Skocz do zawartości

24 Heures du Mans i inne wyścigi długodystansowe


elmo

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, -=nikon=- napisał(a):

@Neutrino33 oglądasz? Co się stało w nocy z nasyzmi?

 

Nic nie wiem. Z jakimi numerami smigali?

 

EDIT

Z tego co widzę, to jadą

Jacek Pydys w zespole Koppen Motorsport jadą Porsche 911 w klasie V6.

Obecnie są na 66 pozycji i 3 w klasie.

 

https://livetiming.azurewebsites.net/event=50?config=w3

https://livetiming.azurewebsites.net/event/50/laps-data?session=4300202101&startingNo=91

 

Ci się działo w nocy nie wiem. Może wrzucili coś na socjale, ale ja nie mam w tych kanałach łączności :upside-down-face_1f643-small:

Edytowane przez Neutrino33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy Porsche skasowało Dacię :( 

No i gratulacje dla Ferrari. Wreszcie coś wygrali :) 

Trochę oglądałem od wczoraj. Dobra pogoda/warunki więc stosunkowo mało demolki na torze.  Padł nowy rekord okrążeń w wyścigu - 161. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pablonas napisał(a):

W nocy Porsche skasowało Dacię :( 

No i gratulacje dla Ferrari. Wreszcie coś wygrali :) 

Trochę oglądałem od wczoraj. Dobra pogoda/warunki więc stosunkowo mało demolki na torze.  Padł nowy rekord okrążeń w wyścigu - 161. 

162

 

Wygrana Ferrari na tym torze po 21 latach. Brak Porsche na podium. Nasi 3 w klasie.

Subaru za Oplem Mantą.

To jest Nurburgring!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Neutrino33 napisał(a):

Subaru za Oplem Mantą.

A właśnie. Zwróciłem uwagę na wyjątkowo żwawe tempo Manty w porównaniu do "wrażeń z TV" z ubiegłych lat. Ciekawe czy to złudzenie czy faktycznie dosypali tam koników :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablonas napisał(a):

A właśnie. Zwróciłem uwagę na wyjątkowo żwawe tempo Manty w porównaniu do "wrażeń z TV" z ubiegłych lat. Ciekawe czy to złudzenie czy faktycznie dosypali tam koników :) 

 

Cały przód jest carbonowy ;) . Tyle zdążyłem usłyszeć jak wczoraj włączyłem.

Z pewnościa nie jest to ta sama Manta co kiedyś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Neutrino33 napisał(a):

 

Smutne, że brak Polaków wśród kierowców :(

To właśnie pokazuje jak bardzo Polska w wyścigach jest w d......
Mamy ekipę która naprawdę ogarnia temat a kierowców jak na lekarstwo. W jednomiejscowych można by max 7/8 nazwisk wymienić i to na kraj z 40 milionami ludzi :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, -=nikon=- napisał(a):

To właśnie pokazuje jak bardzo Polska w wyścigach jest w d......
Mamy ekipę która naprawdę ogarnia temat a kierowców jak na lekarstwo. W jednomiejscowych można by max 7/8 nazwisk wymienić i to na kraj z 40 milionami ludzi :D 

...i brakiem torów wyścigowych.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.05.2023 o 20:35, Neutrino33 napisał(a):

 

Cały przód jest carbonowy ;) . Tyle zdążyłem usłyszeć jak wczoraj włączyłem.

Z pewnościa nie jest to ta sama Manta co kiedyś :)

Najlepszy czas Manty to 10:08. Subaru 8:55, pewnie jakaś awaria bo potencjał był na o wiele wyższe miejsce.

Auto Kuby Giermaziaka z tego co przeczytałem miało koło 21:30 kolizję z innym autem i zakończyło z urwanym kołem.

Zwycięski team Frikadelli kiedyś startował w Porsche i za kierownicą wtedy gościła Sabine Schmitz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Neutrino33 napisał(a):

...i brakiem torów wyścigowych.

Wiesz tory wyścigowe to już inna bajka mi tu bardzij chodzi o kompleksowe podejście do ścigania. A jak wiadomo wszytko rozbija się o $$$$. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, -=nikon=- napisał(a):

Wiesz tory wyścigowe to już inna bajka mi tu bardzij chodzi o kompleksowe podejście do ścigania. A jak wiadomo wszytko rozbija się o $$$$. 

 

Nie zgadzam się. Po pierwsze trzeba mieć gdzie się ścigać. Kasa? Taniej jest się ścigać u siebie niż jeździć po całej Europie. A w Polsce raptem jeden tor i teraz choc wiele jest track dayów, czy innych imprez to nie ma profesjonalnych wyścigów puchatowych, które mogłyby byc jakąś tanią kuźnią talentów.

Pieniądze to są. Jakbyś wiedział jakimi furami ludzie na zagraniczne track daye z Polski jeżdżą. Ale to nie są przyszli kierowcy. 

Tak to widzę...ale może nie mam racji.

  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, turdziGT napisał(a):

To będzie w końcu LeMans na miare LeMans 

 

No stawka jest konkretna i każdy zespół bardzo ambitnie podchodzi do tej imprezy.

Pojedynek Ferrari kontra Porsche to dodatkowy smaczek w tym wszystkim. :evil2:

Ja trzymam kciuki za Inter Europol i WRT z Robertem.

WRT ma szansę na P1 a Inter Europol pewnie chciałby stanąć na podium, a przy dobrych wiatrach to jest zespół zdolny to osiągnąć.

W hypercarach to nie wiem komu kibicować ...ale chyba tym co wciąż produkują pojazdy z 6 cylindrowym bokserem :rolleyes:

  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2023 o 22:44, Neutrino33 napisał(a):

 

No stawka jest konkretna i każdy zespół bardzo ambitnie podchodzi do tej imprezy.

Pojedynek Ferrari kontra Porsche to dodatkowy smaczek w tym wszystkim. :evil2:

Ja trzymam kciuki za Inter Europol i WRT z Robertem.

WRT ma szansę na P1 a Inter Europol pewnie chciałby stanąć na podium, a przy dobrych wiatrach to jest zespół zdolny to osiągnąć.

W hypercarach to nie wiem komu kibicować ...ale chyba tym co wciąż produkują pojazdy z 6 cylindrowym bokserem :rolleyes:

W hypercarach boje się się że będzie jak zawsze walczą wszyscy A Toyota odjedzie i spokojnie będzie kontrolować wyścig. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczuwam Grande Strategię :D 

Fajnie, że WRT #41 startuje z P3. Tempo jest, zobaczymy jak się wyścig poukłada. Trzymam kciuki z wszystkich naszych. Turbopiekarze i ich odległa pozycja startowa w takim wyścigu nie przekreśla szans na dobry wynik. Będzie co oglądać :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...