Skocz do zawartości

Wydech


asior88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, co proponujecie poza kupnem kompletnego układu wydechowego za tysiąc tysięcy aby auto było głośniejsze, brzmiało konkretnie tak jak powinno? W chwili obecnej mam seryjny wydech i wyrzuconego kata. Generalnie średnio. Zastanawiałem się nad innym tłumikiem ale ten co mam ( seria ) podobno jest przelotowy i to by nic nie zmieniło. Ewentualnie wywalić jakiś środkowy tłumik ? Zwiększyć średnice ? Przelotowa kwasówka ? Co i jakiej formy wybrać. Co z sondami i techniczną stroną ? Z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asior88, temat wydechów wałkowano na forum milion razy... Myślę, że jesteś w błędzie sądząc, że wymiana samego tłumika końcowego nic nie zmienia (na pewno nie jest przelotowy). To właśnie końcowa puszka nadaje specyficzne brzmienie. Najlepiej poszukaj markowego, dedykowanego catback'a (najlepiej używanego, choćby w forumowym dziale K/S). Szczególnie, że w Twoim aucie wymiana całego wydechu powinna sie kończyć remapem. IMO Hayward & Scott najładniej oddaje brzmienie boxera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej bez tlumikow, jak ma byc glosno.

 

Posłuchaj AMIego i zapodaj samą rurę, ja tak miałem i było super :mrgreen: ale z racji tego że mam rajdówkę to musiałem zainstalować katalizator (stalowy oczywiście) , umieściłem go na końcu wydechu i powiem Wam że prawie nie widać różnicy w głośności.

A tak na poważnie, to tak jak Koledzy wyżej, zapodaj sensowny catback i będziesz pan zadowolony :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się nad takim i podobno będzie ryczał ... Ja u siebie nie mam 2giego kata i rezonatora w centerpipe'e. Miałem Prodrive było mi za cicho, potem Magnex - zrobiło się głośniej, ale odrobinę i doszło takie lekkie strzelanie puf... puf pfu... puf i też było mi za cicho. Pojawiła się opcja wymienienia się Magnex za amerykański tłumik końcowy firmy Borla i jest głośno. Tzn dla mnie jest już chyba górna granica zwłaszcza jeśli jedzie się w trasę. Kolega, który jechał z tyłu nad morze marudził, że mu dudni w głowie jak helikopter za to żona kolegi spała w najlepsze :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sprzedaje mój koleżka :mrgreen:

To jest jeden z najfajniej gadających backboxów. Mam praktycznie to samo- afterburner vortex 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asior88, a ile jesteś w stanie wydać na kompletny wydech ? Jeżeli nie chcesz jakiejś używki to możesz sobie zrobić jakiegoś customa u np MG i w zależności od upodobań co do głośności Prodrive na koniec (wersja bardzo ładnie grająca ale pozwalająca w dobrych warunkach pokonywać trasy) lub np Blitza (wersja mocno hardcorowa na trasy raczej dla przygłuchych) lub inny wg upodobań... Średnica 2.5 lub 2.7 raczej nie więcej bo nie ma sensu a zrobi się głośno i koty i inne zwierzęta zaczną tam w nocy mieszkać. Jeżeli chcesz być też przegląd legal i nie chcesz smrodu wachy na postoju to możesz wrzucić stalowego kata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To i ja się podepnę pod temat.Mam WRX '04 seryjny uppipe i downpipe, catback przelot 2,5cala na dwóch tłumikach z GTka. Zamierzam kupić uppipe i downpipe pod remap, co byście polecili z nowych produktów, jakie średnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...