Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja w ten weekend również znalazłem, nawet nie jedną, a o dziwo kilka chwil dla siebie żeby pojeździć ...

 

IMG_2513.thumb.jpeg.7d8fd23f671a1220795946af30ef4fce.jpeg

 

... pojeździć i przetestować wszystkie zmiany w rowerze, bo zmieniłem nie tylko gripy ... :blush:

 

Z głową napakowaną wszystkimi Waszymi radami jak i dziesiątkami filmików obejrzanymi na YT, jeszcze tydzień temu wsiadłem na rower i podjechałem do bike fittera przekonać się co on powie. Ten zaczął od słów "te gripy to dupy są, niech je pan śmiało zmienia" więc od razu gościa polubiłem ;) 

Potem popatrzył na mnie jak robię kółka, podniósł mi siodełko o jakieś 3 cm i zapytał "jak teraz" ? Znacznie lepiej, i miałem tak na samym początku, ale obniżyłem po tym jak kilka osób mówiło, że mam za wysoko - odpowiedziałem.

Ok, niech pan trochę tak pojeździ, i jeśli ból nadgarstków nie minie, to niech pan wróci, będziemy kombinowali dalej powiedział. Podziękowałem, i jeszcze w drodze powrotnej pomyślałem sobie, cholera, że o niebo lepiej mi się teraz pedałuje, ale jak mnie mają nadgarstki mniej boleć skoro jestem bardziej pochylony i ile jeszcze czasu potrwa ten "bike fitting" ? A może jednak posłuchać co podpowiada własne ciało, jak radził również jeden kolega z TF ? ;) 

No i nie wytrzymałem, i tego samego zamówiłem silikonowe gripy ESI Plush fi 35mm oraz kierownicę o wzniosie większym o 25mm od obecnego. 
 

Nowe i stare gripy w przekroju. 

Po ilości "mięsa" można się domyśleć, które są bardziej miękkie i wygodniejsze dla dłoni :)

IMG_2489.thumb.jpeg.d0d3add74703ec9b789aa4cdff65c76f.jpeg
 

 

A tak wyglądają zamontowane na nowej kierownicy, skróconej do 760 mm :)  

IMG_2516.jpeg

 

A ... no i ciało podpowiedziało mi jeszcze, że trzeba sobie siodełko "troszeczkę" do tyłu odsunąć :biglol:

Po tych wszystkkich zmianach, jeździ mi się odczuwalnie i znacznie lepiej niż przed, a dłonie praktycznie nie bolą :yahoo:

 

Dzięki za Waszą pomoc :drinks:

 

 

P.S. Skoro te zmiany mam już za sobą ;) , to teraz szukam mocnej lampki przedniej, na wieczorne jazdy ... 

 

 

 

Edytowane przez Blixten
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Blixten napisał(a):

P.S. Skoro te zmiany mam już za sobą ;) , to teraz szukam mocnej lampki przedniej, na wieczorne jazdy ... 


Do elektryka polecam oświetlenie firmy Supernova z centralnym mocowaniem pod kierownicą. 
Dobra jakość wykonania, mocne światło i mają fajny design.

 

4E5E839C-C8C0-444D-946E-D31829D0431D.jpeg

Edytowane przez GdaKon
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Blixten napisał(a):

 to teraz szukam mocnej lampki przedniej, na wieczorne jazdy ... 

Podpinam się pod temat bo też bym sobie jakąś lepszą lampkę zakupił a ciężko coś przesiać dobrego w gąszczu ofert nie idąc na łatwiznę kupując najdroższą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, adamW202 napisał(a):

nie idąc na łatwiznę kupując najdroższą.

Dokładnie tak. 

Jak zacząłem szukać, mi jako pierwsza  pojawiła się prze oczami Lupine SL Minimax podpięta do baterii Boscha, https://www.lupine.de/products/e-bike-lights/sl-minimax, ale cena .... 1700 PLN za lampkę ? :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, adamW202 napisał(a):

Podpinam się pod temat bo też bym sobie jakąś lepszą lampkę zakupił a ciężko coś przesiać dobrego w gąszczu ofert nie idąc na łatwiznę kupując najdroższą.

eyen streak 1000 

miałem kiedyś w wersji 400lm   była tylko troche zbyt ciemna  no prawie ideał ;] 

Edytowane przez Patryk Andrzej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...