Skocz do zawartości

Zegarki-temat dla miłośników kwarców, automatów i analogów


hercooles

Rekomendowane odpowiedzi

@Cherusek1

Pociesze Cie, ze zadne Seiko, ktore posiadam, chce sie nakrecac w rotomacie 45 st. Moj rotomat przedluza tylko rezerwe chodu w pelni nakreconego zegarka. 
 

Po tygodniu zegarek ma juz sporo opoznienia, a rezerwa chodu sie systematycznie zmniejsza, po dwoch tygodniach brakuje juz do dwoch minut.  RPD ustawione na 750. 

Teoretycznie moglbym podniesc ilosc obrotow rotomatu, ale zamiast tego raz w tygodniu dokrece zegarek koronka i skoryguje wskazanie w tylko w razie potrzeby. 
 

To akurat ma taka zalete, ze rotomat w takim ustawieniu nie przeciaga sprezyny, zmuszajac werk do pracy w ciaglym maksymalym obciazeniu. 
 

Generalnie po fazie zachwycenia rotomatami zauwazam, ze niekoniecznie musze z niego korzystac do nakrecania zegarka, raczej sluzy jako szafka do prezentacji zegarkow. Uruchamiam go raz w miesiacu, ustawiam zegarki, daje im sie troche pokrecic i wybieram zazwyczaj 2, ktore nosze naprzemiennie: jeden noszony, drugi odlozony. 
 

Odkad zredukowalen liczbe zegarkow, nie mam problemu, ktory na siebie wlozyc i czy koniecznie wszystkie musza sie nakrecac, skoro nosze i tak jeden ;) 

 

PS: zaden Youtuber nie nosi moich zegarkow, wiec nie bedzie mi mowil, co jest wlasciwe. Dla mnie liczy sie wygoda. 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja poszedłem z duchem czasu i po prostu potrzebny jest też w pracy. Tu G-Shock style w etui Spigen. Robi w sumie prawie wszystko czego oczekiwałem po tego typu urządzeniu, a jedynie "licha" bateria przeszkada, ale jak mówię, jest to sprzęt typowo do pracy a nie na wycieczki ;) Do tego wygoda "nie zabierania" telefonu i szczerze zadziwiająca jakość rozmów.

Apple Watch 4 / 44mm Steel/Sapphire LTE:

IMG_5496.jpg

Edytowane przez kamul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kamul napisał:

Ja poszedłem z duchem czasu i po prostu potrzebny jest też w pracy. Tu G-Shock style w etui Spigen. Robi w sumie prawie wszystko czego oczekiwałem po tego typu urządzeniu, a jedynie "licha" bateria przeszkada, ale jak mówię, jest to sprzęt typowo do pracy a nie na wycieczki ;) 

IMG_5496.jpg

 

Powiedz coś bliżej, co to jest? 

Co znaczy licha bateria? 

Czy GPS ma wbudowany? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, bikeman1 napisał:

 

Powiedz coś bliżej, co to jest? 

Co znaczy licha bateria? 

Czy GPS ma wbudowany? 

Dałem już wyżej ;) apple watch 4, ma wbudowane "wszystko", gps, lte, licha tzn. 7-22/23 i pada, przy czym używam go do rozmów, odpisywania na powiadomienia, obsługi mapy, jak jadę "krótko" na rowerze itp. Robi niby jakieś tam EKG, ponoć może dostać funkcję pulsyksometru - chyba, że będzie tylko dla nowego modelu, ma wykrywanie upadków (i powiadamianie 112 i rodziny, wraz ze wskazaniem pozycji) ot z takich ciekawostek. A przede wszystkim po prostu działa, nie zawiesza się, jest płynnie itp.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Christoph napisał:

@Cherusek1

Pociesze Cie, ze zadne Seiko, ktore posiadam, chce sie nakrecac w rotomacie 45 st. Moj rotomat przedluza tylko rezerwe chodu w pelni nakreconego zegarka. 
 

Po tygodniu zegarek ma juz sporo opoznienia, a rezerwa chodu sie systematycznie zmniejsza, po dwoch tygodniach brakuje juz do dwoch minut.  RPD ustawione na 750. 

Teoretycznie moglbym podniesc ilosc obrotow rotomatu, ale zamiast tego raz w tygodniu dokrece zegarek koronka i skoryguje wskazanie w tylko w razie potrzeby. 
 

To akurat ma taka zalete, ze rotomat w takim ustawieniu nie przeciaga sprezyny, zmuszajac werk do pracy w ciaglym maksymalym obciazeniu. 
 

Generalnie po fazie zachwycenia rotomatami zauwazam, ze niekoniecznie musze z niego korzystac do nakrecania zegarka, raczej sluzy jako szafka do prezentacji zegarkow. Uruchamiam go raz w miesiacu, ustawiam zegarki, daje im sie troche pokrecic i wybieram zazwyczaj 2, ktore nosze naprzemiennie: jeden noszony, drugi odlozony. 
 

Odkad zredukowalen liczbe zegarkow, nie mam problemu, ktory na siebie wlozyc i czy koniecznie wszystkie musza sie nakrecac, skoro nosze i tak jeden ;) 

 

PS: zaden Youtuber nie nosi moich zegarkow, wiec nie bedzie mi mowil, co jest wlasciwe. Dla mnie liczy sie wygoda. 
 

Święta racja to my nosimy nasze zegarki i basta ! B)czyli z tym nakręcanie to taka uroda Seiko cóż począć , tak ja też już dojżewam do redukcji kolekcji to jest zdecydowanie właściwa droga. Ja w moim Seiko nakręconym tylko przez pionowy rotomat mam rezerwę chodu , na najmniejszych obrotach -chyba 350 od min do Max zajmuje to ok 4 doby potem odkładam go na dwa dni na puste miejsce i tak w kółko :) a niby rotomaty pozwalają "zapomnieć"o zegarku Hihi Taak akurat :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kamul napisał:

Dałem już wyżej ;) apple watch 4, ma wbudowane "wszystko", gps, lte, licha tzn. 7-22/23 i pada, przy czym używam go do rozmów, odpisywania na powiadomienia, obsługi mapy, jak jadę "krótko" na rowerze itp. Robi niby jakieś tam EKG, ponoć może dostać funkcję pulsyksometru - chyba, że będzie tylko dla nowego modelu, ma wykrywanie upadków (i powiadamianie 112 i rodziny, wraz ze wskazaniem pozycji) ot z takich ciekawostek. A przede wszystkim po prostu działa, nie zawiesza się, jest płynnie itp.

 

Z Androidem się łączy, jak z funkcjonalnością wtedy? 

No i cover fajny :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bikeman1 napisał:

 

Z Androidem się łączy, jak z funkcjonalnością wtedy? 

No i cover fajny :) 

Nie próbowałem, ponoć jakoś się da z ograniczonymi funkcjami. Do androida na razie najciekawsze co znalazłem to Fossil 5gen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, kamul napisał:

Nie próbowałem, ponoć jakoś się da z ograniczonymi funkcjami. Do androida na razie najciekawsze co znalazłem to Fossil 5gen.

 

O kurcze, nigdy nie brałem nawet tej marki na blat, a tu naprawdę ciekawie się zapowiada...czytam testy, zaraz będzie YT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bikeman1 napisał:

 

O kurcze, nigdy nie brałem nawet tej marki na blat, a tu naprawdę ciekawie się zapowiada...czytam testy, zaraz będzie YT :)

Wygląda sensownie, zwróć tylko uwagę, żeby był to 5gen, koleżanka ma z poprzedniej generacji i nie jest zadowolona, ale ponoć nowe robi sporą różnicę :) Cenowo też wydaje mi się dość atrakcyjnie na tle innych produktów i w sumie do androida sam się zastanawiam jeszcze nad nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2020 o 15:32, piotrr napisał:

nowość w pudełku; właśnie dotarł Form&Function Racing Green

pasek brąz czy czarny?

DSC_3536.thumb.JPG.165013b4e839c15cb6c3301efacfbc65.JPGDSC_3549.thumb.JPG.ff3d316f20bb65d062fa42932be6d4c0.JPGDSC_3576a.thumb.jpg.6073958de642b8686125325ec1a26f44.jpgDSC_3600ax.thumb.jpg.60d6191b2d7ec80ac30cd37a6bb0384b.jpgDSC_3642a.thumb.jpg.936c79de9fd11c91037e813612a9618c.jpg

 

mmmm...zielony na brązowym pasku :wub:  gdyby jeszcze datownik nie miał białego tła było by miodzio :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie prestiżowo i w ogóle, ale Festina ma aktualnie trochę taniej fajne Divery - kwarce i automaty :) 

https://sklep.festina.pl/pl/zegarki-festina#filter=function~~screw_crown&order=cena

Edytowane przez BladeRunner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 31.07.2020 o 08:07, BladeRunner napisał:

Może nie prestiżowo i w ogóle, ale Festina ma aktualnie trochę taniej fajne Divery - kwarce i automaty :) 

https://sklep.festina.pl/pl/zegarki-festina#filter=function~~screw_crown&order=cena

Moim skromnym zdaniem w budżecie Festiny można kupić lepsze zegarki, a Diver 10ATM to diver tylko dla oka, bo strach w tym głębiej z rurką zanurkować :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Ericsson napisał:

 

To i ja się pochwalę, u mnie bez zmian codziennie na łapie gości moim zdaniem najlepsza klasyczna wielozadaniowa maszyna, Vic z serii Night Vision 241780 ;)

 

 

_A7R4550.JPG

 

Od zawsze nie rozumiem dlaczego ktoś od designu ucina cyferki tarczami chronografu. Mogli po prostu dać indeksy na 3 i 9, a nie takie obcięte cyferki.

 

Seiko obecnie ma też kilka modeli z poucinanymi cyferkami. Może taka moda.

 

... a tak na inny temat. Zaciekawił mnie Vratislavia Conceptum - Heritage Chrono S.14, ale zastanawia mnie jak dobra jest luma. Czy jest gdzieś real foto, albo filmik prezentujący jak to "świeci" po zmroku i do jakiej marki porównać jakość lumy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, NonPhixion napisał:

 

Od zawsze nie rozumiem dlaczego ktoś od designu ucina cyferki tarczami chronografu. Mogli po prostu dać indeksy na 3 i 9, a nie takie obcięte cyferki.

 

Seiko obecnie ma też kilka modeli z poucinanymi cyferkami. Może taka moda.

 

... a tak na inny temat. Zaciekawił mnie Vratislavia Conceptum - Heritage Chrono S.14, ale zastanawia mnie jak dobra jest luma. Czy jest gdzieś real foto, albo filmik prezentujący jak to "świeci" po zmroku i do jakiej marki porównać jakość lumy?

 

Osobiście też mi się jakoś specjalnie to nie podoba, ale nie jest to grzech śmiertelny i da się nosić taki zegarek ;)

Ucinają w tym wypadku żeby modelowo się zgadzało, wszystkie z tej serii mają cyfry a problem jest tylko na tych z chrono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, lukasdraz napisał:

Orientuje się ktoś czy jest jakaś gwarancja na baterie w Gshockach? Kupiłem w czerwcu zeszłego roku a dziś bateria padła. Czy w razie czego trzeba dawać do autoryzowanego serwisu Casio żeby utrzymać gwarancję czy można samemu wymienić ?

Najprościej zadzwonić do ASO i zapytać czy sam możesz wymienić, prawdopodobnie tylko u jakiegoś Dealera jest taka możliwość żeby podtrzymać gwarancję. Ziutexy itp odpadają, rozebranie zegarka przez kogoś bez papierów u mnie wiązało się z brakiem gwarancji (co prawda i tak jej nie mam, bo zegarek z US więc sam wymieniałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...