Skocz do zawartości

Oświetlenie


FAZA666

Rekomendowane odpowiedzi

Mnie też ostatnio padły dwie żarówki jedna po drugiej. Ale w tym nie ma jeszcze żadnej sensacji. Sensacja była dopiero wtedy, gdy wymieniłem jedną - na najbardziej low-end'ową Tunsgram czy jakoś tak - kupioną na pierwszej lepszej stacji benzynowej. Świeciła 3 razy lepiej niż oryginalna żarówka która została jeszcze parę dni w drugim kloszu. To dopiero badziewne świecidła wsadzają w fabryce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tungsram nie jest takie złe :) Natomiast nowa żarówka zawsze świeci lepeij od takiej samej ale mającej się już ku końcowi - niestety w halogenach występuje pewne zjawisko pogorszenia właściwości świetlnych wraz z eksploatacją. Inna sprawa, że fabryka obniża koszta na wszystkim, i to jest przykre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie co ten bóg robi tam gdzie murzyni mają najciemniej ? Próbuje rozświetlić mroki ? Jak tak to sądząc po powiedzonkach słabo mu to wychodzi. Lepiej kupić żarówki innej firmy....

 

:mrgreen:

 

P.S. Bóg Sram ma duuużo świątyń ca caaaaałym świecie... :mrgreen: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osram, Tungsram... czy oni nie mają lepszych nazw??

 

I tak chyba lepiej, że Tungsram, a nie np Tunasram ;)

"Tung--" - od "tungsten", co "po polsku" nazywa się wolfram. Metal, z którego robi się włókna żarowe w żarówkach (tych halogenowych też).

 

"Os--" pewnie od osmu, metalu z grupy platynowców, który mógł być wykorzystywany jako dodatek do wolframu (nie wiem czy był).

 

... ale "--(s)ram"? Keine Ahnung... :roll:

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja chcę być politycznie poprawny, z czym powinna mi się kojarzyć końcówka "-sram" ? :mrgreen:

Sram to nie tylko końcówka, to nazwa firmy produkcującej bardzo zacny osprzęt do rowerów :)

http://www.sram.com/en/index_content.php

 

Prawda jedyna konkurencjqa dla japońskiego shimano, ponoć fajne te przerzutki robią, ale nie do kolarek, tu nadal królują włosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jedyna konkurencjqa dla japońskiego shimano, ponoć fajne te przeżutki robią, ale nie do kolarek, tu nadal królują włosi.

 

Przerzutki...

 

Od przerzucania, a to od rzucania, które to znów od słowa rzut.

 

Dżizas :roll:

 

Dzięki, aczkolwiek etymologie słowa znam. :) . Owoc będziesz w tym roku sprawdzał matury z polskiego? :wink: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem , spaliła mi się żarówka w lewym reflektorze...(H4)

 

 

W pewnym sensie jest to problem :twisted: grunt to bezpieczeństwo a oświetlenie samochodu to ważna sprawa. Gdy świeci się prawy reflektor ktoś może pomyśleś że jedzie motor :lol: i np. zacznie wyprzedzać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...