Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Na oko bardzo fajny rower. Pojeździsz trochę i nie będziesz już chciał dosiadać wyczynowych bolidów.

 

Ja mam 16 letni rower TRAWERS niezwykle masywny, z terenowymi oponami, przełożeniami 3 x 7 itd. (coś w tym rodzaju, tylko nieco "stuningowany") i chętnie pojeździłbym sobie na czymś takim, luzackim a praktycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oko bardzo fajny rower. Pojeździsz trochę i nie będziesz już chciał dosiadać wyczynowych bolidów.

 

Ja mam 16 letni rower TRAWERS niezwykle masywny, z terenowymi oponami, przełożeniami 3 x 7 itd. (coś w tym rodzaju, tylko nieco "stuningowany") i chętnie pojeździłbym sobie na czymś takim, luzackim a praktycznym.

 

no właśnie jeździ mi się nim super

przez kilkanaście ostatnich lat miałem dupę przyspawaną do fotela samochodu, teraz wszędzie gdzie mogę jadę rowerkiem, tym bardziej że mieścina w której mieszkam nie jest duża i wszędzie doturlam się rowerkiem

jazda rowerkiem sprawia mi taką radość że banan nie schodzi z gęby

do pracy jadę szybciej rowerem niż forkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w temacie sztyc do siodelka. Obecnie posiadam oryginalną o średnicy 27,2mm. Czy mogę kupić 31,6mm :-D Nie wiem czy grubszą rurkę też wcisnę do dziury :-P Jak to sprawdzić czy będzie pasować? Ogólna długość obecnej sztycy to 350mm zastanawiam się czy zmieści się 400mm.

 

Czy podpora siodełka mocowana na dwie śruby potrzebuje jakiejś przejściówki jeżeli siodełko ma stelaż stalowy, a podstawę siodła carbonową? Gdzieś coś takiego wyczytałem. Myślę nad siodełkiekm Ritchey Comp Marathon Black.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktoś czy w Polsce oprócz sklepu intyernetowego, można gdzieś obejżeć na żywo rowerki BMC? Ja w przyszłym roku przymierzam sie do Fulla i BMC chodzi mi po głowie.

Zgooglowałem sobie od tak BMC i trafiłem na to:

http://www.bmc-racing.com/int-en/bikes/road/aero/timemachine/tm01/dura_ace_di2.html

 

Fajny pomysł z położeniem tylnego hamulca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w temacie sztyc do siodelka. Obecnie posiadam oryginalną o średnicy 27,2mm. Czy mogę kupić 31,6mm :-D Nie wiem czy grubszą rurkę też wcisnę do dziury :-P Jak to sprawdzić czy będzie pasować? Ogólna długość obecnej sztycy to 350mm zastanawiam się czy zmieści się 400mm

Nie, grubszej nie włożysz, cieńszej też nie polecam!

Zmieścić 400mm pewnie i się zmieści, tylko pamiętaj żeby wsunąć ją do minimalnej zaznaczonej wysokości, żeby sobie ramy nie uszkodzić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w temacie sztyc do siodelka. Obecnie posiadam oryginalną o średnicy 27,2mm. Czy mogę kupić 31,6mm :-D Nie wiem czy grubszą rurkę też wcisnę do dziury :-P Jak to sprawdzić czy będzie pasować? Ogólna długość obecnej sztycy to 350mm zastanawiam się czy zmieści się 400mm

Nie, grubszej nie włożysz, cieńszej też nie polecam!

Zmieścić 400mm pewnie i się zmieści, tylko pamiętaj żeby wsunąć ją do minimalnej zaznaczonej wysokości, żeby sobie ramy nie uszkodzić ;)

 

Idąc dalej tym tropem. Jeżeli mówimy o częściach w podobnych cenach to lepiej truvativ czy ritchey :-D Czy raczej kierować się wagą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje sie ktoś czy w Polsce oprócz sklepu intyernetowego, można gdzieś obejżeć na żywo rowerki BMC? Ja w przyszłym roku przymierzam sie do Fulla i BMC chodzi mi po głowie.

Zgooglowałem sobie od tak BMC i trafiłem na to:

http://www.bmc-racin...ra_ace_di2.html

 

Fajny pomysł z położeniem tylnego hamulca :)

mam tak u siebie... a przedni zacisk mam za widełkami tak jak ma Stevens Volt: http://www.google.de/imgres?imgurl=http://www.stevensbikes.de/2010/img/high_res/volt_custom_16.jpg&imgrefurl=http://www.stevensbikes.de/2010/index.php?bik_id%3D220&h=1565&w=2241&sz=255&tbnid=-6DDL5v19RJXaM:&tbnh=85&tbnw=122&zoom=1&usg=__MsBtCN0FP7L_MeMNU-YQ4WI4I7Y=&docid=khNX4uYxoJeCVM&sa=X&ei=mL_6UcqUN4aPswbfp4GAAg&sqi=2&ved=0CC0Q9QEwAQ&dur=83

generalnie mam podobną ramę. inaczej jest nieco poprowadzony tył... jak narazie rama bez zastrzeżeń znosi codzienne jazdy. powoli kończą się klocki więc kilka km ma już rower zrobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakupiłem sobie taką używkę miejski KTM, 7 biegów

 

No wiesz, jak dla mnie to jest super.

Widze ze zalezy Ci na wygodzie a nie modzie.

 

Ja w zyciu mialem cztery rowery , dwa tygodnie temu kupilem #5, bardzo podbny.

#4 to bylo zachlysniecie sie gorskim szalenstwem co zaowocowalo bardzo dluga przerwa w rowerowaniu..

Forma z Huragana nie wroci juz nigdy, nie te lata, ale jazda znowu sprawia przyjemnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie w temacie sztyc do siodelka. Obecnie posiadam oryginalną o średnicy 27,2mm. Czy mogę kupić 31,6mm :-D Nie wiem czy grubszą rurkę też wcisnę do dziury :-P Jak to sprawdzić czy będzie pasować? Ogólna długość obecnej sztycy to 350mm zastanawiam się czy zmieści się 400mm

Nie, grubszej nie włożysz, cieńszej też nie polecam!

Zmieścić 400mm pewnie i się zmieści, tylko pamiętaj żeby wsunąć ją do minimalnej zaznaczonej wysokości, żeby sobie ramy nie uszkodzić ;)

 

Idąc dalej tym tropem. Jeżeli mówimy o częściach w podobnych cenach to lepiej truvativ czy ritchey :-D Czy raczej kierować się wagą?

To zależy czy masz już lekki rower i walczysz o każdy gram, jak nie, kup obojętnie jaką, byle nie chiński noname, każda spełni swoją rolę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forma z Huragana nie wroci juz nigdy, nie te lata,

 

gatka szmatka, przejedź się na byle maraton to się przekonasz jak se niektóre dziadki radzą - niejeden z elity koła nie może utrzymać :)

Nie gatka szmatka tylko wiesz czym dzis by sie dla mnie skonczylo utracenie 16kg w dwa tygodnie?

Kiedys gdybym przypadkiem nie wszedl na wage to bym nie zauwazyl...

Dzis nie wybrazam sobie zrobic jednego dnia 250km....

- Ale pracujemy nad poprawa :) o ile czas pozwala....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis nie wybrazam sobie zrobic jednego dnia 250km....

 

A po co ci taki dystans, chyba, ze o szosie mowa, bo w mtb dystanse sa 30-100km.

Po nic konkretnego.

Kiedys bylem wstanie tyle przejechac.... nigdy nie chciales sprawdzic ile dasz rade?

 

Ale wiesz co, pierwszy rekord dniowy to zrobilem po cos konkretnego.

Byly takie czasy ze nie wystarczylo miec kase by cos kupic, trzeba bylo poczekac az "rzuca".

Aledrogo nie bylo :) (nie wiem ile masz lat, moze znasz te czasy)

No i u rodziny kumpla w "gełesie" rzucili sakwy... trzeba bylo po nie pojechac. Padl pomysl, jedziemy na rowerach, szkoda kasy na PKP/PKS

Wyruszylismy rano z Warszawy do Sokolowa... po odebraniu towaru stwierdzilem ze jakis taki bardzo zmachany nie jestem, wiec wrocilem tego samego dnia.

To byly czasy.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...