Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, carfit napisał:

Czy ktoś z Was może polecić jakiś stacjonarny sklep rowerowy w Krakowie lub na śląsku ? chodzi mi o akcesoria kaski, okulary i ubrania, ale taki naprawdę z prawdziwego zdarzenia żeby mieli wybór i pełne rozmiarówki. U nas w Sączu trochę kiepsko, a przez net to tak średnio się kupuje bez przymierzania. Dzięki 

Bike RS

Ma swoj klimat :)

B.Rz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, GrYzLy napisał:

Bike RS

Byłem dziś,  fajny sklep, niestety z asortymentem jeszcze krucho, mają ( jak wszyscy w tych czasach ) braki w towarze i rozmiarówkami. Natomiast praktycznie wszystko co chciałem kupiłem w ROWMIX. Dzięki :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem platformę Thule, która ma gniazdo 13 pin, w Foresterze mam wyjście na 7 pin i chciałbym tymczasowo korzystać z przejściówki. Czy mogą być jakieś problemy w Subaru z taką przejściówką czy tylko nie będzie na belce tych 2 dodatkowych świateł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, markos007 napisał:

znalazłem platformę Thule, która ma gniazdo 13 pin, w Foresterze mam wyjście na 7 pin i chciałbym tymczasowo korzystać z przejściówki. Czy mogą być jakieś problemy w Subaru z taką przejściówką czy tylko nie będzie na belce tych 2 dodatkowych świateł?

Po prostu wpinasz przejściówkę i nie będzie działał tylko wsteczny:)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, markos007 napisał:

znalazłem platformę Thule, która ma gniazdo 13 pin, w Foresterze mam wyjście na 7 pin i chciałbym tymczasowo korzystać z przejściówki. Czy mogą być jakieś problemy w Subaru z taką przejściówką czy tylko nie będzie na belce tych 2 dodatkowych świateł?

 

18 minut temu, Kiwi 4ester napisał:

Po prostu wpinasz przejściówkę i nie będzie działał tylko wsteczny:)

 

Miałem taką samą sytuacje jak @markos007 w starym Outbacku, hak miał gniazdo 7 pin a platforma Westfalia 13 pin. Kupiłem przejściówkę i wszystkie światła mi działały, włącznie z wstecznym.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, markos007 napisał:

dzięki za informację, to zamawiam platformę :)

Nie jestem pewny na 100% ale wydaje mi się, że taka sytuacja jak opisuje @Kiwi 4ester jest w odwrotnym przypadku gdy na haku masz 13 pin a platformę 7 pin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Michał W. napisał:

Nie jestem pewny na 100% ale wydaje mi się, że taka sytuacja jak opisuje @Kiwi 4ester jest w odwrotnym przypadku gdy na haku masz 13 pin a platformę 7 pin.

Mam platformę 13pin, hak miałem w Grande Punto 7pin i mi tylko wsteczny nie świecił

Godzinę temu, Michał W. napisał:

 

 

Miałem taką samą sytuacje jak @markos007 w starym Outbacku, hak miał gniazdo 7 pin a platforma Westfalia 13 pin. Kupiłem przejściówkę i wszystkie światła mi działały, włącznie z wstecznym.

Ze wstecznym to już ktoś pokombinował, żeby świecił na 7 pin. Odsyłam tutaj

 

https://dobrehaki.pl/czym-sie-roznia-7-i-13-biegunowe-wiazki-do-hakow-holowniczych-n-12.html

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś szukał bagażnika na 2-3 rowery to jest chyba najlepsza promocja na Thule jaką znalazłem od kilku miesięcy, 13pin, zamek na kule i rowery default_smile.png

https://www.carpardoo.pl/product/2350-100172-6246?f=0&tduid=7fe5d4798690b2f51a6c3b6b237d3a18&utm_medium=aff&utm_source=tradedoubler&utm_campaign=cpo&utm_content=2381265&icid=10-003

Wyczytałem że podobno może być zaraz problem z dostępnością przez przerwy w dostawach (rzeczywiście kilka modeli mają już wyprzedanych).

Wysłane z mojego Mi A2 Lite przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie jakieś sprawdzone metody na przechowywanie/montaż na ścianie czy suficie rowerów ? Przyznam że robi się ciasno w garażu ( kupiłem córci i żonie rowery ) i trochę lipa z miejscem. 

Widziałem na alle coś takiego za 40zł ...... ale trochę się boje. https://allegro.pl/oferta/wieszak-uchwyt-rowerowy-na-rower-sufitowy-winda-70-10184328325?fbclid=IwAR0upvlhIyWv8p6MWW9n54heFxE8grc85S6AeLyWbKI9UL7Jj7LbotEvEPQ

Najważniejsze żeby jak najmniej miejsca zajmował rower z uchwytem 

 

Edytowane przez carfit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, carfit napisał:

Macie jakieś sprawdzone metody na przechowywanie/montaż na ścianie czy suficie rowerów ?

Ja używałem hak tego typu, dwa rowery na nim wisiały a trzeci stał pod nimi. Pamiętaj tylko, by przyjrzeć się ramie w swoim rowerze bo nie powiesisz na tym uchwycie np. damki.

http://mottez.pl/sklep/product.php?id_product=29

Edytowane przez Michał W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Michał W. napisał:

ja używałem hak tego typu, dwa rowery na nim wisiały a trzeci stał pod nimi.

http://mottez.pl/sklep/product.php?id_product=29

problem w tym że 1 rower to damka, a 2 pozostałe z górną ramą mocno ukośną czy jak to zwał. Najbardziej by mi odpowiadało coś takiego, tylko ustrzelić nigdzie nie mogę tego. 

 Jest też coś takiego, wyrób polski, tylko nie wiem jak w praktyce. 

https://allegro.pl/oferta/wieszak-rowerowy-uchwyt-sufitowy-2-rowery-poziomy-8447061421

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Michał W. napisał:

@carfit

niezły ten uchwyt znalazłeś :)

jest do kupienia na stronie producenta za 149 euro z darmową wysyłką w EU.

https://www.floaterhoist.eu/product

Dzięki !!! jakoś słabo szukałem bo wychodziło mi tylko USA lub Amazon i braki na magazynie. Już pisze do nich czy mają na stanie, bo patent naprawdę super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, radekk napisał:

swoją drogą ktoś mi powie jak w takich uchwytach gdzie rower wisi pionowo/bokiem jakkolwiek inaczej niż na kołach na ziemi, w przypadku rowerów z amortyzacją? Nie wpływa to jakoś negatywnie przy dłuższym przechowywaniu np. zimą?

A czemu miałby być problem np. z amorami ? jak kupujesz w sklepie widelec czy amor samochodowy to nie ma czegoś takiego żeby musiał być w pionie, w opakowaniu i tak jest na leząco w poziomie :) . To nie akumulator ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ale jednak rowerowy trochę się różni, w samochodowym nie robię serwisu przynajmniej raz w sezonie, wymieniam olej, itp. Więc jestem ciekaw czy dłuższe przechowywanie roweru nie ma jednak jakiegoś negatywnego wpływu na jakieś komponenty, np gąbeczki itp które w normalnej pozycji nie są na stałe zalane olejem, czy spowoduje wycieki i rozpoczynając sezon okazałoby się że są braki oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, radekk napisał:

swoją drogą ktoś mi powie jak w takich uchwytach gdzie rower wisi pionowo/bokiem jakkolwiek inaczej niż na kołach na ziemi, w przypadku rowerów z amortyzacją? Nie wpływa to jakoś negatywnie przy dłuższym przechowywaniu np. zimą?


Kiedyś słyszałem, że widelce Foxa nie powinny przebywać (?) w pozycji ’do góry nogami’. Pewnie zależy od typu tłumika.

 

No tak, są jeszcze gąbeczki, które mogą przesiąknąć... ;) 

Edytowane przez Knurek1111
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabeczki w amorach sa od nasiakania, a uszczelki kurzowe od trzymania kurzu na zewnatrz, a oleju wewnatrz amora.  Teoretycznie amor powinien byc w pozycji ktora oliwi gabeczli i uszczelki, ale nie powiem by trzymanie roweru w normalnej pozycji mialo negatywny wplyw na dzialanie amora.  

W piwnicy trzymam rowery na hakach wkreconych w sufit... Dziala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad założeniem łożysk suportu Chris King. Fabryczne już mocno szumią po nieco ponad 2kkm (fakt, że dość ostrej jazdy po górkach). Łożyska są typu press fit a rama jest karbonowa.

I tutaj pomysł: zamiast wybijać i wbijać łożyska co 2 lata może założyć coś 'raz a dobrze' ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...