Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Adi zastanówcie sie czy to na pewno ma byc miejski i czy tylko w takich warunkach ma byc uzytkowany. Bo wiekszosci kobietom sie to podoba, ale nie wiedza, ze jak trzeba zajechac gdzies dalej, czy kawalek pod gorke, to na takim rowerze juz nie bardzo sie da ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pajac_am, raczej nie jestem w stanie porozmawiać analitycznie z kobietą...one wiedzą lepiej...więc będzie miejski ;)

W ich/jej odbiorze rower ma być ładny, żeby ładnie wyglądała na nim w sukience....i ma mieć koszyk ;)

A względy praktyczne....a co to jest?   :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Sylwia 2 lata temu kupila sobie Batavusa z lat 80tych - mega stylowy. Jezdzila pierwszy sezon, meczyla sie na podjazdach, ale fakt, wygladala na nim ladnie.

Dlatego Holendrzy rozwinęli charakterystyczny sposób jazdy: zginasz się wpół i kolebiesz na boki.

Widziałem kiedyś w lesie tak jadącego gościa na MTB. Jak podjechałem bliżej to okazało się, że ma kurtkę jakiegoś holenderskiego wiejskiego klubu sportowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie blondynki, w sobotę moja młoda jedzie na wycieczkę rowerową, muszę jej rower po zimie sama ogarnąć, co powinnam zrobić oprócz sprawdzenia ciśnienia w oponach? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A reszty nie ogarnie? Powinnaś umieć wyjaśnić różnicę pomiędzy ciśnieniem atmosferycznym, a względnym w oponach, oraz nie do przecenienia zbawienną lubryfikację w ogniwach łańcucha i odwrotnie proporcjonalną wartość tarcia w elementach ciernych, tudzież możliwości iluminacyjne w dwu kolorach w tym jednym do przodu.


Ale bidon, bidon jest najważniejszy, zaraz po opasce na włosy! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A reszty nie ogarnie? Powinnaś umieć wyjaśnić różnicę pomiędzy ciśnieniem atmosferycznym, a względnym w oponach, oraz nie do przecenienia zbawienną lubryfikację w ogniwach łańcucha i odwrotnie proporcjonalną wartość tarcia w elementach ciernych, tudzież możliwości iluminacyjne w dwu kolorach w tym jednym do przodu.

:thumbup:

 

 

 

Ale bidon, bidon jest najważniejszy, zaraz po opasce na włosy! ;)

Bidon ma, opaska jest nieważna, bo i tak ją kask zasłania :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bidon, bidon jest najważniejszy, zaraz po opasce na włosy! ;)

Delikatną szyderę wyczuwam... ;) Ja sugeruję nie zapomnieć o zapasowej gumie! W sensie dętce oczywiście. Jej brak w krytycznej sytuacji jest powodem niepotrzebnego stresu -_-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta już widzę Minibanowładność jak se dętkę wymienia. A może frytki i łatkę do tego? :P  :biglol:  ;)


Od tego na wycieczce to ma rzęs zatrzepotanie i coś jeszcze z niewieściej amunicji :)


 

 

Najważniejszy jest dobrze naładowany .... telefon.   Żeby w razie czego zadzwonić po pomoc (mamę).
Przemciu, Twoja wola walki i optymizm zrzucił mnie z krzeseła. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Sylwia 2 lata temu kupila sobie Batavusa z lat 80tych - mega stylowy. Jezdzila pierwszy sezon, meczyla sie na podjazdach, ale fakt, wygladala na nim ladnie. Nastepny sezon rower przestal w piwnicy, a w tym roku kupila mtb 27,5 :)

Można połączyć piękne z praktycznym kupując holenderską damkę z biegami w piaście. Nexus 7 powinien wystarczyć w większości polskich miast, ale jeśli mabyć na bogato - 11 biegowy alfine zamyka temat braku biegów.

 

Pozdrowienia z Friesland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moja dziewczyna chce sobie kupić rower...taki miejski, babski, wiecie o co chodzi.

Podpinam się pod temat. Rower dla żony. Miejski i lekki. Chcę kupić w najbliższy weekend w Krakowie. Gdzie?

"Miejski i lekki" to się nie da :-(

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Miejski i lekki" to się nie da :-(

 

Dzisiaj byliśmy w: http://3gravity.pl/pl/22-damskie     okazało się, że mam do nich 100 metrów z domu ;)

Wydawały mi się lekkie te rowerki.

 

Co myślicie o tym: http://3gravity.pl/pl/damskie/1007-le-grand-lille-7.html    spodobał się, ale kolor inny. 

Edytowane przez Adi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Najważniejszy jest dobrze naładowany .... telefon. Żeby w razie czego zadzwonić po pomoc (mamę).

Przemciu, Twoja wola walki i optymizm zrzucił mnie z krzeseła.

Grzesiu, przecież sam napisałeś

 

 

Ta już widzę Minibanowładność jak se dętkę wymienia. A może frytki i łatkę do tego? :P:biglol:;)

 

Od tego na wycieczce to ma rzęs zatrzepotanie i coś jeszcze z niewieściej amunicji :)

 

:P;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak nie tanio to bikershop

 

Najlepiej gdyby coś do 1500 . Do tej pory swoje rowery kupowałem w Rowmixie, ale przejeżdzając ul. Wielicką widziałem jeszcze jakieś dwa nowe sklepy. Trochę się tego namnożyło. Zależy mi na rowerze do łatwej jazdy po alejkach w puszczy lub np. w kierunku stopnia Kościuszko brzegiem Wisły. Żadne tereny, łatwe trasy bo mi się żonka zniechęci.


 

 

Co myślicie o tym: http://3gravity.pl/p...nd-lille-7.html    spodobał się, ale kolor inny. 

 

Linki nie działają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak nie tanio to bikershop

 

Najlepiej gdyby coś do 1500 . Do tej pory swoje rowery kupowałem w Rowmixie, ale przejeżdzając ul. Wielicką widziałem jeszcze jakieś dwa nowe sklepy. Trochę się tego namnożyło. Zależy mi na rowerze do łatwej jazdy po alejkach w puszczy lub np. w kierunku stopnia Kościuszko brzegiem Wisły. Żadne tereny, łatwe trasy bo mi się żonka zniechęci.

 

 

Co myślicie o tym: http://3gravity.pl/p...nd-lille-7.html    spodobał się, ale kolor inny. 

 

Linki nie działają 

 

U mnie działa, a ten skopiowany przez Ciebie już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co myślicie o tym: http://3gravity.pl/p...nd-lille-7.html spodobał się, ale kolor inny.

20kg to jest dwa razy tyle co rower gorski. Sprawdz czy twoja malzonka nie bedzie nigdy musiala go wnosic po schodach albo zapakowac do samochodu, nie mowiac juz o załadowaniu na dach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...