Skocz do zawartości

Cos nie teges


555

Rekomendowane odpowiedzi

Skłaniam się ku temu, że zwiększenie kwot mandatów i inne poważne restrykcje faktycznie spowodowałyby większe przestrzeganie przepisów. A wtedy wpływy do budżetu z tytułu mandatów by zmalały. A do tego rząd nie może dopuścić...

Pytanie, czy dla rządu ważniejsza jest statystyka wypadków i bezpieczeństwo na drogach, czy jednak wpływy do budżetu :evil:

Bezpieczenstwo b ezposrednio to maja gdzies. Sa dwa aspekty.

Wplywy do kasy za wykroczenia, owszem ale kosty wypadkow sa niwspolmiernie wieksze i to wlasnie o nie idzie walka. We francji np. Zalozyli polityke niskich mandatow za niskie dykroczenia aby nie dkurzac wyborcow, natomiast bardzo niska tolerancje i intensywna kontrole. Daje to swiadomosc kierowcy ze nic sie nie upiecze ale nie ma wielkiego strchu ze "finansowo to mnie zabije". Ludzie bardziej boją się utraty punkyow. Przy wiekszych wykroczeniach to juz iiiiiiiinna historia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edgecrusher, masz zamiar zapłacić :?: :roll:

poza tym mial auto z wypożyczalni to i tak sciagneli by z niego kasę.

 

Niby jak? Nie moga Ci sciagnac z karty kredytowej tylko dlatego, ze maja jej numer. Musisz wyrazic na to zgode. Wypozyczalnie blokuje jedynie pewna kwote na Twojej karcie na czas wypozyczenia a nastepnie po oddaniu auta sciaga naleznosc a reszte zwalnia. Nie ma absolutnie zadnego mechanizmu, ktory pozwalalby wypozyczalni (czy w tym wypadku policji) na sciagniecie pieniedzy z Twojej karty.

Otóz nie do końca tak jest.

Mój przypadek - samochód z wypożyczalni w Niemczech i foteczka na jakiejś bocznej drodze.

Po kilkunastu dniach na swój adres w Polsce dostałe z AVIS pismo że jakiś tam Bezirk Polizei się do nich zgłosił w związku z przekroczeniem prędkości przez kierującego ich samochodem.

Oni więc podali moje dane jako kierowcy, i za te usługę (wyświadczoną bez mojej wiedzy i zgody) pobrali sobie z mojej karty 18 EUR.

I dalej informują mnie że mam grzecznie siedzieć na tyłku i ten Bezirk Polizei przyśle mi mandat na adres jaki podałem w dokumentach wynajmując samochód.

I tak siedzę już 4 lata i czekam ...

Wierząc w to że niemiecki ordnung działa, to na pewno Poczta Polska zgubiła ten kwitek :roll:

Niemniej jednak w międzyczasie kilka razy u naszych zachodnich sąsiadów bywałem , i nasłuchawszy się jak to na granicy potrafią takich jak ja odfiltrować byłem mocno zestrachany. Nic takiego sie jednak nie wydarzyło, nie wtrącono mnie do kazamatów, mam się dobrze i wygląda na to że wszystko jest OK. Tylko mi AVIS 18 EUR zagarnął ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Wplacajac"kaucje, czyli dajac woja karte zobowiazujesz sie do pokrycia kosztw zwiazanych z nie ujetymi w umowie. Odblokowanie kwoty nie zwalnia zobowiazania i twoja akcepracja na zaplate kosztow pozostaje aktualna. Malo kto czyta detale umowy a tym bardziej warunki ogolne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś tam Bezirk Polizei się do nich zgłosił w związku z przekroczeniem prędkości przez kierującego ich samochodem.

Oni więc podali moje dane jako kierowcy, i za te usługę (wyświadczoną bez mojej wiedzy i zgody) pobrali sobie z mojej karty 18 EUR.

No chyba, że żadny Bezirk Polizei się do nich nie zglosił.

Ot taki wytryszek na zdobycie 18 ojro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś tam Bezirk Polizei się do nich zgłosił w związku z przekroczeniem prędkości przez kierującego ich samochodem.

Oni więc podali moje dane jako kierowcy, i za te usługę (wyświadczoną bez mojej wiedzy i zgody) pobrali sobie z mojej karty 18 EUR.

No chyba, że żadny Bezirk Polizei się do nich nie zglosił.

Ot taki wytryszek na zdobycie 18 ojro.

Myślę że się zgłosił bo błysk w ślepka widziałem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kilkunastu dniach na swój adres w Polsce dostałe z AVIS pismo że jakiś tam Bezirk Polizei się do nich zgłosił w związku z przekroczeniem prędkości przez kierującego ich samochodem.

Oni więc podali moje dane jako kierowcy, i za te usługę (wyświadczoną bez mojej wiedzy i zgody) pobrali sobie z mojej karty 18 EUR.

 

Nic nadzwyczajnego to nie jest, a raczej standard w przypadku umów wypożyczenia/leasingu. W PL non stop dostaję FV z różnych firm leasingowych w których mamy auta służbowe za usługę pt "udostepnienie danych kierującego pojazdem nr.." na wniosek Policji/Srtaży w związku ze zrobionhymi fotkami. W PL firmy jak jeden mąż pobierają za to 50 zł netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do powstałej i niemiłej sytuacji opisanej wczesniej… po otrzymanych wyjaśnieniach od wszystkich stron konfliktu, mogę stwierdzić tylko, że zawiodła komunikacja na płaszczyźnie, warsztat Pana Krzysztofa Zagrodzkiego(MOTOR-ZAGRODZKI) wykonujący naprawę silnika, a dostawcą części Xbike. W związku z tym, że sprawa została wyjaśniona i sprostowana, zwracam honor Xbikowi.

 

Co do warsztatu Pana Krzysztofa Zagrodzkiego(MOTOR-ZAGRODZKI), może zawiodła trochę komunikacja z dostawcą części Xbike, ale poza tym nie mam żadnych zastrzeżeń i pretensji. Pan Krzysztof jest prawdziwym specjalista od naprawy silników, a nie od spraw papierkowych i rozliczeń. Wieloletnie doświadczenie zdobyte w OBR-FSO i własnym warsztacie, w którym naprawia i buduje silniki dla wielu klientów jak i zawodników(np. Krzysztof Hołowczyc), gwarantuje satysfakcje z dobrze i fachowo wykonanej naprawy. Szczerze polecam usługi tego warsztatu i jestem pod wielkim wrażeniem wiedzy, fachowości i ludzkiej życzliwości z jaką się tu spotkałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

edgecrusher, masz zamiar zapłacić :?: :roll:

poza tym mial auto z wypożyczalni to i tak sciagneli by z niego kasę.

 

Niby jak? Nie moga Ci sciagnac z karty kredytowej tylko dlatego, ze maja jej numer. Musisz wyrazic na to zgode. Wypozyczalnie blokuje jedynie pewna kwote na Twojej karcie na czas wypozyczenia a nastepnie po oddaniu auta sciaga naleznosc a reszte zwalnia. Nie ma absolutnie zadnego mechanizmu, ktory pozwalalby wypozyczalni (czy w tym wypadku policji) na sciagniecie pieniedzy z Twojej karty.

Otóz nie do końca tak jest.

Mój przypadek - samochód z wypożyczalni w Niemczech i foteczka na jakiejś bocznej drodze.

Po kilkunastu dniach na swój adres w Polsce dostałe z AVIS pismo że jakiś tam Bezirk Polizei się do nich zgłosił w związku z przekroczeniem prędkości przez kierującego ich samochodem.

Oni więc podali moje dane jako kierowcy, i za te usługę (wyświadczoną bez mojej wiedzy i zgody) pobrali sobie z mojej karty 18 EUR.

I dalej informują mnie że mam grzecznie siedzieć na tyłku i ten Bezirk Polizei przyśle mi mandat na adres jaki podałem w dokumentach wynajmując samochód.

I tak siedzę już 4 lata i czekam ...

Wierząc w to że niemiecki ordnung działa, to na pewno Poczta Polska zgubiła ten kwitek :roll:

Niemniej jednak w międzyczasie kilka razy u naszych zachodnich sąsiadów bywałem , i nasłuchawszy się jak to na granicy potrafią takich jak ja odfiltrować byłem mocno zestrachany. Nic takiego sie jednak nie wydarzyło, nie wtrącono mnie do kazamatów, mam się dobrze i wygląda na to że wszystko jest OK. Tylko mi AVIS 18 EUR zagarnął ....

 

Nie do konca bez Twojej zgody - przy wypozyczeniu samochodu zgadzasz sie na pobranie tej oplaty z Twojej karty w razie zadania policji (poczytaj warunki wypozyczenia). Mam w tym wzgledzie dosyc spore doswiadczenie bo przez ostatnie kilka lat mam auto wypozyczone w AVIS przez okolo 300 dni w roku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boże, czy wszyscy ci ludzie, którzy podróżują komunikacją miejską, jedzą czosnek w i a d r a m i ???

Nie, nie wszyscy - ja jem łyżką z wiadra. Kiedyś próbowałem bezpośrednio wiadrem, ale strasznie duzo mi sie wysypywało na głowę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...