Skocz do zawartości

IMREZA WRX/STI vs ALLROAD


niedobry

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 88
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No skusiłem się i odpaliłem allroada...polatałem kilka dni i nawet gitara...teraz nie ma pośpiechu, mogę sobie polować na subka póki mi się all nie znudzi. :) ale jest jedno ale hehe tylne miechy są na gwarancji za to dzis pierdyknął mi prawy przedni jak auto stało sobie i śmierdziało. Dosłownie trzasnął aż z domu usłyszałem...żenua co? Ale ma wiele zalet, dzięki którym mu ten wybryk na razie wybaczę i nawet wymienię mu rozrząd, żeby uniknąć niespodzianek następnych póki mi się nie znajdzie sti lub evo ale już wiem, ze pośmigam sobie Patrolem i allroadem na zmianę i nie muszę się wyginać...i poczekam na coś naprawdę wyj...nego typu evo 500 ps. A swoją drogą...czy...żeby się tak móc pokłócić z serwisantem przez którego niedopatrzenie jebł mi ten miech i nie zdążyłem przez to na festyn po zamówione kozy :)...jest jakiś sposób, żeby określić konieczność wymiany miecha...np. wprawne oko mechanika, który auto ma w garażu przez miesiąc i twierdzi, ze jest cacy wszystko po czym ja je biorę i mi miech na 5 ty dzień wali w kosmos? Mógł to jakoś przewidzieć (poza ogólnym stwierdzeniem, ze każde audi trzeba o to podejrzewać) i wymienić zawczasu nie narażając mnie bezmyślnie na zgon w rowie gdyby miech mi pacnał przy dwóch paczkach na obwodówce? Gadajcie szybko to go jeszcze dziś zjebię hm? Naprawiał mi już grand cherokee i zostawił wodę w wężu od chłodnicy bo na próby sępił płynu i potem tak już zostawił a mi wąż pierdyknął następnego dnia bo było -30 stopni.Naprawiał mi pajero i zamiast wyeliminować drgania po tygodniowym parkingu u niego zacisnął mi jakiś wąż trytytką i to gitara miało być. Dużo robi dobrze ale...no powiedzcie nie chodzi, ze zmienić mechanika bo tu mi wygoda i kasy dużo winien wiec mam serwisanta domowego ALE PATROLA I TAK POSTANOWIŁEM MU NIE DAWAĆ DOTKNĄĆ NAWET NIGDY...ale wracając do tematu, czy te miechy macając je miesiąc można było zakwalifikować do wymiany? By uniknąć niespodzianek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej chłopaki, przy odrobinie chęci można chyba zrozumieć moje wypociny? Ciekawe, czy taki sam problem mieli byście gdybym w ten sam sposób zawiły pisał, ze rozdaję telewizory gratis...każdy by skumał wtedy co? Nie istotne nie popadajmy w merytorykę, tylko pomagajmy sobie ok? Zadam pytanie w prostszy sposób dla słabiej czytających. Mianowicie: Czy można w audi allroad stwierdzić skutecznie(jeśli jest się mechanikiem z praktyką) że miech zawieszenia strzeli w najbliższym czasie. TZN. czy można się ustrzec przez prewencję wprawnego oka, czy przed wybuchem jest to nie do przewidzenia? Zrozumiałe bardziej? A opisowo ująłem to bardziej luźno, ze względu na charakter forum...bo chyba że się mylę nie jest to forum kościelne ani tym bardziej polonistyczne hm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a może dla odmiany, napiszecie coś chłopaki w temacie?

Pewnie sie nie odzywają, bo to nie jest dział techniczny ;)

 

Przeczytałem caly wątek, którego tytuł i założenia (WRX vs Allroad) były dziwne, tzn. tych aut nie można i nie da się porównywać, dlatego też trudno coś podpowiedzić i w tej kwestii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomo...temat zagadka i porównanie itd. ale gdzie jak nie tu dowiem się czegoś wystarczająco konkretnego hm? Poza oczywiście kilkoma docinkami nie w temacie. Ale już mnie to specjalnie nie zraża, byle ktoś w końcu sensownie odpowiedział bo wiedzę macie, tylko niektórym bzdury w głowie zamiast pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak konkretny problem techniczny dotyczący Allroada proponuję zadać na jakimś forum Audi... To jakieś samopoziomujące wynalazki w zawieszeniu?

No i może spróbuj naprawić ENTER na klawiaturze ;-)

Niebo - ładny awatar z Obi-Wanem :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak - miałem 2 Allroady: AKE 2001 i BAU 2004 i parę innych jak w podpisie. Póki co Forek spełnia moje oczekiwania. Dla mnie kryterium była zawsze zimą - jak sobie auto poradzi. Allroad jest niestety za ciężki - jechać jedzie ale jak przyjdzie do hamowania to nawet przy małych prędkościach leci do przodu i nie da sie nim sterować. Imprezy bym z nim nie porównywał - raczej Outback albo Forek...

 

 

wysłane z HOX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście chodzi mi o przednią poduchę pneumatyczna skonsolidowaną z amorkiem. Wiadomo, że to przypadłość tego modelu, ale zastawiam się, czy jest mozliwość prewencji i ustrzeżenia się przed tym po oględzinach specjalisty. Wyłączam już z wątku to, że każdy specjalista powinien założyć z góry, że w audi pneumatyka notorycznie się psuje...jak i to, że docelowo zmierzam do sti lub evo. Jak już napisałem, allroada wziąłem, bo już nie wypadało inaczej...jest fajny, ale też auto "wartosciuję" pod kątem zimy. Tak czy inaczej chodzi mi o to czy jak mechanik rozbierał auto przy wymianie tylnych "miechów" na nowe, mógł dokonać jasnej ekspertyzy, co do konieczności wymiany także przednich zespołów, w oparciu o oględziny typu: coś parcieje, coś rdzewieje, coś lekko pęka(czy to w ogóle można stwierdzić)...ale sobie to z braku czasu pobłażył zamiast uprzedzić i teraz jebło NO! Czy teraz jaśniej czy muszę wracać do podstawówki żeby podciągnąć się i żeby mnie ktoś zrozumiał hm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest ze zrozumieniem jak ktoś chce za dużo informacji przekazać w jednym zdaniu :wink:

Ogólnie tu na forum piszemy prosto, jasno i przjerzyscie bez slangów itd. ja sam nie zrozumieałem o co chodzi z tymi "miechami"

Co do tego czy mechanik mógł przewidzieć wymianę czy nie... nie wiem czy któryś z forumowiczów jest tak daleko posunięty technicznie w matri audi żeby jasno odpowiedzieć na to pytanie. Ja od zawsze słyszałem/czytałem, że jak się wymienia (z powodu przebiegu - złużycia) w allroadzie zawias to w całości - wszytskie cztery :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niedobry, kto może przewidzieć, że klęknie amor? Nostradamus chyba, albo ktoś kto mniej więcej kuma auto i zna jego przebieg. Pneumatyka ma to do siebie, że czasem się rozszczelnia- to nic dziwnego, ale jak koledzy radzą zaloguj sie do forum Audi lub serwis.

I rada ode mnie: Ty zmień mechaniora. Piszesz, że jeździsz "niezłymi" autami a robisz je u sąsiada w stodole. Allroad to nie najnowsza konstrukcja lecz na ówczesne czasy dość zaawansowana i nie dziw się, że Czesiek z garażu nie ogarnia tematu.

 

Jeden z moich znajomych sprzedaje allroada ze zmienionym motorem na bezawaryjny jest to 180 tka tdi jest w idealnym stanie

To co jest? :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...