Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

ja zakładam rowerowe letnie z długimi palcami, tak do 0.C mi starczają a poniżej zakładam na nie drugie zwykłe polarowe z Decathlonu :-)

gorzej mam z palcami u stóp, zimowe SPD a mimo tego dziś po ok 1h były skostniałe :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super półdniowka rowerowa dzisiaj - tylko jedną warstwę za mało na kolana założyłem. W 1/3 drogi stacja i dodatkowe powietrze w koła i pewnie jakieś 40 sieknąłem :)

Jutro jednak zimowy strój szosowy Rabobank :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ciekawe:

https://www.youtube.com/watch?x-yt-cl=84838260&v=-Qjf8Rnn1N4&x-yt-ts=1422327029

 

Zalety:

Wyjątkowo płynna i prawie zupełnie cicha jazda;

Mniej wymaganych prac mechanicznych, mniej części, dłużej trwający okres wysokiej skuteczności;

Brak problemów z łańcuchem (luz, pękanie, hałasowanie);

Brak smarowania – czysty rower;

Brak problemów z regulowaniem przerzutki;

Brak kosztów związanych z powyższymi;

Mniej części narażonych na uszkodzenie podczas jazdy;

Zdecydowanie łatwiejsze pokonywanie wzniesień dzięki specyfice napędu;

Ciągłe zmienianie przez 19 biegów, łatwo kontrolowane przez jedno pokrętło;

Szybkie i łatwe zdejmowanie tylnego koła;

Szybka i łatwa wymiana sznurków bez narzędzi w kilka minut;

Prosta, ale wytrzymała konstrukcja;

Czynniki pogodowe, które normalnie wpływają na zużycie łańcucha – deszcz, śnieg, błoto, piasek – nie mają wpływu na funkcjonowanie napędu Stringbike;

System zmiany przełożeń jest dużo łatwiejszy;

Zmiana biegów nie odczuwa wpływu luzujących się linek;

Zmiana biegów możliwa pod maksymalnym i brakiem obciążenia;

Rewolucyjny system napędu – sprężyny w pieście pomagają ruszać pedałami do przodu, np podczas jazdy pod górę;

Automatyczna pozycja startowa pedałów do jazdy;

Stosunek biegów może być dopasowany indywidualnie dla stron;

Rower może być przechowywany i noszony bez tylnego koła przy braku ryzyka uszkodzenia systemy zmiany biegów.

Wady:

Dopasowanie hamulców tarczowych,

Ograniczenie wagi napędu,

Rozmiar zaprojektowany do rowerów miejskich i turystycznych, trwa praca nad wersjami szosowymi i MTB;

Sznurki wytrzymują średnio 2 000 kilometrów;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ciekawe jak te sznurki sprawują się w deszczu/błocie?

Z plusow:

Czynniki pogodowe, które normalnie wpływają na zużycie łańcucha – deszcz, śnieg, błoto, piasek – nie mają wpływu na funkcjonowanie napędu Stringbike;

 

Pedały jakieś takie długie, support wysoko...do MTB się nie nadaje.

Z wad:

Rozmiar zaprojektowany do rowerów miejskich i turystycznych, trwa praca nad wersjami szosowymi i MTB;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezdzilem na czyms takim kilka lat temu na targach w Kielcach. Szczerze to bardziej jako ciekawostka, niz cos co ma zastapic naped lancuchowy. I o ile pamietam, to jak sie pedaluje, to wrazenie jest takie jakby blaty byly jajowate ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ponieważ sezon już tuż tuż szperam po jakiś miejscówkach i wygrzebałem cosik takiego. Całkiem fajnie się prezentuje na filmie, ciekawe jak w rzeczywistości :)

http://www.dolnimorava.cz/_en/single-trails/

W rzeczywistości pewnie prezentuje się podobnie, przemyślana, zaprojektowana i wybudowana specjalna trasa do downhillu i enduro. Inaczej być nie może. Poza tym Masyw Śnieżnika ma sporo do zaoferowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie mam nadzieje że tak jak na filmie, bo Pod Smerkiem już by sie remont przydał :) Masyw Śnieżnika masz jakieś namiary na fajne trasy ?

Wiesz co znam dobrze te tereny, ale pieszo. Także w sprawie dokładnej identyfikacji tras nie pomogę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się szykuje wycieczka we wrześniu: kupiony bilet do Gruzji, 2 tyg na rowerze i wjazd pod Kazbek.

 

"juhu"!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to się szykuje wycieczka we wrześniu: kupiony bilet do Gruzji, 2 tyg na rowerze i wjazd pod Kazbek.

 

zdaj relację i wrzuć zdjęcia, ciekawy jestem. Ja w maju tradycyjnie Riva del Garda bike festival - już przebieram nogami :yahoo:

 

i nareszcie swojego epica sprzedałem, no i jest początek budżetu na szosę. Widzi mi się jakieś aero np cervelo  z serii S, może ma ktoś dojście do "tanich" rowerów tej marki ?

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to się szykuje wycieczka we wrześniu: kupiony bilet do Gruzji, 2 tyg na rowerze i wjazd pod Kazbek.

 

zdaj relację i wrzuć zdjęcia, ciekawy jestem. Ja w maju tradycyjnie Riva del Garda bike festival - już przebieram nogami :yahoo:

 

i nareszcie swojego epica sprzedałem, no i jest początek budżetu na szosę. Widzi mi się jakieś aero np cervelo  z serii S, może ma ktoś dojście do "tanich" rowerów tej marki ?

 

Jak zdecydujesz się kiedyś na Kogę to daj znać, może urodzi się dobra cena dla kolegów z forum. Tutaj masz nową kolekcję:

 

http://www.koga.com/nl/race/collectie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak zdecydujesz się kiedyś na Kogę to daj znać, może urodzi się dobra cena dla kolegów z forum. Tutaj masz nową kolekcję:

dzięki przejże w wolnej chwili, przyznam że marka mi mało znana

Marka mocno Premium. Także ceny też mocne, ale wykonania nie widziałem lepszego. Nie handlujemy ogólnie daną marką, ale znam ja bdb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

zdaj relację i wrzuć zdjęcia, ciekawy jestem.

 

Nie omieszkam. Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bukmacerek, bylem tam na testach Speca i tam wlasnie meczylem fat boy'a. Swietna miejscowka! Wyciag wjezdza kilka minut, a zjazdu jest ze 3 razy tyle :) Tylko musisz trafic na pogode, bo jak ja tam bylem to padalo i pepik bal sie wlaczyc wyciag :| Pierwszy raz pol godziny targalismy z buta na szczyt, ale pozniej udalo nam sie przekonac goscia od wyciagu, zeby nam go odpalil ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz to mozna i wjechac, ale malo ciekawa droga, ktora wjechalbys i szuwarkiem. Reszta tras przygotowanych pod rower prowadzi w dol. Jezeli po prostu lubisz sie zmeczyc robiac sporo km w ladnych okolicznosciach przyrody to singletrack jest lepszy. Jezeli chodzi o poziom trudnosci tras, to zabiore tam syna... zaraz jak tylko opanuje jazde na 2 kolkach :P

Ze 40 % trasy da rade zjechac na kolarzowce a reszte na rowerze crossowym ;) Co nie zmienia faktu, ze jest tam bardzo przyjemnie i ucieszy sie tam kazdy. Od amatora chcacego po raz pierwszy zjechac z gorki po zawodnika dh :)

Edytowane przez pajac_am
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na Smerku, przynajmniej w części czeskiej (po polskiej nie zdążyliśmy pojeździć) wytrzyma bez najmniejszych problemów. Trasy są bardzo płynne. Nie przypominam sobie, żeby na podjazdach jakoś wyjątkowo trzepało tyłkiem. Nawet na sztywnym widelcu szczególnie się nie umęczysz. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...