Skocz do zawartości

Konfesjonał. Dla tych, którzy kopią leżącego


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj w nocy jak jechalem przez krakow stalem na czerwonym swietle kolo centrum mangi, zapalilo sie zielone i kolomnie przeleciala rozpedzona BMW e30 niestety kierowca nie dlugo cieszyl sie tym ze wyprzedzil stajace evo ;)

mial po prostu kiepski refleks i nie zdazyl mignac awaryjnymi, tak to "wyscig" bylby juz wygrany i moznaby opisac na SR ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj na 500km trasie miażdzyłem wszystkich po kolei :P Ale pewnie nikomu się nie spieszyło akurat :P

 

Jednego mi brak - docisku dupska do podłoża jak w STI poprzez te spoilery (podobno to nie tylko ozdoba :mrgreen: ). Tak przy 140-150 na łukach za bardzo zaczyna byc czuc że tylne opony już są na granicy przyczepności i juz się lekko slizgac zaczynają - wystraszyłem sie nieźle z 2x przez to, a jakby nie było prędkośc spora. Co ciekawe wtedy wyprzedziła mnie skoda octawia rs bez żadnego problemu z trakcja na tym zakrecie.... no nic pewnie jeszcze musze sie poduczyc jezdzic :P albo moze opony lipne....

 

A tak pozatym to kop nieziemski :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało Ci się po prostu... :roll:

 

No może to jeszcze brak doświadczenia w tym aucie, ale poślizg boczny kół jestem w stanie wyczuc. Auto z przodu cięzkie - duży silnik, z tylu lekkie a szybkie... No nic... pojeździmy zobaczymy...

 

(jakby kogoś ciekawiło - a nie chce mi się szukac wątku o gps - przy 100 wg licznika mam 95wg gpsu, przy 210 nawigacja pokazała 204)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik wcale nie jest taki duży i środek ciężkości nisko! Przejedź się jakimś klocem w stylu Vectry 3.2, albo czymś podobnym.

 

... A może zdjąłeś nogę z gazu w zakręcie..?

 

 

Właśnie się nad tym zacząłem zastanawiac analizując sytuację... zdjąc na 100% nie zdjąłem ale chyba lekko popuściłem....(gaz oczywiście :mrgreen: )...więc za 1 razem ok...zwalmy na to.. Ale za 2 razem wręcz mocniej dodałem gazu - to też niedobrze? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak odpuściłeś gaz w łuku - to odciążyłeś tył (tak, jakbyś przyhamował). Jak było szybko, to ci się dziwisz, że lekko wyleciał..?

 

No ok napisałem że tą 1 sytuację to wyjaśnia, ale gazu też dodac nie moge? (w 2 sytuacji dodałem gazu - też tył mi powinien wyjechac?). Dobra no nie ma co dyskutowac, to trzeba by poczuc za kierownicą samemu. Uważam że wrx też powinien miec te spoilery i tego będę się trzymał - końcu w STI nie są one tylko powyżej prędkości 230 (bo tyle na papierze jedzie wrx). Przyczyną też mogą byc opony (215 a nie 225, no i bieżnik też inny :mrgreen:, bardziej miekki zawias itp).

 

Dobra bo sie offtop robi :) z mojej strony koniec wywodów. Poucze się troche i tak po 10000km jeszcze ewentualnie pomarudze.

 

ps jakies zapinki na masce tez by sie przydały :P pomimo że wiedziałem co się stanie (z któregoś tam wątku na forum) wysiadłem z auta i sprawdziłem czy jednak maska mi się nie otworzyła :P od 120 zaczynaja się boki maski przy błotnikach unosic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastian.R, nie ma mowy o ciezkim silniku i lekkim tyle - w Imprezie rozklad masy jest bliski idealnemu 50:50 (w STI, zdaje sie, dokladnie taki jest).

 

A w szybkich zakretach przy predkosciach powyzej 100km/h wystarczy maly spojler - nalesnik. Duzy spojler moglby Ci byc potrzebny jakbys czul nadsterownosc w wolniejszych zakretach.

 

Kiedys na SJSie zaobserwowalem, jak zachowuja sie Imprezy bez i z ospojlerowaniem. GOlym okiem bylo widac, ze te bez przy szybkich zmianach kierunku machaja dupka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe wtedy wyprzedziła mnie skoda octawia rs bez żadnego problemu z trakcja na tym zakrecie....

 

Skodę wspomaga elektronika, to raz :roll:

Po drugie zaś wychodzi, że zostałeś skillowany :twisted: Mam nadzieję, że nie był to RS w dieslu :razz: :mrgreen::mrgreen: Ruszam poszukać na stronie klubu Skody :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...