Skocz do zawartości

Subaru Forester czy Impreza?


lime

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

zależy do czego Ci jest to auto potrzebne :) czy szukasz turbo czy nie. czy interesuje Cię bardziej lekki offroad i dojazd przez las do leśniczówki czy szybkie pomykanie po górskich gładkich ale krętych drogach... zmiennych jest dużo, wiec odpowiem Ci - impreza lub forester :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

szukam czegoś czym mógłbym przemieszczać się do pracy i pare razy w roku w góry.

 

-- So kwi 28, 2012 10:32 am --

 

Nie musi to być demon szybkości ważne żeby był trwały i bezawaryjny

a z tego słyna subarki pod warunkiem że nie są katowane przez włascicieli.

Więc co wybrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiscie uwazam ze na codzien forek jest bardziej praktyczny a na drogach tez sobie radzi. Impreza jaka by nie była jest mniej komfortowa i jej walory docenisz dopiero przy upalaniu. Forkiem zrobisz na codzien wszystko to co potrafi impreza ale impreza nie wjedziesz tak głęboko do lasu. Estetyka nie jest dla ciebie widzę istotna bo rozważasz już dwie możliwości.

Wynika to z moich doświadczeń: Forek dyszel, imprez -lalanos N/A i impreza-lanos STI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia w jeżdżeniu Imprezą: nie było leśnej drogi, którą bym nie przejechał. Komfort? Hmm...nie narzekam. Podróż autostradą przy ca 160km/h (wiem, wiem :lol: ) to rozkosz dla duszy i ciała. Podróż po zwykłych drogach? Cóż, bez uwag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym bral forka ;) albo outbacka... impreza w n/a to jak "baba bez cyckow", legas tez fajny, mam i nie narzekam, w 5 osob jezdzi sie dobrze, w czworke kozacko ;) ale wolal bym zeby byl wyzszy, albo nizszy niz seria, a nie taka koza ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta konfiguracja 2+3 to z fotelikami dla dzieci czy bez? Forek dopiero ten najnowszy jest dosyć obszerny, ale trzeba pamiętać, że poza podstawową wersją tylna kanapa ma na środku wybrzuszenie z otwieranym miejscem na kubki i podłokietnikiem. Będzie tam ciężko siedzieć.

Ja mam tę samą konfiguracje i starszy OBK dawał radę (BE/BH) ale tak bardzo prawie. Forester był za mały...niestety.

 

Wysłane z mojego BlackBerry Runtime for Android Apps za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja 2 + 2 plus 1 fotelik

 

W Imprezie 2+3(2 w fotelikach)+fotelik dla niemowlaka jest ciasno. Do przedszkola lub na zakupy i owszem ale w trasę? Hmm...

 

Moja kuzynka ma akurat Forysia 2003 i niestety w konfiguracji 2+1(6 lat)+2 (bliźniaki 2 lata) poległa i obecnie z bólem serca szukają z mężem czegoś większego. Dwoje dzieci w fotelikach z tyłu po bokach i osoba pomiędzy nimi jadą w trasę jak sardynki w puszce i ta środkowa wysiada połamana. :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup Legacy...

:twisted:

w kombi, i to zdecydowanie, najlepiej jeszcze 2.5 :wink:

 

Miałem forka SF i z trójką dzieciaków z tyłu da się jechać, ale jest ciasno, kufer nie rozpieszcza, choć stosując praktyki a'la origami da się go ładnie upakować. Impreza to ta sama płyta co forek ergo przestrzeni jest właściwie tyle samo (choć mam wrażenie, że w sedanie jest ciaśniej). Legasa miałem i OBK też, w tych modelach jest znacznie lepiej, także do Twojej konfiguracji te modele IMHO będą najbardziej odpowiednie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie producenci nowych samochodów nie bardzo lubią taką konfigurację. W większości tylna kanapa, nawet jak dość szeroka, to jest tak ukształtowana, że auto robi się czteroosobowe. Dodatkowo system mocowania fotelików "isofix" powoduje, że foteliki automatycznie są bardziej na środku i o trzeciej osobie można na tylnej kanapie zapomnieć. Oczywiście jeśli chodzi o dłuższą podróż, na dojazdy się jakoś zawsze upcha.

Ja rozwiązałem problem Tribeca, ale to nie to co Forek, czy OBK.

 

Wysłane z mojego BlackBerry Runtime for Android Apps za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Ja rozwiązałem problem Tribeca, ale to nie to co Forek, czy OBK

z tym, ze w "nowym" OBK z tylu miejsca tyle samo (albo i wiecej) co w Bece :wink: :)

 

Zgadza się, podobno to ta sama płyta, ale mimo to nowy OBK trochę kosztuje...

 

Wysłane z mojego BlackBerry Runtime for Android Apps za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Ja rozwiązałem problem Tribeca, ale to nie to co Forek, czy OBK

z tym, ze w "nowym" OBK z tylu miejsca tyle samo (albo i wiecej) co w Bece :wink: :)

 

Zgadza się, podobno to ta sama płyta, ale mimo to nowy OBK trochę kosztuje...

 

Wysłane z mojego BlackBerry Runtime for Android Apps za pomocą Tapatalk

 

 

z przodu też jest więcej miejsca. Generalnie nowy OBK jest jakby "inaczej" zaprojektowany niż Tribeca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...