Skocz do zawartości

amortyzatory kayaba ultra sr


kons6

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli tył do mojego 05 podchodzą z STI 02-04 i będzie dobrze

 

tak, tyły 02-04 , przody jeśli masz 5x114, a sądze ze tak, to oryginał ok 1700zł 1 szt.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja jeszcze trochę przedłużę wątek; tym razem w sprawie upside-down

 

1. czy tak zwana "gruba sztyca" w ultra sr to właściwa "tuba" amortyzatora, a właściwa sztyca jest schowana w złotej obudowie?

 

tutaj jest schemat upside down bilstein B6, który wiele tłumaczy http://e38.ru/node/17651

 

2. czy seryjne przednie sti 2004 były upisde-down?

 

3. czy wrx'06 ma seryjnie upside-down z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carfit bardzo dziękuję za wyczerpującą i użyteczną odpowiedż.

 

To wiem że upside i dlatego że są typu upside smarowanie coś czasem pomaga bo chodzi o posmarowanie tej części prowadzącej na której tworzy się luz i smar troszkę to niweluje ,to pewnie tak na jakiś czas, bo amor trzyma ale luz jest na boki,tak to sobie rozumiem

Co do tyłów,banalnie proste - należy założyć szersze od seryjnych tulejki na sztycę i posmarować smarem litowym.Już nigdy więcej nie usłyszycie żadnych stuków.Jest warsztat w W-wie co robi to za niewielką kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tył do mojego 05 podchodzą z STI 02-04 i będzie dobrze

 

tak, tyły 02-04 , przody jeśli masz 5x114, a sądze ze tak, to oryginał ok 1700zł 1 szt.

pzdr

 

Dzięki :Dcarfit tak mam 5x114 to będzie kiedyś drożej :( bo cena ładna :(

 

-- So mar 03, 2012 8:36 pm --

 

Grzesiek79 napisał(a):

To wiem że upside i dlatego że są typu upside smarowanie coś czasem pomaga bo chodzi o posmarowanie tej części prowadzącej na której tworzy się luz i smar troszkę to niweluje ,to pewnie tak na jakiś czas, bo amor trzyma ale luz jest na boki,tak to sobie rozumiem

 

Co do tyłów,banalnie proste - należy założyć szersze od seryjnych tulejki na sztycę i posmarować smarem litowym.Już nigdy więcej nie usłyszycie żadnych stuków.Jest warsztat w W-wie co robi to za niewielką kasę.

 

Tak właśnie myślałem zrobić :D , jak będą luzy,na razie jest cicho, choć jeden tak jakby coś tam pukał ale nie jestem pewny, jak zrobie to opiszę ,co , jak i z czego zrobiłem , bo zrobie to sobie sam :)mam nadzieje że uda się :) i mam nadzieje że teflon do tego będzie dobry :D , muszę obczajić z czego to jest zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. czy tak zwana "gruba sztyca" w ultra sr to właściwa "tuba" amortyzatora, a właściwa sztyca jest schowana w złotej obudowie?

tutaj jest schemat upside down bilstein B6, który wiele tłumaczy http://e38.ru/node/17651

Tak samo to wygląda u nas.

2. czy seryjne przednie sti 2004 były upisde-down?

tak

3. czy wrx'06 ma seryjnie upside-down z tyłu?

nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto odczuwalnie lepiej się prowadzi,jest mniej podsterowne,ale na co dzień nie oszczędza kregosłupa.Podobny efekt bez znacznego zmniejszenia komfortu można osiągnać montując sprężyny i stabilizatory eibach-a 25mm ,do tego dobra geometria i będzie pan zadowolony :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mam pytanie, czy ULTRA SR jest twardszy od AGX'a na najtwardszym ustawieniu ?

a najlepiej co szukać jako twardy zamiennik do AGX'a ?

 

Według mnie jest twardszy i dużo bardziej wytrzymały.Jak chcesz coś jeszcze twardszego to w W-wie jest b.dobra firma,która do serii wstawia bebechy Bilstein-a i ustawia ich twardość wg potrzeb.Co więcej są serwisowalne.Mają jakieś 40 lat doświadczenia. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety nie wiem jak jeździ oryginalne STI

ale w moim poprzedni właściciel założył ALK i zawias BC racing z reg. kątów, twardości i wys.

 

Nie zauważyłem żeby przód chciał wyjeżdzać :) a geometria to przednie koła pochylone po 1 stopniu a tylne po 2,25.

 

a auto to STI 05 z DCCD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam, czy mógłby ktoś pomóc w doborze amrtyzatorów na przód do WRXa z 2004 roku.... Założyłem osobny temat i może w tym miejscu podam link jakby ktoś mógł mi pomóc:

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/61183-jakie-amortyzatory/

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...