Skocz do zawartości

4 Turbo Motul Cup - ostatnia runda: niedziela 25.03.2012!


amateus

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 723
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Uważam że jesli jest to impreza AMATORSKA i

 

jest amatorska ale nie tylko dla amatorów, eNki też się pojawiają 8) Zasady są takie same dla wszystkich, ja ostatnio tez byłem na seryjnym pozyczonym kapciu (jakaś afrykańska podróbka i tak juz słabych yoko parada :lol: ). Dopiero na ostatni przejazd, Bryku zrobił mi miły surprise i przytargał jakiegoś miękkiego Avona. Różnica kolosalna i w czasie i w frajdzie.

 

takie czasy że slicki można taniej dostać niż dobrą oponę drogową

dokładnie tak, dlatego nigdy nie jeździłem na r888, bo na codzień nie ma sensu a do zabawy taniej i lepiej kupić uzywkę slicka

 

 

carlos a co było bo się nie załapałem? w takich chwilach tęsknię za zielonym nickiem, nie było dla mnie tajemnic 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carlos a co było bo się nie załapałem? w takich chwilach tęsknię za zielonym nickiem, nie było dla mnie tajemnic 8)

 

 

Cysztof, ładnie spuentował, że nie należy się zbytnio skupiać na tym, na czym kto przyjechał - jeśli jedizesz na seryjnym kapciu - to taki był Twoj wybór, a potem nie chodzić i nie roztrzasać, że ktoś cię "zlał" bo miał coś lepszego na aucie - ot albo fun, albo "bierem wyniki na klatę" i nie doszukujemy się późniejszego handicapu w czyimś sprzęcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cysztof, ładnie spuentował, że nie należy się zbytnio skupiać na tym, na czym kto przyjechał - jeśli jedizesz na seryjnym kapciu - to taki był Twoj wybór, a potem nie chodzić i nie roztrzasać, że ktoś cię "zlał" bo miał coś lepszego na aucie - ot albo fun, albo "bierem wyniki na klatę" i nie doszukujemy się późniejszego handicapu w czyimś sprzęcie

Dokładnie tak jest - nic dodać nic ująć - tym bardziej, że tak samo moglibyśmy zacząć roztrząsać kto ile kasy władował w auto, bo seryjny WRX i 450 konne EVO są w tej samej klasie, a to trochę inny setup :wink: + obecna konfiguracja trasy premiuje mocne auta. Ja z tym nie mam problemu i moim arcy-mocnym 3-cylindrowcem udaje mi się "ugryźć" niektóre turbo-czterołapy, a na 6 startów na Służewcu tylko raz sie uzbierała moja klasa pojemnościowa, więc zazwyczaj byłem przeniesiony do wyższej ( zmocnymi Saxo i 106) i jakoś się udawało wygrywać.

Sliki, półsliki, seria, zima czy szutry, niech każdy jedzie na czym mu pasi - jedynie kolce powinny być zabronione, bo tu jednak dostepność dość ograniczona, a i właściciel terenu tez nie byłby chyba szczęśliwy.

Ps. Jest szansa że w niedzielę idziem po białym http://www.accuweather.com/en-us/pl/mas ... ecast.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

carlos a co było bo się nie załapałem? w takich chwilach tęsknię za zielonym nickiem, nie było dla mnie tajemnic 8)

 

 

Cysztof, ładnie spuentował, że nie należy się zbytnio skupiać na tym, na czym kto przyjechał - jeśli jedizesz na seryjnym kapciu - to taki był Twoj wybór, a potem nie chodzić i nie roztrzasać, że ktoś cię "zlał" bo miał coś lepszego na aucie - ot albo fun, albo "bierem wyniki na klatę" i nie doszukujemy się późniejszego handicapu w czyimś sprzęcie

 

wyedytowalem bo nie chcialem otwierac dyskusji oponowo-napinkowej w watku...

ogolnie moje podejscie i przeslanie jest takie:

jezdzac w takich imprezach mam bardzo duzo funu a z drugiej strony podchodze do tego troche szkoleniowo... jak ktos traktuje taka impreze na zasadzie "zesrac sie a nie dac sie" to jego sprawa- dla mnie poprostu kazdy jedzie tym co ma. jak masz slicka to fajnie ale moze masz mniej koniuff albo Ci moment pozniej wstaje. albo, albo, albo.. jak chcemy walczyc o setne sekundy w full napince to zapraszamy do rpp... takie zycie- bierzemy wynik na klate i tyle...

To jest zabawa i walka o pucharek ktory fajnie byloby dzieciom pokazac kiedys dopisujac historie jakim to tata byl swietnym kierowca bo udalo mu sie wygrac "OES" slupkowo-oponowy ;)

Ja tam lubie te impreze chociazby dla samej atmosfery i spotkania zadko widywanych "samochodowych" znajomkow 8)

 

ot cala filozofia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myśle, że ta dysuksja do niczego nie prowadzi bo slicki to jedna sprawa a ilość koni to druga.

Co z tego że założę slicki i na kazdym zakręcie nadrobię 0,5 s jak na prostej stracę wszystko bo ponad 400 konne mi odjadą.

Najlepiej żeby pogoda pogodziła wszystkich :-) oraz ustawienie próby.

 

I tak jakby się organizator nie starał to wszystkich nie pogodzi !!!

Taki to juz sport, inwestujesz = urywasz sekundy.

 

Co jak co ale Bęben to nie może narzekać na swoje auto, moc, zawias pożyczone opony :-)

 

-- 9 sty 2012, o 19:19 --

 

JA będę. Natomiast co do opon.

Uważam że jesli jest to impreza AMATORSKA i ma być konkurencyjnie to nie powinno sie zakładać profesjonalnych slicow czy semi slicow czy deszczy bo jest to mało eleganckie w stosunku do konkurencji. ja odbieram to jako zabawę i mozliwosc spotkania sie z chlopakami ale i posmigac seryjnym autem i zobaczyc co sie potrafi w tak zacnym gronie. zakładanie opony profi jest , uwazam trochę słabe tym bardziej ze 90% aut bedzie na seri. ale to moje osobiste zdanie.

Do zobaczenia ! :mrgreen:

 

Vercik - amatorska to ta impreza była przez pierwsze 2 edycje :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom na śnieg taka Dębica będzie git, bo ma duża kostkę ;)

 

wiem 8), tak sobie gadam :wink: , zakup był pod tym kątem, nie był przypadkowy :mrgreen: . Na codzień, na suchym jest rzeźnia ale w kopnym śniegu spisuje sie rewelacyjnie.

 

z innej strony to hakkapelitta musi robic straszna robotę, bo pamiętam jak na śnieżnym z wychodzącym lodem NMnP jechałem na mojej 15" frigo i sporo musiałem się na kręcic żeby nadąrzyć za Sti na 225/45/17 Hakkapelicie . On jechał po szynach a mnie majtało od lewa do prawa :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...