25.10. Na ich kwitkach krótki regulamin - diagnoza w 14 dni. Dzisiaj odebrałem nienaprawiony i zawiozłem do innego. Tłumaczenia? "wie pan, przysyłają nam wadliwe części i nie można ustalić co się zepsuło", "każdy głupi całą płytę potrafi wymienić", "niech się pan cieszy, bo inne sprzęty czekają nawet po 1-1,5 roku". 

Tak więc - jeśli komuś wpadnie do głowy zawieźć tam sprzęt do naprawy - to odradzam serdecznie. 

Serwis Rembielińska 10, Warszawa.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pumex1 napisał(a):

Temat AV -  z serii  gdzie serwisować, a gdzie nie . Zaczął mi padać amplituner - Yamaha. Krótko mówiąc - skończył się dźwięk. Zawiozłem do serwisu, gdzie kiedyś naprawili mi subwoofer HK - nawet całkiem szybko i w cenie nie aż tak odjechanej. Oddałem im sprzęt 25.10. Na ich kwitkach krótki regulamin - diagnoza w 14 dni. Dzisiaj odebrałem nienaprawiony i zawiozłem do innego. Tłumaczenia? "wie pan, przysyłają nam wadliwe części i nie można ustalić co się zepsuło", "każdy głupi całą płytę potrafi wymienić", "niech się pan cieszy, bo inne sprzęty czekają nawet po 1-1,5 roku". 

Tak więc - jeśli komuś wpadnie do głowy zawieźć tam sprzęt do naprawy - to odradzam serdecznie. 

Serwis Rembielińska 10, Warszawa.   

Jak chcesz to dam Ci namiar na kumpla, robi cuda z uszkodzonym sprzętem audio. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Blixten napisał(a):

To chyba przyzwoity wynik ? 

Sam sprzęt całkiem zacnie dał radę i nie narzekam na firmę. 

 

8 minut temu, skwaro napisał(a):

Jak chcesz to dam Ci namiar na kumpla, robi cuda z uszkodzonym sprzętem audio. 

Jak kolejny serwis polegnie - to się odezwę. 

 

A patrząc na to podejście do klienta to nic tylko serwis otwierać. I w krawacie tylko wpuszczać  ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.01.2023 o 18:50, ipsx82 napisał(a):

Kondesatorków nie potrafili przez 2 miesiące  wymienić  

Raczej w ogóle nie potrafili zdiagnozować co padło.

 

Kolejny serwis do którego zaniosłem sprzęt już zdiagnozował. Niestety złe wieści. Płyta do wymiany. Poszedł procesor i jeszcze jeden układ. Koszt naprawy ... 2850. Bez sensu - kupię nowy za około 3,200-3,400 => Yamaha RX-V4A

 

 

Yamaha.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens ale swój sprzęt serwisowałem u magika z Wałbrzycha. Specjalizuje się w trudnych przypadkach. Ma swoją stronę na facebooku. Chyba Audio Service Wałbrzych. Gość jest ultra profesjonalny i z całej Polski wysyłają do niego wzmacniacze i CD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Adam12 napisał(a):

Nie wiem czy jest sens ale swój sprzęt serwisowałem u magika z Wałbrzycha. Specjalizuje się w trudnych przypadkach. Ma swoją stronę na facebooku. Chyba Audio Service Wałbrzych. Gość jest ultra profesjonalny i z całej Polski wysyłają do niego wzmacniacze i CD.

Przypuszczam, że przy tej awarii, to różnice cenowe mogą być niewielkie, bo scalaki są do wymiany, a jedyne co mogłoby być taniej to szukanie używanej płyty - która kosztowo by nie odbiegała pewnie od samej używki w całości. 

Jednak dołożę 12 stówek zamiast 6 i będzie Yamaha RX-V6A. 7.1 zamiast 5.1, Dolby Atmos, więcej ognia na kolumny .Same plusy. 

 

Tyle, że trzeba poczekać około miesiąca, bo dostępność jest jak benzyny w latach 80-tych w PRLu ;) Na zapisy trzeba - w komitecie kolejkowym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj model AV które uległo uszkodzeniu to z ciekawości zerknę ile procesor dźwięku do  niego kosztuje. Wymiana procesora to nic skomplikowanego o ile ma się sprzęt do tego , takie rzeczy robią spece od kart graficznych gdy padnie kość pamięci. Wymiana modułu to koszt 200-400 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, ipsx82 napisał(a):

Główna płyta z procesorem na ebay za 100 USD

https://www.ebay.ca/itm/255600685998

Removed from RX-A1020 Receiver that would not turn on. Error Code A1-1 DSP Margin. Please inspect 

 

 

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...