Skocz do zawartości

Subaru BRZ [ZC] (MY13=>MY21)


Than_Junior

Rekomendowane odpowiedzi

@Beben

 

Moje hobby związane jest bardziej z marketingiem niż ściśle walorami technicznymi auta. To,że BRZ ma skromną ofertę silnikową to nie jest moja skromna opinia tylko powszechna opinia fanów motoryzacji ale podejrzewam,że ekspertów także co ma odzwierdziedlenie w różnego rodzaju tekstach.

 

PS. Hm, powiem dla zaspokojenia ciekawości,że udało mi się przewidzieć na rynku wiele posunięć marketingowych różnych firm. Kilka haseł reklamowych, kilka rozwiązań marketingowo/technicznych. Pechowo bo nie przekułem tego na jakąś ogromną kasę.Ale satysfakcja jest.I dalej próbuje ...

 

PS.I nie wszystko jest FUJ. BRZ ma ładną budę a STI MY 15 przód. A z tematów tragicznych zapomniałeś wspomnieć o silniku BD ;)

Edytowane przez Jacky X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, gdzie się można rypnąć nowym STI? Nie ukrywam, że po ostatnim poście bukmacośtam - sorka nie pamiętam nicku, a nie chcę mi się szukać - mam coraz większą chęć na obejrzenie tego auta na żywo. Poza tym zazdraszczam... :P;)

Edytowane przez Izotom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Właśnie, gdzie się można rypnąć nowym STI?

 

U mnie. Wpadnijcie na kawkę, ciasteczko i pojeżdżafffkę :)

No to jestem w sobotę o 11.00. Moze byc?

...

@@Izotom,mysle ze Primi nie mial na mysli Ciebie ;)

 

Czasami nie wiem kto tu jest głupi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki: pamiętacie jak montowałem wzmacniacz w samochodzie? Niedawno doszły głośniki Morela, osobno nisko i wysoko-tonowe + 2 crossovery (nie znam polskiego odpowiednika). Dla poprawy jakości dźwięku zamówiłem jeszcze dwa kawałki Dynamat-u pod głośniki. Wyglądały one tak:

 

post-10061-0-13166300-1402001822_thumb.jpg

 

 

W rozmontowywaniu drzwi mam już wprawę. Tym razem zaopatrzyłem się w plastikowe narzędzia do usuwania zatrzasków. Wszystko poszło sprawnie i po zamontowaniu, głośniki wyglądały tak: 

 

post-10061-0-83358700-1402001982_thumb.jpg

 

Pozostało jeszcze zamontować głośniki wysoko-tonowe oraz crossovery. Tu spodziewałem się kłopotów ponieważ poprzedni zestaw słabiej grał po lewej stronie. Okazało się że problemem był odcinek fabrycznego kabla między wzmacniaczem a crossoverem w lewym narożniku deski rozdzielczej. Po długich próbach udało mi się w końcu przewlec (za deską rozdzielczą) kabel idący od wzmacniacza i podłączyć go bezpośrednio. Wygląda to tak:

 

post-10061-0-89175300-1402002256_thumb.jpg

 

post-10061-0-69443300-1402002285_thumb.jpg

 

Jakość dźwięku jest teraz znakomita, Dire Straits gra aż miło nawet przy autostradowych prędkościach. Wizualnie, system wygląda teraz tak:

 

post-10061-0-11156800-1402002398_thumb.jpg

 

post-10061-0-36568900-1402002427_thumb.jpg

 

Jakby ktoś szukał dobrego zestawu dźwiękowego do głośnego, bądź co bądź, BRZ-ta to polecam głośniki Morela 120 W (RMS) ze wzmacniaczem podobnej mocy. Obejdzie się wówczas bez subwoofera  :lol:

 

dobranoc 

 

sewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@sewa, chetnie bym porownal jakosc grania Twojej instalacji z seria  :) Choc nawet nie jestem pewien czy bym wyslyszal roznice, bo ze mnie jest patafian jesli o takie rzeczy chodzi  :unsure:

 

Poczułbyś; bas, średnie oraz wysokie tony nabrały głębi, na każdym poziomie głośności. Dla mnie to ważne, bo radio mam praktycznie włączone non-stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@@sewa, chetnie bym porownal jakosc grania Twojej instalacji z seria  :) Choc nawet nie jestem pewien czy bym wyslyszal roznice, bo ze mnie jest patafian jesli o takie rzeczy chodzi  :unsure:

 

Poczułbyś; bas, średnie oraz wysokie tony nabrały głębi, na każdym poziomie głośności. Dla mnie to ważne, bo radio mam praktycznie włączone non-stop.

 

 

Potwierdzam, widzialem i slyszalem, gleboko jak w studni  :) Poczulem sie zobowiazany do rozpoczecia wyscigu zbrojen, ale jako ze samochody calkiem rozne, to i droga bedzie inna.

Sewa: Moze sklej swoje posty i dla porzadku dorzuc do http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/2794-audio-w-subaru/ bo cala historia montazu ciekawa. Chyba ze chcialbys zrobic www o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...