Skocz do zawartości

O rowerach


Niuniek

Rekomendowane odpowiedzi

ja bardzo duzo jezdze na rowerze, kiedys sie strasznie wyperd. zjazd z scierzki zdrowia, z duuuzej górki, kupe za szybko pojechałem i zamiast w prawo to prosto, pomiędzy drzewa

oczywiscie tam był miały pieniek,i ja oczywiscie w niego wjechałem...

 

przeleciałem przez kierownice(a było bardzo szybko), na glebe walnąłem, gratis rower zleciał na mnie, troche czasu tam lezałem zanim sie pozbierałem

 

p.s. fajne fotki dajecie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie wywrotek:

...jak ja złamałem obojczyk i pojechałem do Centrum Zdrowia Dziecka, to usłyszałem, że... tutaj to mnie nie złożą bo jestem pełnoletni ... i karetką też mnie nie zawiozą, bo... nie mogą. Tak więc sam pojechałem do domu, wykąpałem się, ubrałem i pojechałem do szpitala, gdzie mnie w końcu zagipsowali tyle, że bez drutowania, więc nie mogło wyjść równo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Każdy kto jeździ dość często na rowerze prędzej czy później będzie miał z nim nie miłą przygodę. Mi się udało jeszcze żadnej kości nie złamać. Nawet jak wpadłem pod koła jadącego na czołówkę Jeepa... :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorszy jest niski przelot nad płotem z drutu kolczasetgo, oraz takie upadki po których jesteś zaplontany w w resztki roweru. Raz miałem tak, że po upadku ( poobijany byłem i poobcierany) nie mogłem się wydostać z resztek roweru, teraz już wiem że ręce i nogi mogą się wplątać w ramę i pogięte koła :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie... dzisiaj naprawilem swoj rower... i zrobilem pierwszy tour de Krakoof... nie moge sie ruszac... ale zaliczylem / objechalem kaaaawal miasta... Poniewaz wczesniej tego watku nie czytalem :wink: zaraz zabieram sie na nadrabianie zaleglosci... Licze tu na jakies konkretne trasy poza Krakowem gdyz mam zamiar przywrocic swoja kondycje do stanu z przed kilku lat :twisted:

 

P.S. nie bylo tak zle dzisiaj... myslalem, ze po 5 km bede musial odpuscic a tu nastepe 5... i nastepne 5... jestem z siebie zadowolony 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK - przeczytalem... i nic tu nie ma!!! :wink:

 

A wiec moje pytania:

1. jakie oswietlenie jest wymagane do jazdy w nocy

2. czy mozna jezdzic po chodnikach

3. do czego najczesciej sie przyczepiaja

4. czy mozna napic sie piwa ;) bezalkoholowego

 

A co do tras... to nie wiem - skoro nie bylo tematu - moze nie znacie? :roll: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. jakie oswietlenie jest wymagane do jazdy w nocy

Takie jak przepisy opisują, biała lampa z przodu, czerwona lampa z odblaskowym szkłem z tyłu.

 

2. czy mozna jezdzic po chodnikach

Teoretycznie tak, jeżeli na drodze idącej równolegle do tego chodnika dopuszczlna prędkość przekracza 60km/h (o ile nie pomyliłem tej prędkości).

 

3. do czego najczesciej sie przyczepiaja

W Krakowie do jazdy po chodnikach, po rynku, po plantach i pomiędzy pieszymi.

 

4. czy mozna napic sie piwa ;) bezalkoholowego

Nie ważne co pijesz, w tej kwestii obowiązują Cię przepisy identyczne jak dla pojazdów mechanicznych.

 

A co do tras... to nie wiem - skoro nie bylo tematu - moze nie znacie? :roll: :wink:

Ja polecam WYbrać się przez Zielonki do Ojcowa, ewentualnie ul. Balicką pojechać w stronę lotniska i pojeździć po skałkach kmity a potem w okoliczne dolinki itp. Terenów jest masa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zrobilem 44,5km do budowanej obwodnicy Niepolomic ze srednia 30km/h w ramach lekkiego rekonesansu przed sobota kiedy to jade na Rajd Kolarski wokół Beskidu Niskiego ok 150km trasa Polska/Słowacja 8) Tutaj wykres z trasy :arrow:

gorlice8eu.th.jpg

 

A co do tras to ja lubie droge do Niepolomic wlasnie gdyz jest plaska malo dziur jest i malo samochodow i w 2 strony ok 50km czyli idealnie na czasowke :twisted: :wink: Z Niepolomic mozna skoczyc do Puszczy a tam jest raj dla rowerzystow cala Puszcza ma nowiutka rowna jak szklo nawierzchnie z 40km po Puszczy mozna smigac i podziwiac widoki ale z dojazdem to wychodzi pod 100km ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie jak przepisy opisują, biała lampa z przodu, czerwona lampa z odblaskowym szkłem z tyłu.

 

Ale wystarczy z tylu zamontowac czy do lampki z przodu tez sie przyczepiaja?

 

W Krakowie do jazdy po chodnikach, po rynku, po plantach i pomiędzy pieszymi.

 

Nie wolno po rynku? po plantach? :shock:

Dzisiaj wlasnie tak sobie pomiedzy pieszymi jezdzilem... ale ktoredy mialem jechac? Tam nie ma zadnej trasy rowerowej... :roll:

 

Nie ważne co pijesz, w tej kwestii obowiązują Cię przepisy identyczne jak dla pojazdów mechanicznych.

 

I tez od 0,02 - przestepstwo? :shock:

 

Ja polecam WYbrać się przez Zielonki do Ojcowa, ewentualnie ul. Balicką pojechać w stronę lotniska i pojeździć po skałkach kmity a potem w okoliczne dolinki itp. Terenów jest masa :)

 

Zamontowalem bagaznik na dach wiec moge gdzie podjechac dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj zrobilem 44,5km do budowanej obwodnicy Niepolomic ze srednia 30km/h w ramach lekkiego rekonesansu przed sobota kiedy to jade na Rajd Kolarski wokół Beskidu Niskiego ok 150km trasa Polska/Słowacja 8) Tutaj wykres z trasy :arrow:

Obrazek

 

A co do tras to ja lubie droge do Niepolomic wlasnie gdyz jest plaska malo dziur jest i malo samochodow i w 2 strony ok 50km czyli idealnie na czasowke :twisted: :wink: Z Niepolomic mozna skoczyc do Puszczy a tam jest raj dla rowerzystow cala Puszcza ma nowiutka rowna jak szklo nawierzchnie z 40km po Puszczy mozna smigac i podziwiac widoki ale z dojazdem to wychodzi pod 100km ;)

 

Do Niepolomic plasko i bez dziur? ktoredy?! Przeciez glowna droga jadac tam jest dziura na dziurze!

 

A co do wykresu - fajne to to - co takie robi? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...