Skocz do zawartości

stuki w przednim zawieszeniu


krawwwcu

Rekomendowane odpowiedzi

cos mi glosno stuka w przednim zawieszeniu ale tylko na skreconych kolach. rok temy wymienilem cale przednie zawieszenie doslownie wszystko,podczas przejezdzania nierownosci na prostych kolach nic nie stuka ,ostatnio wymienilem nawet gumy na maglownicy,stukanie robi sie coraz glosniejsze poradzcie cos .

a druga sprawa to szarpanie calym silnikiem podczas zmiany biegow czy to moga byc zerwane poduszki silnika??poduche pod skrzynia wymienialem rok temu czekam na porady dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos mi glosno stuka w przednim zawieszeniu ale tylko na skreconych kolach. rok temy wymienilem cale przednie zawieszenie doslownie wszystko,podczas przejezdzania nierownosci na prostych kolach nic nie stuka ,ostatnio wymienilem nawet gumy na maglownicy,stukanie robi sie coraz glosniejsze poradzcie cos .

a druga sprawa to szarpanie calym silnikiem podczas zmiany biegow czy to moga byc zerwane poduszki silnika??poduche pod skrzynia wymienialem rok temu czekam na porady dzieki

 

przeguby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź mocowanie amortyztorów - śruba na tłoczysku i śruby mocujące do nadwozia od góry. Maja tendencję do samoluzowania. Sam to przeżyłem, piszą też o tym na subaru- community.net. Pozdrowienioa

Tu mnie zaintrygowales. U mnie cos stuka z tylu, ale na badaniu technocznym nic nie wyszlo. Amory 77% a w zawieszeniu facet nawet szukal, ale nic nie znalazl. Wyjalem wszystko z bagaznika a to dalej i z czasem coraz glosniej.

Czy to moga byc owe luzy?

Pozdrawiam,

Slawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez stawiam na przeguby i bym uwazal kiedys jechalem Golfem vr6 tez mi tak stukalo i sie nie przejmowalem myslac ze to kolo obciera gdzies i wracalem ktoregos razu z katowic lecialem caly czas ok 2 pak i w warszawie skrecalem z lazurowej w czluchowska i troche jeblo dalem gazu a on nie jechal pzegub poszedl sie jeb.... szczescie ze w trasie mi sie to nie stlao bo przy 200 kolo by zblokowalo i bym sie rozmazal gdzies na latarni . Jednak ktos tam czuwa nad nami pozdawiam go serdecznie !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego napislaem ze to stuki w zawieszeniu bo to stuka podczas przejezdzania przez nierownosci na skreconych kolach i dlatego mysle ze to nie sa przeguby tylko cos w zawieszeniu a poza tym to jakies 10000km temu zalozylem nowa skrzynie z nowiutkimi polosiami.sprawa jest o tyle dziwna ze okolo rok temu cale zawieszenie z przodu zostalo wymienione na nowe doslownie wszystko lacznie z gornymi mocowaniami amortyzatorow.dzieki za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mnie zaintrygowales. U mnie cos stuka z tylu, ale na badaniu technocznym nic nie wyszlo. Amory 77% a w zawieszeniu facet nawet szukal, ale nic nie znalazl. Wyjalem wszystko z bagaznika a to dalej i z czasem coraz glosniej.

Czy to moga byc owe luzy?

Pozdrawiam,

Slawo.

 

U mnie w kombiwarze poluzowały sie górne mocowania amorków, stukało jakby coś z tyłu o szybę waliło, szczególnie na niewielkich nierównościach. Wystarczy dokręcić.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Stukac moze tez kolumna kierownicy...

Mialem podobny obiaw rok temu, mechanik wyregulowal luz przekladni i jest cisza 8)

Pozd.

 

Mozesz rozwinąc ten temat? U mnie jest podobne zjawisko i ni czorta nie moge znaleźć przyczyny. Moze być na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy bardzo slabo (prawie wogóle) slychać, natomist na postoju przy kręceniu kierownica już wyraźnie slychać stuki.

 

EDIT: pytam bo już 2x sprawdzali mi zawias i uklad kierowniczy w ASO i twierdzą, że jest OK, a nie jest :roll: :? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu mnie zaintrygowales. U mnie cos stuka z tylu, ale na badaniu technocznym nic nie wyszlo. Amory 77% a w zawieszeniu facet nawet szukal, ale nic nie znalazl. Wyjalem wszystko z bagaznika a to dalej i z czasem coraz glosniej.

Czy to moga byc owe luzy?

Pozdrawiam,

Slawo.

U mnie w kombiwarze poluzowały sie górne mocowania amorków, stukało jakby coś z tyłu o szybę waliło, szczególnie na niewielkich nierównościach. Wystarczy dokręcić.

Pozdr

U mnie brzmi bardzo podobnie.

Masz na mysli sruby do ktorych mozna sie dostac ze srodka auta?

Te wydaja sie dokrecone, ale kluczem nie sprawdzalem.

Pozdrawiam,

Slawo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas jazdy bardzo slabo (prawie wogóle) slychać, natomist na postoju przy kręceniu kierownica już wyraźnie slychać stuki.

 

EDIT: pytam bo już 2x sprawdzali mi zawias i uklad kierowniczy w ASO i twierdzą, że jest OK, a nie jest :roll: :? :(

 

U mnie jest baaardzo podobnie, Przy dynamicznej jeździe na zakręcie potrafi też stuknąć jak nierówny jest asfalt. Na postoju - bardziel słyszalne jak koła mają do pokonania (stojąc w miejscu) jakies bruzdy - nierówności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...