Skocz do zawartości

Zegarki-temat dla miłośników kwarców, automatów i analogów


hercooles

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Christoph napisał(a):

Mam hopla na punkcie lat 70/80. Jak wczesniej ich nie cierpialem, tak teraz coraz bardziej podobaja mi die „kwadracioki“ - TV Screen, Square, Tonnaeu, Heritage, Vintage i cale te szalone zegarki z tamtych lat. Stad w mojej kolekcji G-Shock Full Metal Square, Wave Ceptor i Ediffice - oczywiscie kwadratowe. 

 

Niedoscignionym wzorem pozostanie TagHeuer Monaco, ale ostatnio wpadl mi w oko ten zegarek i juz sie slinie :drool:

 

 

image.thumb.png.05df65048735e58d5b9795c8c8558551.png


 



 

 

Datownik super wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, NonPhixion napisał(a):

Big Date fajnie wygląda, ale tylko dwa razy w miesiącu pokazuje właściwą godzinę tj. 12 dnia i 24 dnia miesiąca :biglol:

 

To akurat te dwa dni, kiedy jestem trzezwy, normalnie bym nie zauwazyl :D

 

Troche jednak poczekam, bo chcialbym bordowej, ciemnoczerwonej tarczy i werk ze sprezyna krzemowa Powermatic 80 SI. 

Edytowane przez Christoph
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem wielkim fanem zegarkow,ale ten urzekl mnie 20 lat temu i do tej pory go posiadam,i nosze przy jakis tam okazjach, Oryginalny Tissot TXL Chrono z biala tarcza :)

kgzjnugzn.JPG

ewax.JPG

jhgbg.JPG

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc dotarła do mnie pokazywana powyżej Festina. Zegarek - w moim odczuciu - zupełnie bez sensu udaje drogi zegarek, którym nie jest. Odesłałem. Mam taniego Casio (99 zł), to jeden z moich ulubionych czasomierzy, ponieważ on niczego nie udaje. Szukam dalej. Następny będzie zapewne polecany przez Was Citizen, tylko jeszcze nie wiem, w której wersji kolorystycznej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupiłem Victorinox-a z niebieską tarczą i brązowym paskiem.

 

Niestandardowa konfiguracja w mojej ocenie.

 

... a że dzisiaj Mikołaj to wjechał ten sam model, ale z zieloną tarczą i czarnym paskiem nato.

 

Zamysł jest taki, że pasek nato powędruje do niebieskiej tarczy, a brązowy pasek do zielonej i wtedy taka konfiguracja będzie idealnie trafiać w mój gust :yahoo:

 

Foty z netu + foto na ręce do wglądu. Jak będzie lepsze światło to zrobię foty po zamianie pasków :D

Victorinox - 241971 - 02.jpg

Victorinox Swiss Army Heritage 40 241971 - 01.jpg

Victorinox - 241972 - 02.jpg

Victorinox Swiss Army Heritage 40 241972 - 01.jpg

Edytowane przez NonPhixion
  • Super! 2
  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pytanie Noworoczne
Polecicie jakiegoś zegarmistrza który naprawi, odnowi, wymieni szkiełko (zrobi wszystko co potrzebne) temu zegarkowi?
655fd2a57abf21e9bcfa8f78c438bd39.jpg
b339d1bcca33971573692de6b6d16016.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Gazik napisał(a):

Pytanie Noworoczneemoji6.png
Polecicie jakiegoś zegarmistrza który naprawi, odnowi, wymieni szkiełko (zrobi wszystko co potrzebne) temu zegarkowi?
655fd2a57abf21e9bcfa8f78c438bd39.jpg
b339d1bcca33971573692de6b6d16016.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


 

W Gdańsku Żukowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Gazik napisał(a):

Polecicie jakiegoś zegarmistrza który naprawi, odnowi, wymieni szkiełko (zrobi wszystko co potrzebne) temu zegarkowi?

Zawsze możesz podpytać bezpośrednio w Atlanticu. Czytałem kiedyś na zegarakclub czy na jakimś forum, że podejmują się napraw klasyków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem pisać z tym zegarmistrzem z Gdańska . Bardzo fajny kontakt. Od razu wysłał zapytanie do Atlantic o potrzebne części. Czekam na odpowiedź.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 2.01.2024 o 13:51, Gazik napisał(a):

Zacząłem pisać z tym zegarmistrzem z Gdańska . Bardzo fajny kontakt. Od razu wysłał zapytanie do Atlantic o potrzebne części. Czekam na odpowiedź.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Pełna zgoda, trafiłem tam przypadkiem (blisko miejsca zamieszkania) z nowym zakupem na skrócenie bransolety - bardzo fajny kontakt i podejście do klienta, mimo, że z zewnątrz trochę odstrasza ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Eryk napisał(a):

Przymierzam sie do kupna Seiko Monster PADI, ogladalem filmiki na YT, i rozne opinie - generalnie pozytywne... czy ktos na forum mial z tym zegarkiem stycznosc i moze sie podzielic jakimis uwagami?

SRPE27_1_45cd417f-0335-4896-bb3b-37543d8

https://seikousa.com/products/srpe27


 

oryginalnie to jest Monster. 
Za Padi zawsze dopłacasz nie wiadomo po co

IMG_7951.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ESP napisał(a):

Ja bym się tam wstydził, nosić coś, co ma napis PADI. Ale co ja tam wiem, jestem tylko certyfikowanym nurkiem technicznym ;).

Ja nie jestem nurkiem... Mozesz mi wyjasnic powod Twojego zawstydzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PADI jest jedną z kilku organizacji certyfikujących i zrzeszających nurków. Jest w środowisku uznawana za najbardziej komercyjną i nastawioną na zysk. Żądają potężnej kasy za oddzielne kursy i certyfikaty nawet za najbardziej durne rzeczy. Np. ich kurs offshore diving za chyba 400$ uczy jak wejść do wody z brzegu. SSI czy SDI uczy tego w ramach podstawowego kursu Open Water i zajmuje im to 1h wykładu + jedno ćwiczenie.

Jej logo można zobaczyć na sprzęcie wszelkiego rodzaju i zwykle wiąże się to ze mocno zawyżoną ceną w stosunku do takiego samego sprzętu ale bez tego loga. Dlatego w środowisku nurkowym PADI uchodzi po prostu za synonim wyciągania kasy i braku świadomości użytkownika.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ESP napisał(a):

PADI jest jedną z kilku organizacji certyfikujących i zrzeszających nurków. Jest w środowisku uznawana za najbardziej komercyjną i nastawioną na zysk. Żądają potężnej kasy za oddzielne kursy i certyfikaty nawet za najbardziej durne rzeczy. Np. ich kurs offshore diving za chyba 400$ uczy jak wejść do wody z brzegu. SSI czy SDI uczy tego w ramach podstawowego kursu Open Water i zajmuje im to 1h wykładu + jedno ćwiczenie.

Jej logo można zobaczyć na sprzęcie wszelkiego rodzaju i zwykle wiąże się to ze mocno zawyżoną ceną w stosunku do takiego samego sprzętu ale bez tego loga. Dlatego w środowisku nurkowym PADI uchodzi po prostu za synonim wyciągania kasy i braku świadomości użytkownika.

Dzieki... czyli jak ze wszystkim... wyciaganie kasy na wszelkie sposoby od mniej lub bardziej swiadomych uzytkownikow...  Cena tego zegarka jest mocno ponizej MSRP... takze raczej nie ma mowy o przeplacaniu...  Podobaja mi sie kolory tego zegarka - takze chyba go wezme... bede musial uchodzic za nieswiadomego :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...