Skocz do zawartości

Jaką 'żabę' i klucz pneumatyczny polecacie


beben

Rekomendowane odpowiedzi

jw czy do użytku okazjonalnego, pojeżdżawkowego jest sens pchać się w firmówki czy wystarczy cos tańszego? Może macie coś sprawdzonego w pasztet cenie.

Na alledrogo ceny "żab" zaczynają się od kilkudziesięciu zł :shock: , ale na takie wynalazki się nie odważe. Fajnie byłoby zmieścić się w 2-3 stówkach

Jeśli chodzi o pneumatyki to jestem zupełnie zielony. Jedyna firma która mi wpada w ucho (tzn znam nazwę a nie wyroby) to Yato.

 

polećcie coś :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaba taka aluminiowa do 2t, Nie trzeb sie zbytnio spocic zeby auto podniesc.

A pneumatyki to pewnie chcesz takie bezprzewodowe, co? :mrgreen:

 

-- 9 sty 2012, o 13:10 --

 

http://gtm.istore.pl/pl/aluminiowy-podnosnik-hydrauliczny-niskoprofilowy-zaba-125t-yato-yt-1719.html

 

szukaj takiej da sie znalezc tansze aluminiowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pneumata sporadycznie używam Hazeta na aledrogo jakieś 550pln daje radę ale głównie mam do łapy przyklejonego Wurth'a ten to wymiata,uwaga raz użyjesz nigdy więcej nic innego nie będziesz chciał używać!

Co do Wurth'a narzędzia są niezniszczalne.

Nie kupuj taniego pneumata w walizeczce od małych skośnookich braci bo od razu wywalisz na śmietnik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A klucz pneumatyczny zeby byl fajny i bezprzewodowy to trzeba wydac ok 1800 zl

i fajnie by bylo zeby mial duzo Nm wtedy bedziesz mogl dopisac pare kresek w nielegalu :twisted:

http://www.hitachi-narzedzia.pl/elektronarzedzia/index.php?a=2&b=2&c=2&d=2&e=34

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwieczny problem do rozstrzygnięcia znowu się pojawił na forum.

Czy kupić byle co za niskie pieniądze bo nie używam tego na co dzień czy lepiej markowe za trochę większą kwotę (nieraz nawet o 100%) postaram się odpowiedzieć faktem autentycznym z mojego doświadczenia przy zakupie zwykłej wiertarki.

Mianowicie miałem do oczyszczenia płot z starej farby i zabrałem się za niego najpierw drucianą szczotką z trzonkiem ale po godzinie pracy nie było widać efektu mej pracy a styrany byłem niesamowicie, nie wiele zastanawiając się wpadłem na pomysł że kupie wiertarkę najzwyklejszą i szczotkę do mocowania na wiertarce i raz dwa oczyszczę ten płot, jak pomyślałem tak zrobiłem i pojechałem do selgrosu kupić jakąś wiertarkę. W selgrosie nie szukałem jakiejś markowej tylko pierwsza lepsza za około 50 zł bo do czyszczenia płotu lepszej nie potrzeba (przecież wiercić w żelbetonie nie będę bo od tego mam młota hilti).

Zadowolony że mam wiertarkę i szczotkę raz dwa zabrałem się za czyszczenie płota ale ku mojemu zdziwieniu nie udało mi się go skończyć pomimo pracy sprzętem z automatyzowanym a ma praca skończyła się na wizycie w pogotowiu z poparzeniem twarzy i dłoni gorącym smarem który wiertarka wypluła z siebie przez otwory wentylacyjne silnika i jakiś tam mechanizmów.

 

Od tamtej pory zwracam już szczególną uwagę na narzędzia do użytku domowego i nie kupuje pierwszego lepszego bo to może się skończyć uszczerbkiem zdrowia podczas pracy takowym narzędziem nieznanego pochodzenia.

 

A odnośnie kluczy pneumatycznych to 3 marki w Polsce są wiodące:

Metabo

Beta

Ingersoll-Rand

 

natomiast światowe godne polecenia to:

Craftsman

ChicagoPneumatic - tej firmy mamy w firmie od 10 lat i pracuje bez problemu codziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tanie podnośniki hydrauliczne bardzo łatwo się gną, gdy nie są idealnie ustawiane przed podnoszeniem - odradzam

używałem przez ok. rok YATO YT-1720 (zapomniałem zapakować po jakiejś imprezie) - polecam bez uwag

chciałem kupić ten sam, nie było w sklepie, był za to BASS (ta firma robi chyba wszystkie podróbki YATO - dziwna sprawa) - niby taki sam podnośnik jak YATO YT-1720, ale naklejka odeszła prawie od razu, a teraz zawór nie zamyka się do końca - odradzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dzieki za linka. nie rozumiem tylko dlaczego 1,25 t jest najdroższy, 2,0 i 2,5 są sporo tańsze, bo rozumiem że im większa wydajność tym lepiej :roll: :?:

 

pneumatyka za 1000 zł + to ja się nie palę kupować 8) . muszę znaleść coś wystarczającego za połowę tej kwoty :mrgreen:

 

-- 9 sty 2012, o 15:53 --

 

http://moto.allegro.pl/klucz-do-kol-ele ... 61377.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaba taka aluminiowa do 2t, Nie trzeb sie zbytnio spocic zeby auto podniesc.

A pneumatyki to pewnie chcesz takie bezprzewodowe, co? :mrgreen:

 

-- 9 sty 2012, o 13:10 --

 

http://gtm.istore.pl/pl/aluminiowy-podnosnik-hydrauliczny-niskoprofilowy-zaba-125t-yato-yt-1719.html

 

szukaj takiej da sie znalezc tansze aluminiowe

 

beben tak jak pisze Fabio, szukaj czegoś podobnego do tego Yato.

Ja mam identyczny jak ten tylko ze jakis amerykanski brand. Od 2 lat uzywam w domu i na podjezdzawkach - zajebista sprawa. Wazne zeby kolka/rolki byly metalowe a nie gowniane plastikowe, do tego dluga metalowa rączka i oba koła z jednej strony auta zmieniasz na raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lewar faktycznie wyglada solidnie i chyba juz go widziałem na pojeżdżawkach

 

metabo tez fajny ale 1800 to ja w zyciu nie położe na taką zabawkę, żeby 5 x w roku zmienić koła na pojeżdżawce :mrgreen:

 

co sądzicie o tym co wkleiłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam Hitachi. Tak zeby powyzej tych 180 Nm miala

Tu zajrzyjcie: http://www.ceneo.pl/441882?se=wUnW34QKdsl5FLmZKg-AIj_H4ZjbMHZt&gclid=CJSJgcqKw60CFQaGDgod91sECA

 

Używałem trochę wkrętarkę, młot udarowy i szlifierkę kątową Hitachi w pracy (codziennie), świetnie wyważone, ergonomiczne uchwyty i baterie nie do zdarcia (wkrętarka). Naprawdę fajny markowy sprzęt robią, wg mnie bardzo dobrej jakości.

 

Ale cena tego klucza udarowego też mało zachęcająca :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A klucz pneumatyczny zeby byl fajny i bezprzewodowy to trzeba wydac ok 1800 zl

i fajnie by bylo zeby mial duzo Nm wtedy bedziesz mogl dopisac pare kresek w nielegalu :twisted:

http://www.hitachi-narzedzia.pl/elektronarzedzia/index.php?a=2&b=2&c=2&d=2&e=34

 

To ma więcej niutków niż Kąąbi. :shock: Gdyby było na 12V, podłączył bym do silnika. Hybrydę bym zrobił. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez poszukuje klucza udarowego do skompletowania pojezdzafffkowej skrzynki. Znajomi mowie ze Wurth lub Hilti. Wurtha mam za jakies 250€ a hilti nie dyskutuje i chcą prawie 400€. Metabo to badziewie baterie do szmalcu i cala reszta zarówno. Zlomuje 2letnie maszyny tej marki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem kiedyś(ale parę razy) Metaba i polecam ale raczej cena nie jest niska :( niestety ale tak na dwa razy do roku to czy jest sens wydawać tyle kasy na taką zabawkę :D

 

Ja w garażu masakruje Chicago Pneumatic typ 7733 i grzechotke pneumatyczna tez CP polecam :D choć raz nie podołał honda civic śruba na kole pasowym na wale :( ale mam zestaw do zadan specjalnych :D jak tylko się nie obraca :( niema siły żeby nie poszło :D

 

redukto filtre smarownica CKD :D wydajny zestaw mi na pewno wystarcza

http://allegro.pl/filtr-reduktor-smarow ... 48012.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może inaczej? ja używam do zmiany kół zwykłej wiertarko-wkrętarki akumulatorowej - co prawda luzuję i dociągam śruby ręcznie

chyba bliżej mi do tego rozwiązania niż kawioru za 1500 złociszy :mrgreen: . I tak nie zaufam zakrętarce bez względu co to jest i poprawię kluczem ręcznie. Chodzi mi tylko i wyłącznie o przyśpieszenie odkręcania/zakręcania. poluzować i tak w większości przypadków trzeba ręcznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nie zaufam zakrętarce bez względu co to jest i poprawię kluczem ręcznie. Chodzi mi tylko i wyłącznie o przyśpieszenie odkręcania/zakręcania. poluzować i tak w większości przypadków trzeba ręcznie

 

raczej nikt kto używa takich udarowych urządzeń na akumuator do przykrecania i odkręcania kół nie do końca mu ufa i zawsze sprawdza ręcznym dynamometrycznym 8) w takich urządzeniach siła przykręcania jest bardzo zależna od poziomu naładowania akumulatora także jeżeli są tacy co ufają im, to gratuluję i życzę powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak myślę, dlatego twierdzę że kawior mi ni e potrzebny bo i tak po nim poprawię. Kupie chyba ten z mojego linka i zobaczymy co to za stwór :mrgreen:

 

-- 10 sty 2012, o 10:26 --

 

EDIT jednak nie kupię bo aukcja skończyła się 3 godz temu i ktoś mnie uprzedził :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...