Skocz do zawartości

Przednia szyba


Gregorius

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu obserwuje na przedniej szybie narastajaca w zatrwazajacym tempie liczbe mikroskopijnych odpryskow. Szczegolnie widoczne sa przy jezdzie pod slonce. Samochod ma poltora roku, a tak wygladajacej szyby w zadnym poprzednim samochodzie nie mialem, chociaz uzywane byly w mniej wiecej tych samych warunkach. Nie jest to jeszcze problem, ale jak liczba tych odpryskow bedzie narastac w takim tempie, to za rok moze juz byc trudno jechac pod slonce.

Czy ten typ tak ma, czy moj ma jakos wyjatkowo wrazliwa szybe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dokładnie to samo,ale w 11letnim Forku. Nie wiem kiedy to się u niego pojawiło (szyba jest orginalna od nowości), bo mam go od paru mc zaledwie. Faktycznie wkurzająca rzecz, tak, jak by cała szyba była równo zapaćkana kropeczkami żywicy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

A mi pekla przednia szyba w lewym dolnym narozniku. Ot taka rysa ktora "idzie" w strone srodka szyby. Nie wiem dlaczego, tak sobie mysle ze moze przez te mrozy a auto stalo na lotniskowym parkingu przez miesiac i po tym wjechalem gdzies na kraweznik? Sam nie wiem:(

Czy ktos moze polecic dobry zaklad wymiany szyb w Trojmiescie? Moj Forek to MY08 wersja US. Szyba podgrzewana.

Mam pytanie, czy nie bedzie problemu z jej wymiana? Jest do niej europejski odpowiednik?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podgrzewana szyba nie bedzie problemu, dzwonilem dzisiaj do zakladu wymiany szyb i Pani powiedziala ze maja podgrzewane do Forka. Roznica jest tylko taka ze w orginalnej masz z przodu takie brazowe krechy a w zamienniku beda niewidzialne wtopione w szybe druciki. Koszt szyby+wymiana okolo 660zl. Wiec dramatu nie ma:) Nie wiem ile zycza sobie w ASO u Zdanowicza w Trojmiescie.

Przy okazji Pani zapytala sie mnie czy to zielony kolor szyby.... Ja zielonego nie widze, no chyba ze chodzi o ten pasek u gory szyby.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale te wtopione druciki są tylko tam, gdzie standardowe ogrzewanie szyby w forku (przy wycieraczkach), czy tak, jak w fordach (na całej szybie)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda.. W sumie, skoro grzeje kawałek, to mogłoby podgrzać całą:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba ten typ tak ma . Auto mam pół roku i 30 tys. najechane . I pod słońce jest tragedia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kropki z żywicy lub mikro rysy to do usunięcia polecam tlenek ceru. Na jedną szybę wystarczy ok 15-20 gram (koszt to ok. 20zł za 100g). Ten biały proszek rozcieramy pół na pół z woda nakładamy na szybę i polerujemy filcem, najlepiej polerką lub walcem z filcu przykręconym do wiertarki (ja tak robiłem). Efekt piorunujący :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxhill,

 

w JAANie zaproponowano mi wymiane za 1090pln juz po super znizkach, jaki to zaklad zmienia szybke za 660pln moze maja filie gdzies w wwie ??? jakis tel. do nich moze masz ?

a ha a jakiego masz forka bo w 2008 zdarzalo sie widywac jeszcze takie jak moj, podejzewam iz u ciebie jest FORESTER III myle sie ???

 

tomasz p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o kropki z żywicy lub mikro rysy to do usunięcia polecam tlenek ceru. Na jedną szybę wystarczy ok 15-20 gram (koszt to ok. 20zł za 100g). Ten biały proszek rozcieramy pół na pół z woda nakładamy na szybę i polerujemy filcem, najlepiej polerką lub walcem z filcu przykręconym do wiertarki (ja tak robiłem). Efekt piorunujący :D

Czy po takiej operacji szyba nie wykazuje "falowania" przy patrzeniu? Chodzi o jakieś różnice w polerowaniu - grubiej-cieniej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy po takiej operacji szyba nie wykazuje "falowania" przy patrzeniu? Chodzi o jakieś różnice w polerowaniu - grubiej-cieniej?

Czyściłem filcem ok. 20min całą szybę, żeby pozbyć się brudu, żywicy i innych natręctw z którymi nawet benzyna ekstrakcyjna nie dawała rady i wszystko zeszło idealnie. Szyba jak nowa, żadnego "falowania". Aby usunąć rysy trzeba chyba użyć trochę innego materiału do polerki ale z tym się nie bawiłem, można poszukać na necie, informacji jest sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyściłem filcem ok. 20min całą szybę, żeby pozbyć się brudu, żywicy i innych natręctw z którymi nawet benzyna ekstrakcyjna nie dawała rady i wszystko zeszło idealnie. Szyba jak nowa, żadnego "falowania". Aby usunąć rysy trzeba chyba użyć trochę innego materiału do polerki ale z tym się nie bawiłem, można poszukać na necie, informacji jest sporo.

 

Zgadza się. Miałem polerowaną szybę w poprzednim aucie. Ma to jeszcze inny plus. Okazało się, że wycieraczki, które miałem do wymiany po polerce zbierały wodę jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maxhill,

 

w JAANie zaproponowano mi wymiane za 1090pln juz po super znizkach, jaki to zaklad zmienia szybke za 660pln moze maja filie gdzies w wwie ??? jakis tel. do nich moze masz ?

a ha a jakiego masz forka bo w 2008 zdarzalo sie widywac jeszcze takie jak moj, podejzewam iz u ciebie jest FORESTER III myle sie ???

 

tomasz p.

 

Musze sprawdzic bo nie ma mnie obecnie w domu i dam Ci znac. To cena bez zadnych specjalnych znizek, wymienialem juz szybe u nich do Corsy mojej zony, tez przednia i bylo oki:) Nie wiem czy maja filie w W-wie, ale jest to do sprawdzenia.

 

Tak ja mam Forka III 2008 rok wersja USA. Czy to nie Ty czasem wymieniales kiedys tlumik u siebie w aucie i cos niezadowolony byles z tego? Ja sie zastanawiam nad wymiana koncowki na H&S tylko nie wiem jak to bedzie "gralo" w 2,5 AT

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki to zaklad zmienia szybke za 660pln moze maja filie gdzies w wwie ??

Józefów Graniczna 81C jadąc na Otwock, zmieniałem miesiąc temu. Podgrzewana plus uszczelka ca 850 PLN, zrobione po umówieniu w ciągu jednego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...