Skocz do zawartości

Subaru XV [GP+GT] (MY12=>MY17+MY18=>MY22)


giepa

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie!

 

do KARAS: wlepa ważna sprawa! :-)

 

do MECHANIK: z tym pozdrawianiem to różnie bywa ostatnio... zanim kupiłem Subaru - sporo się o tym naczytałem (same pozytywne komenty - miłe to było) - ale w realu to chyba tylko właściciele starszych Forków i Legasów się witaja w trasie, bo Ci "nowobogaccy z kompleksami" (oczywiście stanowczo zaznaczam, że nie wszystkich mierzę w tym gronie jedna miarą) - posiadający nowe XV i Outbacki czy "pseudobiznesmeni" mający sprowadzone zza oceanu Tribeca albo nastoletnie szpanerki w starych Imprezkach - raczej nie machają innym na powitanie... Szkoda że akcja "siemanko" ma u nich średnie poważanie... Mam tylko nadzieję, że Subaru nie stanie się kolejną ulubioną przez "buractwo" marką po BWM i Audi czy Jeep..., a cos mi się widzi, że to w tą stronę właśnie zmierza ostatnio... Już teraz się widzi na mieście "poniemieckie" 15-letnie Imprezki bo kilku gongach z karkami za sterem... Szkoda - psuje to "image" :-) tej marki, a podkręca jej niepotrzebny "lans" :-) ... Obym się mylił bo posiadacze Subaru to zawsze ciekawa grupa ludzi była... :-)

 

pozdro!

bez urazy ale uwazam ze masz troche nie własciwe podejscie do uzytkowników marki Subaru :) Zazwyczaj auta marki Subaru kupuja albo uzytkownicy które juz takie auto posiadali - Ci wiedza o co chodzi z pozdrawianiem, albo po prostu fani japońskiej motoryzacji którzy w przeszłosci jezdzili Hondami, Toyotami, Mazdami i teraz postanowili kupic "lepszego" japończyka np ja. - Ci zazwyczaj nie wiedza o co chodzi i dziwnie sie patrza jak ktos im macha, nie wiedza tez o akcji "siemanko" bo niby skad ? Chcieli miec pewne , niezawodne auto , które bezpiecznie przewiezie ich z punktu A do B - a takie właśnie podobno są te auta :)  Nie do konca wiem co masz na mysli pisząc buractwo? Przysłowiowe Karki- czyli prosci miłosnicy kulturystyki, których główną pasją jest siłownia, dyskoteki i rozmowa o suplementacji podczas treningu , Subaru nigdy nie kupią.- Oni  lubuja sie w niedrogich starych komfortowych niemieckich samochodach, a Subaru całkowice temu zaprzecza tzn. jest mało komfortowe, drogie, za malo "luksusowe" w srodku no i dziewczyny z dyskoteki na to nie wyrwiesz :)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

z tym pozdrawianiem to różnie bywa
-no z tym sie musze zgodzić :( Spotkanych oświnionych suabraków, których kierocy pozdrawiają spotkałem przez półtora roku mniej niż palców u jednej ręki :huh: (mam wzystkie :P:lol: ).

Jestem jednak zdania, że tę zacną tradycje trzeba krzewic i chonic przed zaniknieciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm-tak sobie to czytam i lza sie w oku kreci, gdy sobie czlowiek jezdzil swoim pierwszym 10-letnim malym Fiatem i musial na niego "laski wyrywac"! A teraz KARAS pisze ze trudno to zrobic na Subaru... Niesamowita sprawa... Sprawdzal nie bede-od kilku sezonow zonaty jestem aczkolwiek dziwi mnie czemu Subaru wsrod plci pieknej mialoby byc niemodne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Raporcik: trasa okolo 250km - jazda z klima przez cala droge, 3 osoby na pokladzie i pelny bagaznik - trasa bez udzialu autostrady w tym przejazd przez cala zakorkowana Lodz, Zgierz, Kowal, Wloclawek, Brodnice, itd - pokonywana z predkoscia w przedziale okolo 100-120km/h - spalanie wyszlo: 7,0l/100km... chyba niezle? Pozdrawiam z Mazur! Heja!

Edytowane przez reality
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz o tym pisałem ale rok temu po powrocie z Chorwacji srednie z calej trasy miałem 7,2 albo 7,4 l/100 km. FB20 to naprawdę oszczędną jednostka. Smiac mi sie chce jak czytam tu na forum wpisy niektórych użytkowników którzy twierdzą ze Subaru od 20 lat żadnego postępu w produkcji silników nie zrobiło. :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

juz o tym pisałem ale rok temu po powrocie z Chorwacji srednie z calej trasy miałem 7,2 albo 7,4 l/100 km. FB20 to naprawdę oszczędną jednostka. Smiac mi sie chce jak czytam tu na forum wpisy niektórych użytkowników którzy twierdzą ze Subaru od 20 lat żadnego postępu w produkcji silników nie zrobiło. :)

 

Do Karas: jak widac na naszych przykladach - postep jest i to duzy! Tak trzymac! Pozdrawiam z Mazur!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

Smiac mi sie chce jak czytam tu na forum wpisy niektórych użytkowników którzy twierdzą ze Subaru od 20 lat żadnego postępu w produkcji silników nie zrobiło

To wprawdzie nie o XV, ale o zużyciu paliwa / silnikach.

Otóż moje prywatne Legacy H6 ( 245 KM, automat ) posiadające bardzo podobne parametry dynamiczne i podobną masę do Forestera XT ( 240 KM, automat ) ma w mieście zużycie paliwa o ok. 2 - 3l wyższe.

Wprawdzie przy wyższych prędkościach ( powyżej ok. 120 km/godz) na trasie pali mniej, ale jest w pierwszym rzędzie kwestia oporów powietrza.

 

Pozdrowienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Raporcik: trasa powrotna - okolo 270km z czego okolo 180km to byla autostrada - 3 osoby na pokladzie i pelen bagaznik oraz prawie 80kg przypadkowo kupionej armatury... Poruszalismy sie caly czas z wlaczona klimatyzacja z predkoscia okolo 150km/h, a miejscami 180-190km/h - tylko przez okolo 20% calego tego odcinka... Przejazd odbywal sie tez przez kilka duzych i jak zwykle zakorkowanych miast (Naklo, Bydgoszcz, Lodz, Pabianice). Srednie spalanie z tej trasy wyszla: 9,2l/100km. Czas przejazdu calej trasy 270km wynisl 2 godziny i 52 minuty. Jechalismy w niedziele w godzinach 9-12 do poludnia - bez przerw. Autko spisalo sie na medal! Pozdrawiam!

Edytowane przez reality
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W USA pojawiło się już info o XV MY16.

Subaru XV MY16

W skrócie: nowy lakier (Hyper Blue), przemodelowany przedni zderzak, lekko zmienione felgi, kierownica z Outbacka, nowe radio/navi (podobne ale trochę inne niż w Forku i STI), pomarańczowe przeszycia.

 

PS W USA model zmienia nazwę z XV Crosstrek na po prostu Crosstrek. U nas zostaje XV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Wszystkich

Planuję zakup XV, ale że w salonach czekają na lifting i sprzedawać nie chcą, więc planuję sprowadzenie z Niemiec takiego po jazdach próbnych, bo tam takie są o wiele tańsze niż w Polsce.

Czy ktoś z Was kupił taki samochód?

Jak wygląda biurokracja i opłaty?

Czy gwarancja będzie obejmowała w Polsce?

Czy można podegrać polskie menu żeby nie wyświetlało się, a tym bardziej jeszcze nie gadało (jeśli coś gada) po Niemiecku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawde nie ma juz zadnych roczników 2014? Pytales w różnych salonach? pierwszy lepszy salon ( niestety wszystkie diesle ) :

 

2015, za to w jakiej cenie ;-)

 

http://www.mmcars.pl/subaru-xv-comfort-mm-cars-zabrze

 

21869944012_f05d8a7b09_b.jpg

21259151804_d756cc8a25_b.jpg

XV diesel na klapie

 

21855720686_e1b3fa68e1_b.jpg

z ofertą "promocyjną" na przedniej szybie ;)

 

jak widać w Subaru tez są "duże upusty"

Edytowane przez ketivv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tam dzwoniłem, ta cena to jak na kredyt weźmiesz a jeśli gotówka to 103100.

A i tak w Niemczech chyba taniej, np http://www.mobile.de/pl/kategoria/samochod/vhc:car,cnt:de,pgn:1,pgs:10,srt:date,sro:desc,mke:23500,mdl:6,frn:01-2015,mlx:5000,ccn:1801,ccx:2000

Tylko doliczyć trzeba wszystkie opłaty, ale myślę że nie wiecej bedzie opłat niż 10tys. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A i tak w Niemczech chyba taniej, np http://www.mobile.de...n:1801,ccx:2000 Tylko doliczyć trzeba wszystkie opłaty, ale myślę że nie wiecej bedzie opłat niż 10tys. 
 

 

opłaty są wiadome 

 

3,6% akcyzy 

23% VAT (lub zwolnienie w przypadku zakupu w cenie brutto w DE)

 

+ jakieś tam opłaty (karta pojazdu, recykling itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ojciec Założyciel

 

 

A i tak w Niemczech chyba taniej, np http://www.mobile.de...n:1801,ccx:2000 Tylko doliczyć trzeba wszystkie opłaty, ale myślę że nie wiecej bedzie opłat niż 10tys

Pierwszy od góry ma cenę netto 20.924 Euro

Do tego akcyza : 3,6% czyli 20.924 * 1,036 = 21.677

Do tego VAT 23% , czyli 21.677 * 1,23 = 26.663

Aktualny kurs 4,24, czyli :

26.663 * 4,24 = 113.051 PLN

Dochodzą koszty transportu, dokumentów etc.

Gwarancja jest w Polsce jak najbardziej uznawana.

Goodwill ( jakby co ) - nie.

Zaprogramowane w systemach języki są takie same w Niemczech i w Polsce.

Po numerze VIN możemy tylko sprawdzić, kiedy auto było zarejestrowane ( jeżeli było )

VAT musi być płacony w Polsce, albowiem przebieg samochodu  poniżej 6.000 km ( definicja podatkowa samochodu nowego : mniej niż 6 miesięcy od rejestracji i mniej niż 6.000 km ).

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

takie dziś wyczytałem w necie wiadomości o Subaru XV (śmiać się czy płakać nad tym artykułem - sam nie wiem):


http://moto.wp.pl/gid,17911771,img,17911820,kat,55194,page,10,title,Samochody-tych-marek-maja-problemy-z-zawieszeniem-i-ukladem-przeniesienia-napedu,wid,17911771,galeriazdjecie.html

 

 



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie podzielam opinii kolegi ketiv, że modele z początkowego okresu produkcji są kiepskie . Mój model jest z 2012 .  Pierwsza rejestracja w 02.2013. Do tej pory żadnych problemów z zawieszeniem. Codzienna normalna eksploatacja ( w tym sporo po drogach gruntowych/ szutrowych ).Zaliczone Plejady w 2014 tur-ter. Bardzo fajny samochód- po prostu lubię go ;) i chyba on mnie też . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...