Skocz do zawartości

Konfesjonał. Dla tych, którzy kopią leżącego


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Dzis wieczorm wyjechałem sobie na maly spacer po ursynowie moim crx-em i na K.E.N.-ie dojezdzam sobie spokojnie do swiateł z jastrzebowskiego.Ja na prawym,na srodkowym jakies mondeo a na lewym tylko do skretu czarna subaryna sedan.Było pewne ze pojedzie prosto... :twisted:Zmiana swiateł i ogien, na chwile byłem przed nia ale gdzies jak zapinałem 2-jke przy 7,5 k to stwierdziłem ze sobie dam spokój bo doskonale wiem ze to mocne bryczki.Ale fajny był ubaw jak koles z mondeo chciał dogonic subaru a miał na szafie juz pewnie 3-jke i z 100 na liczniku....Dobrze ze nikogo nie było na pasach o tej porze... :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszyscy jezdzimy 50 w miescie

Tak 50km/h ( a reszta w pamięci :wink: )

Przekroczenie prędkości jest wykroczeniem drogowym tak jak wiele innych np. nie włączenie świateł, nie zapięcie pasów, czy nie zatrzymanie się na STOP-ie. Wszyscy popełniamy wykroczenia, ale skręt z innego pasa niż do tego przeznaczony, omijanie korka i zajeżdżanie drogi, jak również trąbienie na pieszych przechodzących po przejściu, to nie tylko wykroczenie, TO JEST CHAMSTWO !!! i tego właśnie nie toleruję :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wszyscy jezdzimy 50 w miescie

Tak 50km/h ( a reszta w pamięci :wink: )

Przekroczenie prędkości jest wykroczeniem drogowym tak jak wiele innych np. nie włączenie świateł, nie zapięcie pasów, czy nie zatrzymanie się na STOP-ie. Wszyscy popełniamy wykroczenia, ale skręt z innego pasa niż do tego przeznaczony, omijanie korka i zajeżdżanie drogi, jak również trąbienie na pieszych przechodzących po przejściu, to nie tylko wykroczenie, TO JEST CHAMSTWO !!! i tego właśnie nie toleruję :!:

 

Eeee tam. To normalka! :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam wolę, żeby ktoś jeździł prosto z lewoskrętu, jeśli nie blokuje wtedy innych - niż nie zatrzymywał się na STOP-ie .

A po jakiego wała zatrzymywać się na stopie jak nic nie jedzie i widoczność jest na kilo w każdą stronę ? i jest godz. 2.49. Ja zatrzymuję się na stopie jak już na nią najadę, no i jak ktoś barzo krzyczy, bo jak słabo to nie, nie słyszę wtedy bo ni mom tumika czy cóś :wink: :wink: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po jakiego wała zatrzymywać się na stopie jak nic nie jedzie i widoczność jest na kilo w każdą stronę ? i jest godz. 2.49. Ja zatrzymuję się na stopie jak już na nią najadę, no i jak ktoś barzo krzyczy, bo jak słabo to nie, nie słyszę wtedy bo ni mom tumika czy cóś :wink: :wink:

 

 

:mrgreen:

 

 

W sumie, masz rację. Czerwone światła też są tylko po to, żeby ładniej sygnalizator wyglądał.... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekroczenie prędkości jest wykroczeniem drogowym tak jak wiele innych np. nie włączenie świateł, nie zapięcie pasów, czy nie zatrzymanie się na STOP-ie. Wszyscy popełniamy wykroczenia, ale skręt z innego pasa niż do tego przeznaczony, omijanie korka i zajeżdżanie drogi, jak również trąbienie na pieszych przechodzących po przejściu, to nie tylko wykroczenie, TO JEST CHAMSTWO !!! i tego właśnie nie toleruję :!:

 

A mnie tylko dziwi to, że ktoś może tego nie czuć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie, masz rację. Czerwone światła też są tylko po to, żeby ładniej sygnalizator wyglądał....

...a linia ciągła i strzałka kierunkowa na pasie ruchu, do której musimy się stosować jak do każdego innego znaku ? jest po to tylko, żeby było mniejsze bezrobocie, bo ktoś to musi przecież malować :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARKO RALLY, a ty jesteś świętszy od Papieża? :roll: Ja się nie boje przyznać że łamię większość obowiązujących przepisów, ale paradoksalnie większość osób które ze mną jechały twierdzi że jeźdzę bezpiecznie. Co do jazda prosto z pasa do skretu w lewo, to robię to co jakiś czas i będe robił dopóki durni ludzie w tym kraju nie nauczą sie że lewy pas sluży do wyprzedzania a powoli wlec należy się po prawym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

będe robił dopóki durni ludzie w tym kraju nie nauczą sie że lewy pas sluży do wyprzedzania

Najpierw inne durne ludzie muszą się nauczyć łatać prawy pas ;)

Kużden ma swoje wytłumaczenie:

mati wyprzedza z prawej "bo durni ludzie..."

Ty jeździsz lewym "bo inni durni ludzie..."

 

Ja będę wobec tego teraz jeździł chodnikiem "bo jakiś dureń zablokował pas dla skręcających w lewo i czeka na zielone żeby pojechać prosto."

 

No, bajka po prostu... :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ty jesteś świętszy od Papieża?

Nie, nie jestem święty i też zdarza mi się złamać przepisy, choć przyznam że rzadko. Ale moim zdaniem trzeba rozgraniczyć małe naginanie tychże przepisów od braku kultury na drodze, delikatnie to ujmując. Wielu kierowców nie widzi tej granicy. Masz inne zdanie, trudno, każdy może mieć własne. Moim zdaniem tłumaczenie że inni źle jeżdżą, bo jadą lewym pasem, bo jadą za wolno, bo są dziury nie upoważnia nas do preferowanego przez Ciebie postępowania. Jeśli ktoś mi jedzie lewym pasem, to wyprzedzę go prawym, ale nigdy przez ciągłą. Takie mam zasady. Chyba mało jest ludzi z zasadami. :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARKO RALLY, a ty jesteś świętszy od Papieża? :roll: Ja się nie boje przyznać że łamię większość obowiązujących przepisów, ale paradoksalnie większość osób które ze mną jechały twierdzi że jeźdzę bezpiecznie. Co do jazda prosto z pasa do skretu w lewo, to robię to co jakiś czas i będe robił dopóki durni ludzie w tym kraju nie nauczą sie że lewy pas sluży do wyprzedzania a powoli wlec należy się po prawym.

 

Poboczami też wyprzedzasz ? :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ja też stosuje się do kilku zasad na drodze, ale nie dlatego że któs mi każe tylko dlatego że chce, i tak:

 

- nie wyprzedzam na: pasach, zakrętach i skrzyżowaniach

- nie parkuje na miejscach dla inwalidów

- zawsze przepuszczam pieszych

- nigdy nie zajeźdzam specjalnie drogi

- staram się nie przekraczać prędkości więcej niż trzykrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...