Skocz do zawartości

Subaru Forester czy Impreza?


lime

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście wszystko jest subiektywne, ale Impreza na auto 2+3 to kompletnie nietrafiony pomysł. Ja wiem, ze kiedyś sie jeździło maluchami, sam tak jeździłem cała rodzina na 3 tygodniowe wakacje, ale na tej samej zasadzie - kiedyś nie było komórek, to po co teraz kupować? :)

Forester to jest minimum, a i tak moim zdaniem moze być za ciasny. Chociaż bagażnik na dach moze rozwiązać problem, jeśli miałyby to być np. jedne wakacje w roku.

Sprawdź Forka i OBK i wtedy zadecyduj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

W OBKu nie zmieszczą się trzy foteliki, a jeden zajmuje całą szerokość siedzenia dla 1 pasażera, więc pozostałe dwa miejsca są jeszcze mniejsze... czasem wożę dwie osoby z tyłu (w tym córkę) i trzecia osoba by miała bardzo mało miejsca.

Niedawno co prawda wiozłam 3 osoby z tyłu i się zmieściły... ale komfort na odcinku 5 kilometrów był mocno ograniczony :idea::mrgreen:

 

No ale co kto lubi :P 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dedykuję wszystkim próbującym wsadzić do Subaru 5osobową rodzinę :)

to jest normalny zestaw do przewozu rodziny, psa, kotów stu i rowerów dla wszystkich :)

1003_10_z+2011_ford_f350_super_duty_crew_cab_dually+front_three_quarters_view_towing.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafilibyście zniechęcić do działania nawet niezłomnego → Archanioła Michała.

 

Uważam, że lime musi po prostu się przymierzyć wraz z rodziną do przedmiotowych samochodów. Forester i Outback to co prawda nie są rodzinne auta w rozumieniu Amerykanów (tam pewnie z rodziny Subaru Tribeca to minimalne minimum), ale na warunki europejskie są OK. Fakt, dzieci rosną szybko, jednak nie aż tak szybko, żeby za rok trzeba było szukać innego autka. Po zainwestowaniu w kratkę oddzielającą bagażnik można takiego Outbacka lub Forestera bezpiecznie zapakować z tyłu aż po dach, a tylna kanapa gwarantuje dość miejsca dla dzieci, które nie osiągnęły 1,80 m wzrostu i 90 kg masy. Problemem może być jedynie wspomniane wyprofilowanie kanapy - niestety, w dzisiejszych samochodach bardzo modne i powodujące, że są to w zasadzie niezależnie od wielkości samochody czteroosobowe z opcją piątej. Co nie zmienia faktu, że można komfortowo podróżować i nie ma co przesadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

debtux, w samochodzie z kratą nie przewieziesz trzech osób na tylnej kanapie, bo nie ma środkowego pasa jak zapiąć :wink:

 

Mam takiego OBKa właśnie... z homologacją ciężarową na 4 osoby. Piątego pasa nie mam wcale, bo go usunięto z podsufitki za kratą.

Bagażnik do rolety szału nie robi :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

debtux, w samochodzie z kratą nie przewieziesz trzech osób na tylnej kanapie, bo nie ma środkowego pasa jak zapiąć :wink:

Audi ma taki banalny patent, stosowany już dobrych kilka lat, w różnych wersjach:

 

siatka_pionowa_03.jpg

 

Drobna rzecz a czasem się przydaje. Ja zawsze na samą górę wrzucam śpiwory, i nie spadają na głowę pasażerom, a pewno i pas dałoby się zapiąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

subleo,

raczej Aga pisała o tym, że OBK w wersji ciężarowej jest zarejestrowany na 4os...więc piątego pasa i tak nie może być. Nawet magiczne patenty z awdi rodem nie przeskoczą naszego pokrzywionego i nielogicznego prawa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DNL, dokładnie to miałam na myśli :)

 

Poza tym taka krata jak jest u mnie tak czy siak nie umożliwi zapięcia piątego pasa, nawet gdyby był :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek jest lepszym rozwiązaniem bo można go pod dach załadować ;-)

Dobra hamowanie/dzwon i masz zawartość bagażnika wyładowanego "po dach" na kolanach z przodu :?

 

Audi ma taki banalny patent, stosowany już dobrych kilka lat, w różnych wersjach:

 

[ http://audi.pacula.eu/wp-content/gallery/20081106-siatka-pionowa-bagaznika/siatka_pionowa_03.jpg ]

 

 

Właśnie taką siatkę ochronną miałem na myśli pisząc o wyładowaniu pod sam dach, bo wydawało mi się, że ten patent z siatką jest szerzej dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taką siatkę ochronną miałem na myśli pisząc o wyładowaniu pod sam dach, bo wydawało mi się, że ten patent z siatką jest szerzej dostępny.

 

ok, musze popatrzeć czy do RR jest takie cuś...czy sa takie niefabrycznie znaczy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja 2 + 2 plus 1 fotelik

 

to problem jako tako rozwiązany-impreza to nie jakies obszerne auto i 4 osoby to optymalnie w trasę,ajk 5 osób to już muszą jako tako nie patrzeć na komfort,miejsce itp.

Czyli Forek lub Gacek.

 

Tak z innej beczki-nastepne nasze Subaru to miało być Forek (najlepiej S-Turbo),ale po przymierzeniu się do gacka III moja Kasia zachorowała na to autko,mowa tu o eleganckim i duzym kombi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy nawet:P aczkolwiek zawsze wole mniej jak wiecej na pokładzie;)

raz jechałem na zawody do Poznania ze znajomymi,jo normalnej postury (170cm/75kg) moja kasia mniej kg i z przodu rewelka,ale z tyłu byli trzej znajomi:jeden szczupły ok 175cm i dwóch ok 185cm i 110-120kg :shock:

Imprezka była jakby na pneumatyku-po wpakowaniu sie ich na tył dupa siadała o kilka cm :mrgreen: :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...