Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawia mi to jeszcze frajdę..... ale ile w sezonie to ciężko powiedzieć.Przykładowo tej zimy pojawił się problem z żołądkiem i całą "zimę" przespałem. Nie byłem w stanie nawet na rower wejść. Jeszcze teraz mam dziwne reakcje organizmu. Więc jak mogę to wyjdę i w zależności ile czasu i jaka pogoda .....

W styczniu zawsze zmieniam napędy na nowe.... Góral ma drugą(lub 3cią) kasetę i któryś już łańcuch a szosa wiadomo, tak się nie zużywa.

I zapomniałem dodać - jak mam weekend z synem to z jazdą różnie to bywa. W tygodniu wszystko też od pracy jest uzależnione. Mimo chęci i Garmina nie umiem odpowiedzieć- nawet mniej więcej. Kilka tysi już na bank wpadło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawia mi to jeszcze frajdę..... ale ile w sezonie to ciężko powiedzieć nawet mniej więcej. Kilka tysi już na bank wpadło.

 

gratulacje u mnie 4 kkm głownie szosa ale i troche górala i wiem ile to kosztuje wyrzeczeń ... żonie hasło rower skutecznie podnosi tętno i ciśnienie :) u mnie za to poziom endorfin

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis ogladalem skroty z TdF. Oj jakie piekne rowery oj pewnie okrutnie drogie ;)

 

rowery są tanie przynajmniej w porównaniu z samochodami :) super hiper szose juz za 40-50 kpln dostaniesz troszkę taniej górala ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis ogladalem skroty z TdF. Oj jakie piekne rowery oj pewnie okrutnie drogie ;)

 

rowery są tanie przynajmniej w porównaniu z samochodami :) super hiper szose juz za 40-50 kpln dostaniesz troszkę taniej górala ;)

 

Co to jest 40 - 50 tys ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pragnę zwrócić uwagę iż proturowe bicykle są ograniczone m.in wagowo przez przepisy a i same teamy wolą aby kolarz jechał na rowerku co to waży 7,5 kg i dojechał niż miał 6,8 kg i się połamał. A ludki które ich dosiadają są tak różne jak funkcje które pełnią w zespole :) Są tacy do przepychania się i pchania powietrza - i to są prawdziwe kloce a z drugiej strony jest "Tomcio Paluch" - czyt. góral - z wagą >60 kg i wzrostem kole 160cm.

Wobec powyższego, rowery z peletonu aż tak drogie nie są. Ja obstawiam pomiędzy 20 a 35 kilo (max). Oczywiście mało to nie jest ale też i szosy tak dynamicznym zmianom nie ulegają.

poklepac po plecach i powiedziec, ze "bedzie dobrze"?

Poproszę :D jeno delikatnie - gdyż stary już jestem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wobec powyższego, rowery z peletonu aż tak drogie nie są. Ja obstawiam pomiędzy 20 a 35 kilo (max). Oczywiście mało to nie jest ale też i szosy tak dynamicznym zmianom nie ulegają.

 

nie wiem na czym jeżdzi peleton, kumpel ma ramę s works tarmaca wersja mc laren mowił że kosztuje około 20 kPLN, do tego elektryka shimano za okolo 10 kPLN już 3o KPL wskoczylo a gdzie reszta, hi endowe kola pewnie z 10 kPLN i jeszcze parę innych dupereli, które tanie nie są.

 

rama o której mowa wyżej jest podobno nieco cięższa niż zwykły s works ale dużo sztywniejsza także nie zawsze cena jest odwrotnir proporcjonalna do wagi.

 

ale nie jestem na bieżąco jak będe skladał w przyszlym roku to będę bardziej zorientowany

Edytowane przez jaszyn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tego elektryka shimano za okolo 10 kPLN

 

Nie znam sie kompletnie na szosowkach, ale co jest elektrycznego z kolarce? Przerzutki nie sa mechanicznie zmieniane czy jak? Jaka jest zaleta takiej elektryki?

Edytowane przez Korton
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem na czym jeżdzi peleton, kumpel ma ramę s works tarmaca wersja mc laren mowił że kosztuje około 20 kPLN, do tego elektryka shimano za okolo 10 kPLN już 3o KPL wskoczylo a gdzie reszta, hi endowe kola pewnie z 10 kPLN i jeszcze parę innych dupereli, które tanie nie są.

No tak..... Wtedy i 50 kilo w pln to mało... Ależ to musi być zestaw :) No i wagowo można spokojnie poniżej UCI ;)

McLaren (tak mnie się wydaje ) ma odzysk ciężaru w aerodynamice. Jednak dla takiego trzepaka jak ja to nie ma różnicy :D

Edytowane przez obcy17
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może podpowie: czym pokręcić jak na największym blacie z przodu wszystkie biegi z tylu wchodzą elegancko, a na średnim z przodu i ostatni bieg z tyłu ( najmniejsza zębatka ) przeskakuje łancuch ?

 

Sent with HTC & Taptalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gdzieś czytałem, że warto jeździć na 2-3 łańcuchach. Tzn. na jednym zrobić 1000 km, potem zmienić na kolejny i wymieniać je po takich dystansach w kolejności bo wtedy dłużej przejeździ się zdecydowanie na napędach. Prawda to? Podobno kurierzy taki sposób mają

Mam nowy rower i zaraz pierwszy tysiak pęknie i jeśli to jest dobry sposób to muszę zaraz nabyć drugi łańcuch na podmianę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przeskakuje o jeden ząbek na koronce z tyłu to rozciągnięty już łańcuch lub wytarta właśnie ta koronka, jeśli myszkuje góra dół to wystarczy regulacja baryłką przy tylnej przerzutce lub przy manetce.

Teoretycznie nie powinno sie też jezdzić na takiej kombinacji przełożeń jak opisujesz ponieważ łańcuch jest wtedy pod za duzym kątem tył w stosunku do przodu i wyciąga się szybciej (a to w przyszłości jest powodem przeskakiwania) Zamiast tego polecałbym zapiąć już trójkę z przodu i któreś z trzech ostatnich z tyłu.

 

ultrasport_1_9069.jpg

 

Zakładam ze wychylenie maksymalne przy skrajnych przełożeniach z tyłu jest dobrze ustawione. Jeśli nie to jest też opcja że właśnie przez to ci przeskakuje bo łańcuch nie do końca może wbić na ostatnią zębatkę i wtedy bedziesz musiał wyregulować śrube odpowiedzialną za dolny zakres wychylenia (śruba H).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...