Skocz do zawartości

Kącik audiofila


Luk77

Rekomendowane odpowiedzi

@Blixten Jeśli chodzi o „W”, to naturalnym wyborem do Ajfona wydają się jednak AirPodsy Pro. Bezproblemowo łączą się i przełączają między urządzeniami, dobrze trzymają się w uszach (przynajmniej moich), a używam także podczas jazdy na rowerze, ANC działa, obsługują bajery dodatkowe (dźwięk przestrzenny, podążanie za ruchem głowy). Z ajfonem grają ok, aczkolwiek jak dla mnie brakuje trochę basu. Zapewne są lepiej grające lub wyglądające słuchawki, ale ja z AirPodsów Pro jestem zadowolony.

Edytowane przez Zyzol
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Blixten napisał:

Na podróż - W, ale wszelkie sugestie mile widziane. 

Z góry dziękuję. :) 

Tylko nie prowadź w nich auta ;)

 

Coraz więcej kierowców ze słuchawkami na głowie widuję i mnie to trochę martwi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie niedawno kupiłam nauszne, miałam je użyć na konferencji, po czym się okazało, że w sali był ze mną tylko 1 kolega i nie było potrzeby. No i leżą nieużywane, bo nie przepadam ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, ipsx82 napisał:

Podsy Pro z których korzysta moja Narzeczona spisują się wyśmienicie podczas  podróży czy to samolotem czy pociągiem. Bardzo dobrze jak na W tłumią hałas. Ja jednak preferuje nauszne za komfort.

 

Wczoraj je "zanabyłem" dokładnie z takim przeznaczeniem i pewnie nie tylko ja w rodzinie z nich skorzystam.  

Wykonanie i obsługa to rewelacja, redukcja szumów rzeczywiście działa nieźle. 

Jeśli chodzi o dźwięk, to jak na mój gust basu jest wystarczająco, schodzi dość nisko, natomiast w mojej ocenie barwa dźwięku mogłaby być troszeczkę jaśniejsza (mimo, że mój audiogram wciąż jest OK ;))  

A-ha, wraz z zakupem dostałem "w gratisie" dostęp do I music na 6 miesięcy - fajna rzecz :ok:

 

Dziękuję Wam za pomoc :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.08.2022 o 09:04, Zyzol napisał:

@Blixten Jeśli chodzi o „W”, to naturalnym wyborem do Ajfona wydają się jednak AirPodsy Pro. Bezproblemowo łączą się i przełączają między urządzeniami, dobrze trzymają się w uszach (przynajmniej moich), a używam także podczas jazdy na rowerze, ANC działa, obsługują bajery dodatkowe (dźwięk przestrzenny, podążanie za ruchem głowy). Z ajfonem grają ok, aczkolwiek jak dla mnie brakuje trochę basu. Zapewne są lepiej grające lub wyglądające słuchawki, ale ja z AirPodsów Pro jestem zadowolony.

Ja wybrałem Sony WF-1000XM3. Dźwięk lepszy, dłuższy czas działania. Jest tylko jedno ale… wygląd. Bezpośrednio mogłem porównać z air pods pro.

Edytowane przez niebieski708
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, niebieski708 napisał:

Ja wybrałem Sony WF-1000XM3

No widzisz :) Żona kupiła swego czasu Sony (jakaś niższa seria) i był to tak frustrujący badziew (problemy z ładowaniem słuchawek, etui, rozłączaniem itd itp), że w życiu „true wireless” od nich nie kupię :P

Natomiast nauszne WH-1000XMx uważam za bardzo dobre i godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie i Panie,

 

czy ktoś z Was zna się na gramofonach i/lub posiada gramofon marki Technics lub Transrotor ?

Noszę się z zamiarem wymiany swojego drapaka i szukam porady. Zdaję sobie sprawę że ww. do zupełnie inne konstrukcje i napędy, ale w sumie wszystko mi jedno. Na razie biorę pod uwagę Technics 1200GR lub może G z wkładkami Ortofon 2M Black. Polecano mi też PJ X8 z wkładką Quintet Blue MC. Dzisiaj oglądałem Transrotora Zet 3, wygląda ciekawie ale to trochę studnia bez dna. Może ktoś coś?

Edytowane przez Sebastian32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj na forum winyl.net tam jest kilka tematów z poradami odnośnie zakupu gramofonu. Dodatkowo są opisywane wady i zalety poszczególnych modeli. A jak już coś podpowiedzą to też jest giełda gdzie od pasjonatów można kupić dobry sprzęt po modyfikacjach na plus  w rozsądnych kwotach 

  • Super! 1
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ipsx82 napisał:

Zajrzyj na forum winyl.net tam jest kilka tematów z poradami odnośnie zakupu gramofonu. Dodatkowo są opisywane wady i zalety poszczególnych modeli. A jak już coś podpowiedzą to też jest giełda gdzie od pasjonatów można kupić dobry sprzęt po modyfikacjach na plus  w rozsądnych kwotach 

 

Nieco rozczarowany tym co prezentują sobą współczesne gramofony w cenie do 10k zwróciłem swoją uwagę na sprzęt vintage. Wszedłem na winyl.net i zarezerwowałem wstępnie gramofon  Pionner PL 50 II L z nową wkładką Hana SL. Czekam , aż będzie po przeglądzie gotowy do sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Sebastian32 napisał:

 

Nieco rozczarowany tym co prezentują sobą współczesne gramofony w cenie do 10k zwróciłem swoją uwagę na sprzęt vintage. Wszedłem na winyl.net i zarezerwowałem wstępnie gramofon  Pionner PL 50 II L z nową wkładką Hana SL. Czekam , aż będzie po przeglądzie gotowy do sprzedaży.

Od forumowicza Pawelec można w ciemno kupować cytując klasyka będzie Pan zadowolony.

Podchodzi rzetelnie do tematu z dbałością zegarmistrza rolexów. Ma bardzo wysokie kryteria sam dla siebie jeśli chodzi o odnawianie i modernizację. 

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, ipsx82 napisał:

Od forumowicza Pawelec można w ciemno kupować cytując klasyka będzie Pan zadowolony.

Podchodzi rzetelnie do tematu z dbałością zegarmistrza rolexów. Ma bardzo wysokie kryteria sam dla siebie jeśli chodzi o odnawianie i modernizację. 

 

Dzięki, właśnie z nim wczoraj rozmawiałem i wydał mi się sensowny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2022 o 16:08, Sebastian32 napisał:

Panowie i Panie,

 

czy ktoś z Was zna się na gramofonach i/lub posiada gramofon marki Technics lub Transrotor ?

Noszę się z zamiarem wymiany swojego drapaka i szukam porady. Zdaję sobie sprawę że ww. do zupełnie inne konstrukcje i napędy, ale w sumie wszystko mi jedno. Na razie biorę pod uwagę Technics 1200GR lub może G z wkładkami Ortofon 2M Black. Polecano mi też PJ X8 z wkładką Quintet Blue MC. Dzisiaj oglądałem Transrotora Zet 3, wygląda ciekawie ale to trochę studnia bez dna. Może ktoś coś?

Ja już szukam 3 może 4 rok jak mi się przypomni :P ja szukam tylko między technicsami SL-Q3 a 1200xxx. Generalnie technics nie jest może highend, ale cena do jakości wydaje się najrozsądniejszym wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, niebieski708 napisał:

Ja już szukam 3 może 4 rok jak mi się przypomni :P ja szukam tylko między technicsami SL-Q3 a 1200xxx. Generalnie technics nie jest może highend, ale cena do jakości wydaje się najrozsądniejszym wyborem.

 

Nie wiem na ile to prawda ale nowe 1200 mają problemy z kontrolą jakości, bo zdarzają się krzywe talerze. Jest sporo na ten temat w sieci i filmy na YT. No i produkcja przeniesiona z Japonii do Malezji...

No nic. Ja zdecydowałem. Zaliczkowany Pioneer. Zobaczymy, a właściwie usłyszymy. Chociaż muszę napisać, że mój prościutki automat Thorens'a  z wkładką 2M Blue i porządnym zasilaczem też gra nieźle. Na integrze dałem bypass. Obniżyłem na preampie Schiit Mani gain na minimum, potem Schiit Loki i jest fajnie. Liczę , że będzie jeszcze lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2021 o 23:25, ipsx82 napisał:

Pora powrócić do projektu budowy samodzielnej kolumn, dostałem zdjęcia próbnego grawerowania płytki od terminali wcześniej wypiaskowane według wzoru jaki wysłałem i mi sie to podoba. Płytka będzie jeszcze anodowana na czarno.

 

 

IMG_7377.JPG

IMG_7378.JPG

 

Jak postęp prac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.10.2022 o 11:38, Rok z Bagien napisał:

 

Jak postęp prac?

Płyty MDF pod obudowę już rozrysowane, czekam aż brat potnie i powycina otwory. Zaślepki metalowe  z opisem i mocowaniem terminali już po anodowaniu , wygląda to teraz tak:

20210512_183013.thumb.jpg.1b08850303ae7e8ba7281b15354de03e.jpg

 

Edytowane przez ipsx82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...